Dnia 12 grudnia 2016 zebrało się jury w składzie:
Komisja stwierdziła, że na konkurs wpłynęło 250 prac z 14 placówek edukacyjnych kształcących osoby niepełnosprawne. Spośród przedstawionych do oceny prac konkursowych komisja dokonała wyboru1,2,3 miejsca oraz przyznała 10 wyróżnień.
Nagrodzeni:
1. Robert Erynkfajt SOSW Nidzica
2. Magdalena Dworanska ZPSWR Ostróda
3. Żaneta Żachowska SOSW nr 2 Elbląg
3. Karolina Maciuszonek SOSW nr 1 Elbląg
Wyróżnienia:
1) Alicja Swat ZPS-W Iława
2)Kamil Stefański PSKOE-W Kruzy
3) Oliwia Biedrzycka OREW Pisz
4) Kamila Pac OREW Pisz
5)Agnieszka Gordziejewska OREW Nidzica
6) Piotr Baranowski -PSKOEW Kruzy
7)Aleksandra Gryszko -SOSW Giżycko
8) Karol Siwik -OREW Pisz
9)Justyna Dzierlatka -SOSW Szczytno
10) Natalia Łabędzka ZPSWR Ostróda
Nagrody zostanę wysłane pocztą do poszczególnych osób.Gratulujemy
Dodała Grazyna M.
W dniu 23 listopada 2016 roku uczniowie klasy II a ZSZ wybrali się wraz z wychowawcą klasy i wychowawcą wspomagającym do Olsztyna. Celem wyjazdu była wizyta w kinie sieci Helios. Uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli film pt. „Nowy początek”. Film to psychologiczny thriller science fiction. Metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie. Film mówił również o wartościach takich jak potrzeba dialogu i zgody – tak potrzebnych w dzisiejszym świecie. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z działalnością placówek gastronomicznych typu „Fast Food”„ w Aura Centrum w ramach preorientacji zawodowej. Wyjazd do Olsztyna bardzo się wszystkim podobał, planujemy już następny.
Napisała: Sylwia Kowalska – Dylągowska
Umieścił na stronie: K.S.
29 listopada w szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii prowadzonych przez czarownicę Semirę i Jasminę. Każdy mógł dowiedzieć się co czeka go w przyszłości, jaki zawód będzie wykonywać. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę progu. Zabawa była wspaniała, a wróżby cieszyły się wielkim powodzeniem. Całą imprezę uświetniała muzyka, nad która czuwał didżej Piotr Mauritz. Serdeczne podziękowania składamy dla marketu Kaufland, który był fundatorem upominków i słodkości dla wszystkich uczestników zabawy. Andrzejki w szkole.
Napisała Magdalena Gliszczyńska Dodała Grazyna M.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii LEKCJA PATRIOTYZMU.
„Patriotyzm zawsze w modzie” – pod takim hasłem odbyły się dwa spotkania zorganizowane dla uczniów naszej szkoły. W pierwszym wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej oraz zespołów edukacyjno - terapeutucznych. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie czym jest patriotyzm, utrwaliły znaczenie symboli narodowych, odpowiadały na pytania dotyczące naszego kraju. Odbyła się również wspólna recytacja wiersza „Kto ty jesteś…”. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ”. Nagrodę rzeczową w postaci książki małego patrioty otrzymały następujące klasy:
II-III- szkoła podstawowa ( klasa p. I. Orzechowskiej)
II c ZE-T ( klasa p. G. Jędraszko)
VI c ZE-T (klasa p. E. Rosiewicz)
Przyznano również nagrody indywidualne, które zdobyli:
Marcin Masiak
Ewa Wieliczko
Daniel Stasik
Magdalena Dworańska
Wszystkie prace były bardzo oryginalne i wzbudziły podziw wśród zgromadzonej publiczności. Lekcja patriotyzmu zakończyła się wspólnym układaniem puzzli.
