Insta.Ling

Rok szkolny 2023/2024

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielką języka niemieckiego biorą udział w Programie Insta.Ling dla Szkół.

Dla wielu uczniów zapamiętywanie listy słówek jest nudne, czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej
i bezwysiłkowej nauki. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.

Insta.Ling jest

systemem do nauki nowych słówek

systemem do utrwalania słówek

systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia

systemem do śledzenia postępów ucznia.

Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu jest  systematyczne  logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela
i wykonanie  powtórki  około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy.

Uczniowie chętnie korzystają z Insta.lingu i podkreślają, że teraz nauka słówek jest dla nich przyjemniejsza.

CERTYFIKATY KSZTAŁCENIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO W NASZEJ PLACÓWCE.

Insta.Ling- rośniemy w siłę!

W tym roku szkolnym 2021/2022 również uczestniczymy w programie Insta.Ling. Programem (jest to XVII edycja) objęci są uczniowie klasy VII i VIII ZPSWR w Ostródzie, którzy poszerzają i utrwalają wiedzę z języka niemieckiego w atrakcyjny sposób za pomocą programu Insta.Ling. Tak jak w ubiegłym roku tłumaczą słówka codziennie wykonując sesje po których dostają raport z poprawności wykonanej pracy. Życzymy sukcesów i dobrej zabawy z Instalingiem!!!

Insta.Ling w naszej szkole!

2020/2021

W tym roku szkolnym dzięki programowi InstaLing uczniowie naszej Placówki mają możliwość nowoczesnego poszerzania umiejętności językowych z zakresu nauki języka  niemieckiego. ( Jest to XVI edycja programu). Atrakcyjność nauki opiera się na korzystaniu ze strony www.instaling.pl do nauki słówek z języka niemieckiego. Odbywa się to w czasie lekcji i nauki w domu. Nauczyciel w programie przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie codziennie logują się do InstaLing za pomocą loginu oraz hasła, przekazanego przez nauczyciela i wykonują powtórkę około 20 słówek. Trwa to od 2 do 8 minut. Po każdej wykonane sesji dostają raport z systematyczności i postępów w pracy. Tematyka zajęć opiera się o wymagania zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej na poziomie II etapu edukacyjnego (czyli klas IV-VIII). Nauczyciel, w zależności od potrzeb uczniów, może planować i modyfikować zagadnienia wokół których skupione będzie słownictwo. InstaLing to strona www. przeznaczona  do skutecznej nauki nowych słówek i ich utrwalania. System potrafi kontrolować systematyczność pracy ucznia i śledzić postępy w edukacji.

Uczestnictwo w Programie InstaLing dla Szkół pozwala na bezpłatny dostęp do systemu  nauczycielom, uczniom i rodzicom.

Wszystkim zaangażowanym życzymy wytrwałości.

Dowiedz się więcej na stronie: http://instaling.pl

Instaling-_klasa_7a_robiaca_sesje_Instaling_podczas_przerwy.(1).mp4

Napisała: Dorota Tetmer- Czarzasta

Piszą o nas!

CERTYFIKATY KSZTAŁCENIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO W NASZEJ PLACÓWCE.

instaling_certyfikat_17_edycja.pdf

Zamieścił na stronie: K.S.

Rok 2022/2023

„Język uczy- język bawi” dzięki programowi Insta.Ling nauka języka niemieckiego w naszej szkole jest przyjemna. Tłumaczymy słówka, dzięki którym z łatwością rozwiązujemy zadania na lekcji. Co tydzień dostajemy raport i wiemy nad czym musimy jeszcze popracować. Bo nauka nie musi być nudna!

instaling_certyfikat_18_edycja(2).pdf

instaling_certyfikat_dla_szkoly_18_edycja.pdf

Zamieściła na stronie: M. B.