Laboratoria przyszłości

Z wielką radością informujemy, że przystąpiliśmy do programu Laboratoria Przyszłości !

To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy
z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju infrastruktury szkół podstawowych, stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy oraz angażujący uczniów i rozwijający ich zainteresowania, a także kształtowania już najmłodszych uczniów do pracy w zawodach przyszłości. Zajęcia prowadzone przy użyciu otrzymanego sprzętu będą budowały wśród uczniów kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza Szkoła Podstawowa otrzymała 30 000,00 zł (słowie: trzydzieści tysięcy zł) na zakup nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu nasze klasopracownie zostały doposażone o:

- Drukarkę 3D i zestaw Filamentów

- Zestaw Edukacyjny Arduino ten wysoce intuicyjny i wygodny zestaw bazujący na Arduino Uno został opracowany z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych adeptach programowania.

- Lutownicę, która służy do łączenia metalowych części za pomocą niskotopliwego spoiwa.

- Aparat fotograficzny wraz ze statywem do aparatu i kamery, zestawem lamp światła ciągłego, mikrofonami kierunkowymi  i mikroportami, a także gimbalem do aparatu fotograficznego i kamery,

- Photon: Robotyka i Sztuczna Inteligencja Interdyscyplinarny zestaw powstał, by wprowadzić uczniów w świat nowoczesnych technologii

- Lego Education Spike Essentional dla uczniów szkół podstawowych służy do nauki przedmiotów STEAM. Pozwala ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczy dzieci wytrwałości i samodzielnego myślenia.

Zakupiony sprzęt można użytkować na zajęciach technicznych, informatycznych, matematycznych, polonistycznych, historycznych, geograficznych, chemicznych, biologicznych, przyrodniczych i językowych

Opracowała: Joanna Zając

Umieścił na stronie: K.S.

Ten wysoce intuicyjny i wygodny zestaw bazujący na Arduino Uno został opracowany z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych adeptach programowania. Dzięki #LaboratoriaPrzyszłości z podstawami programowania zapoznajemy się również my! - realizacja wrzesień 2022 roku

Zajęcia z drukarką 3D- wrzesień 2022

Uczniowie poznawali tajniki druku 3D. To nasze pierwsze dzieło.

Zajęcia  Lego Education Spike - wrzesień 2022 roku

Z Lego Education Spike rozwijamy swoją kreatywność i umiejętności programowania.

Zajęcia  Lego Education Spike - październik 2022 roku

Zdjęcia dodane przez Grażyna M.