Drugie spotkanie skierowane było do uczniów gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Młodzież miała okazję wykazać się znajomością literatury i historii naszego kraju. Uczniowie, zmagali się niełatwymi zadaniami i pytaniami dotyczącymi wydarzeń historycznych, świąt państwowych, geografii, czy literatury. Wszyscy włożyli dużo trudu i wysiłku, aby jak najlepiej się zaprezentować. Ostatecznie, po bardzo wyrównanej rywalizacji, zwyciężyła klasa III a gimnazjum. W trakcie konkursu młodzież słuchała piosenki Marka Grechuty pt. „Ojczyzna” oraz „Piosenki o Ostródzie” promującej nasze miasto. Uczniowie obejrzeli również bardzo interesujący film pt. „Niech żyje wolna Polska”.Całość uwieńczona została wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych (karaoke). Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania.
Spotkanie „Patriotyzm zawsze w modzie” miało na celu:
- pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu historii naszego kraju;
- wzmocnienie postaw patriotycznych;
- utrwalenie poczucia szacunku dla symboli narodowych.
Mamy nadzieję, że po zajęciach jeszcze bardziej chcemy być patriotami.
ORGANIZATORKI:
L. Krześniak
E. Janicka
M. Beczyńska
Napisały: Umieściła na stronie:
M. Beczyńska M. Beczyńska
L. Krześniak
Stowarzyszenie Amicus przystapiło do realizacji nowego projektu "Pięciobój młodych paraolimpiczyków" finansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK, którego odbiorcami są uczniowie naszej placówki. Pływanie jest pierwszą dyscypliną naszej olimpiady, w której uczestnicy będą rywalizować i zdobędą pierwsze punkty do klasyfikacji ogólnej. Pod czujnym okiem ratowników 20-osobowa grupa młodych sportowców próbowała swoich sił na basenie w Morągu. Podczas 60-minutowych zajęć doskonalili oni swoje umiejętności pływackie. Zadaniem olimpijczyków jest przepłynięcie w jak najszybszym czasie dystansu 25 metrów dowolnym stylem, z przyborem lub bez. Projekt został objety patronatem honorowym przez Starostę Ostródzkiego. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim jak najlepszych wyników. Projekt PPięciobój młodych paraolimpijczyków - PŁYWANIE.
Napisała Magdalena Gliszczyńska Dodała Grażyna M.
21 listopada jak w całym kraju obchodziliśmy w naszym internacie Dzień Życzliwości, propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Każdy miał okazję dołączyć do naszej akcji wpisując się w „Serce Życzliwości”. W tym dniu szczególnie nagradzaliśmy życzliwe gesty wręczając uśmiechnięte serduszko i cukierka. Życzliwość to również drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, miłe powitanie, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech, pomoc w nauce. Każda grupa wychowawcza wywiesiła na drzwiach świetlicy swój emblemat życzliwości i wykazała się pomysłowością w przygotowaniu życzliwej niespodzianki dla innej grupy. Były wspólne zabawy i śpiewanie, słodkie poczęstunki i pomoc w dyżurach. Namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Codzienne gesty, które tak niewiele kosztują, a tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę.
Dodała: Edyta P.
17 listopada po raz kolejny wychowawcy grup wychowawczych zorganizowali konkurs „Znam Zasady Ruchu Drogowego”. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz wzrost świadomości na temat zagrożeń na drodze. Impreza odbyła się w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie, gdzie na uczestników konkursu czekały rowery, quady i przygotowane tory przeszkód. Konkurencje miały różnorodną formę, ale wszystkie dotyczyły znajomości zasad ruchu drogowego oraz prawidłowych kontaktów ze służbami ratowniczymi. Uczestnicy rozwiązywali rebusy, uzupełniali zdania, wzięli udział w planszowej grze dydaktycznej oraz wykazali się praktycznymi umiejętnościami na torze przeszkód. Zmagania naszych podopiecznych oceniało, jury, w którym zasiedli zaproszeni goście: przedstawiciel Straży Miejskiej mł. insp. Robert Kwiatek i funkcjonariusze Policji mł. asp. Jarosław Ławnicki, sierż. Krzysztof Wasiak i mł. insp. Paweł Surowiec. W konkursie wyłoniono zwycięskie drużyny, którym wręczono nagrody, m.in. wyjazd do teatru oraz wyjście na kręgle i pizzę. Konkurs przygotowały i poprowadziły panie: Elżbieta Sarnecka, Marta Śliziewicz, Agnieszka Fert i Anna Kapturkiewicz.
Dodała: Edyta P.
9 listopada zakończono w internacie realizację projektu „Duchy historii, czyli żywa lekcja patriotyzmu” autorstwa p. Ewy Ostrowskiej, Edyty Palczewskiej i Beaty Synowiec. Projekt realizowany był z funduszy Powiatu Ostródzkiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „AMICUS” oraz Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr 5 w Ostródzie. Projekt adresowany był do wychowanków internatu. Rozpoczęty był w kwietniu ubiegłego roku i realizowany w kilku etapach. Podczas jego trwania wychowankowie uczestniczyli w wielu działaniach. Na początku odwiedzili Skansen Fortyfikacji w Starych Jabłonkach. Przewodnikiem po skansenie był Pan Ryszard Kałużny, który opowiedział historię bunkrów oraz pokazał ciekawe eksponaty z czasów II wojny światowej. Brali także udział w pracach porządkowych przy schronie. Kolejnym etapem projektu była wycieczka do Wilczego Szańca powiązana ze zwiedzaniem ruin kwater hitlerowskich pozostałych na terenach Warmii i Mazur. Efektem wycieczki jest piękna makieta bunkrów w Wilczym Szańcu, wykonana przez wychowanków pod nadzorem p. Marzeny Kopczyńskiej i p. Anny Kapturkiewicz oraz wystawa zdjęć, prezentowana w gablotach w budynku internatu. Wychowankowie uczestniczący w projekcie wzięli również udział w warsztatach tworzenia symboli narodowych. Podczas warsztatów, oprócz wykonywania prac plastycznych, wychowankowie śpiewali pieśni patriotyczne, wzięli udział w quizie dotyczącym tradycji polskich i symboli narodowych, obejrzeli fotoreportaż z wycieczek do miejsc pamięci. Podsumowaniem projektu była uroczystość z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 9 listopada w internacie. W uroczystości wzięli udział wychowankowie grup opiekuńczo-wychowawczych oraz weterani i kombatanci, mający bezpośredni udział w działaniach wojennych oraz działaniach zbrojnych, walcząc o suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość rozpoczęto krótkim montażem słowno-muzycznym w wykonaniu wychowanków internatu pod opieką p. Ewy Ostrowskiej i Kamili Fryczyńskiej. Następnie zaproszeni goście: prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych kpt. w st. sp. Franciszek Tomaszewski, por. w st. sp. Jan Jarmużewski oraz Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr 5 w Ostródzie ppłk w st. sp. Ryszard Kałużny podzielili się z młodzieżą swoimi wspomnieniami. Na koniec wręczono na ręce pana Ryszarda Kałużnego wykonane przez dzieci i młodzież flagi i kotyliony oraz podziękowano gościom kwiatami oraz brawami.
Projekt „Duchy historii, czyli żywa lekcja patriotyzmu” był dla wychowanków piękną lekcją historii. Dał możliwość pogłębienia wiedzy historycznej, przybliżył też historię naszej małej ojczyzny - Warmii i Mazur, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej. Działania, w których uczestniczyli wychowankowie przyczyniły się z pewnością do wzmocnienia postaw patriotycznych oraz rozbudzenia szacunku i poczucia dumy z dorobku minionych pokoleń.
Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam wsparcia przy realizacji projektu, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Autorzy i uczestnicy projektu.
Dodała: Edyta P.
Z dniem 27 października tego roku nasza placówka po raz kolejny uzyskała certifikat "SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE" Tytuł ten został przyznany nam na okres trzech lat, za tworzenie dobrego klimatu i warunków do wszechstronnego rozwoju oraz przygotowywania młodego pokolenia do zdrowego stylu życia. Oby tak dalej.
Umieścił na stronie: K.S.
8 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Najładniejszą zakładkę do książki".
Komisja w składzie: pani Małgorzata Sarbiewska, Magdalena Jackowska, Bożena Tylicka oraz Wioletta Piwowarczyk nie miała łatwego zadania, gdyż wszystkie zakładki były oryginalne i bardzo staranie wykonane.
Zwycięska nagroda trafiła jednak do uczennicy z klasy IIId ZE-T Natalii Wesołowskiej.
Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali:
Bianka Felke z klasy VIc ZE-T;
Żaneta Rybicka z klasy IIId ZE-T;
Dominik Olszewski z klasy IIId ZE-T.
W konkursie wzięli również udział uczniowie z klasy VIc ZE-T, IV-VC ZE-T oraz IIa PdP.
Wszyscy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.
Napisała: M. Beczyńska Umieściła na stronie: M.B.
W kalendarz imprez organizowanych przez nauczycieli Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie na stałe wpisał się Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewamy Panu”. W tym roku 26 października na ostródzkim zamku odbyła się już szósta edycja tego konkursu. Wszystkich artystów oraz przybyłych gości uroczyście powitał gospodarz, czyli Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie Pan Tomasz Brzeski. Jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Powiatu Ostródzkiego Pan Andrzej Wiczkowski, ks. Roman Wiśniowiecki i Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Zygmunt Kiersz, który odczytał list Marszłaka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina do uczestników konkursu. Miło nam poinformować, że w tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z 9 specjalnych ośrodków województwa warmińsko-mazurskiego między innymi: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Biskupcu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Działdowie, Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno –Wychowawczego w Ostródzie, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie i Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach.
W części konkursowej artyści wykonali 15 pięknych piosenek spośród, których jury wyłoniło następujących zwycięsców:
Ø w kategorii solista:
o I miejsce - Natalia Dąbrowska z SOSW w Nidzicy;
o II miejsce – Seweryn Mróz z ZPSWR w Ostródzie;
o wyróżnienie – Nikola Woźniak z PSKOEW w Kruzach;
Ø w kategorii zespół:
o I miejsce – „Dobre Nutki” OWER Biskupiec;
o II miejsce – zespół z OREW Działdowo;
o wyróżnienie – „Chłopcy w krawatach” ZPSWR w Ostródzie.
Podczas obrad jury konkursowego, uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie pt: ”Inne kaczątko” przygotowane przez Grupę Teatralną Trójeczka ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem pani Heleny Orlińskiej, a także częstować się wypiekami przygotawanymi przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej naszej placówki.
Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia naszych sopnsorów i przyjaciół. Do tego zacnego grona zaliczamy:
- Urząd Marszałkowski w Olsztynie
- Starostwo Powiatowe w Ostródzie
- Miasto Ostróda
- Gmina Ostróda
- Pełnomocnik do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Firma Yoona
- Firma R-Gol
- Materna Communications Sp.zo.o
- Firma Nodar
- FirmaGJG
- Drogeria Hebe
- Firma Szkłomal
- Kasy Stewczyka
- TVP3 Olsztyn
- Centrum Kultury w Ostródzie
- p. Mateusz Zaborowski
- p. Anna Lewandowska
- p. Agnieszka Lipińska
- p. Agnieszka Grochol.
Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu oprócz zwycięsców, nagrody za udział w konkursie otrzymali wszyscy nasi artyści.
Notatkę napisały: Wanda Krasula, Mariola Kuras.
Zdjęcia wykonała: Magdalena Miller. Umieścił na stronie: K.S.
Miło nam poinformować, że Fundacja Banku Zachodniego WBK nagrodziła projekt składany przez Stowarzyszenie Amicus "Pięciobój młodych paraolimpijczyków" grantem w kwocie 5 tys. zł. W konkursie rywalizowało 229 instytucji, a granty uzyskało 69, więc bardzo cieszy nas to wyróżnienie. Beneficjentami projektu są dzieci niepełnosprawne intelektualnie. Zamierzamy zachęcić je do uprawiania sportu, stosowania zasad zdrowej rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wolnego z dala od Internetu i używek. Proponujemy im doznanie sportowych emocji towarzyszących podczas przygotowań i udziału w olimpiadzie. Każdy uczestnik weźmie udział w treningach w pięcioboju olimpijskim: pływaniu, tenisie stołowym, kolarstwie, biegu przełajowym i strzelaniu. W każdej dyscyplinie wyłonimy mistrza oraz przyznamy punkty do ustalenia klasyfikacji generalnej w celu wyłonienia paraolimpijskiego mistrza pięcioboju.Uczestnicy poznają także prawdziwych uczestników paraolimpiady RIO 2016 oraz miejsce przygotowań olimpijskich sportowców w Cetniewie, spotkają się z medalistami Olimpiady w RIO 2016, wezmą udział w terningach Klubu Sportowego Sokół w Ostródzie oraz otrzymają bilety na mecz klubowy piłki nożnej. Uwieńczeniem działań będzie paraolimpiada dla 80 dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, które pod okiem beneficjentów projektu spróbują sił w pięcioboju. Wszyscy zaangażowani poczują smak sportowej rywalizacji w duchu fair play. Projekt uzyskał honorowy patronat Starosty Powiatu Ostródzkiego pana Andrzeja Wiczkowskiego. Autorkami projektu są panie: Magdalena Gliszczyńska, Mariola Kuras, Magdalena Jackowska i Grażyna Modrzewska.
Dodała Grażyna M.
I znowu nadeszła jesień. Z jednaj strony piękna, radosna i kolorowa, z drugiej smutna, ponura, deszczowa... Różnie bywa. Wzbudza mieszane uczucia, jednak najczęściej to ta pora roku, wymusza na człowieku chwile zadumy i refleksji nad przemijaniem. Aż chce się powtórzyć za poetą: „Słońce się chowa za chmurą siwą, nostalgia się do serca wkrada” Jest dużo pięknych wierszy o jesieni i dlatego też tegoroczny konkurs recytatorski odbył się pod hasłem „Nim opadnie ostatni jesienny liść”. 26 października dwunastu wychowanków internatu, w pięknej jesiennej scenerii zaprezentowało swoje zdolności recytatorskie. Uczestników oceniało trzyosobowe jury w składzie: Maria Jędrzejczyk, Iwona Olszewska i Anna Mówińska.
Zwycięscy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych młodszej i starszej.
W grupie młodszej laureatami zostali:
I miejsce – Łukasz Kleber
II miejsce – Jakub Jastrzębski
III miejsce – Karol Kołodziejski
Wyróżnienie – Kacper Kawiak.
W grupie starszej:
I miejsce – Seweryn Mróz
II miejsce – Sylwia Mackiewicz i Natalia Łabędzka
III miejsce – Marlena Kaczmarczyk
Wyróżnienie – Klaudia Nadolna.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Nad przebiegiem konkursu czuwały panie Marzena Kopczyńska i Marta Ślizewicz.
Dodała: Edyta P.
Wspólnie ze Stowarzyszeniem Amicus zapraszamy do wykonania konkursowej kartki z motywami bożonarodzeniowymi. Termin nadsyłania prac 28 listopada 2016. Do 10 grudnia wyłonimy zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Sprawne paluszki sprawniejszy umysł" dofinansowane przez Zarzad Powiatu w Ostródzie. Zaprasamy do pobrania regulaminu. Regulamin_konkursu_na_kartke_swiateczna.doc
Dodała Grażyna M.
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym odbywającym się pod hasłem „Puszysty ogrom przyjaźni”.Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „AMICUS” oraz Zespół Placówek Szkolno– Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie.Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę” dofinansowanego przez FUNDACJĘ PZU z siedzibą w Warszawie.
Regulamin_konkursu_Puszysty_ogrom_przyjazni_2.docx
Dodała Grażyna M.
Podsumowanie XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.
21 października 2016 roku w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, uczniowie klasy II a Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcą Teresą Knaf oraz rodzicami Wiolettą Górską, Agnieszką Pacewicz uczestniczyli w Podsumowaniu XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.
Podczas uroczystej gali odebrali nagrody za prace plastyczne wykonane na konkurs pt. „Rodzina to marzenia, tęsknoty, wspomnienia”:
1. Aneta Bobel – nagroda
2. Oskar Górski – nagroda
3. Mateusz Pacewicz – wyróżnienie
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Umieścił na stronie: K.S.
19 października br. wychowankowie internatu tradycyjnie, jak co roku powitali jesień zabawą przy ognisku. Święto Pieczonego Ziemniaka rozpoczęto prezentacją grupowych herbów z darów jesieni, własnoręcznie wykonanych przez wychowanków. Następnie uczestnicy wzięli udział w wielu konkurencjach, zabawach i zadaniach sprawnościowych, podczas których mogli popisać się swoją znajomością wykorzystania ziemniaka w życiu codziennym człowieka. Zwieńczeniem udanego spotkania było rozpalenie ogniska oraz pieczenie i degustacja kiełbasek i ziemniaków. Zabawa była kolejną okazją do wspólnie spędzonego czasu w radosnej atmosferze. Nad przebiegiem imprezy czuwali wychowawcy gr. III pani Anna Morawska i pan Tomasz Urbanowicz.
Realizacja zadania: współpraca z zakładami pracy. W ramach realizacji zadania: współpraca z zakładami pracy, zawartego w planie doradztwa zawodowego, uczniowie klasy I B Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZPSWR w Ostródzie wybrali się do Urzędu Pocztowego przy ul. Mickiewicza w Ostródzie. W czasie wycieczki dowiedzieli się, że w Ostródzie oprócz Poczty Głównej są jeszcze 4 oddziały, czyli tzw. filie. W naszym mieście pocztę dostarcza 29 listonoszy. Zwiedzili salę listonoszy, dział ekspedycji i segregacji listów. Poznali również obowiązki i system pracy listonoszy w terenie, czyli poza miastem Ostróda. Może w przyszłości się okaże, że któryś z uczniów zostanie listonoszem. Zapraszamy do galerii.
Wspolpracujemy z zakladami pracy - Poczta Polska.
Napisała: Mariola Kuras Dodała Grażyna M.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i innych pracowników oświaty. Obchodzone jest w październiku, w rocznicę powstania, w 1773 r., Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Z tej okazji w naszej Placówce odbyła się uroczysta akademia.
W tym wyjątkowym dniu do tablicy wywołanych zostało kilku wybranych przez uczniów nauczycieli. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na przygotowane przez młodzież pytania. Pedagodzy w radosnej atmosferze opowiadali o swoich doświadczeniach, początkach swojej pracy, przyjemnych i trudnych chwilach z nią związanych. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Tradycyjnie odbył się również ranking na najbardziej lubianych i popularnych nauczycieli. Szczęśliwi wybrańcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Zespół „Nasza Scena” zaprezentował humorystyczne przedstawienie pt. „Chory belfer”. Nagrodzone ono zostało gromkimi brawami. Publiczność doceniła talent aktorski naszych uczniów. Wielu widzów śmiało się głośno i szczerze. Niech będą zdrowi i długo żyją nasi nauczyciele!
Napisały: Lidia Krześniak Małgorzata Beczyńska
W roku szkolnym 2016/2017 w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie naukę rozpoczęli uczniowie w dwóch klasach zawodowych. Uroczyste przyjęcie ich do społeczności szkolnej odbyło się 28 września 2016r. Młodzi adepci szkoły zawodowej złożyli uroczyste Ślubowanie oraz z rąk władz placówki pana Tomasza Brzeskiego i pani wiecedyrektor Doroty Urban otrzymali drobne upominki. GaleriaJ
Napisała: Mariola Kuras
Umieścił na stronie: K.S.