Szkoła Promująca Zdrowie

  • DZIEŃ ZAKOCHANYCH

    DZIEŃ ZAKOCHANYCH

    SZKOLNE WALENTYNKI

    We wtorek, 14 lutego w ZPSWR w Ostródzie odbyły się Szkolne Walentynki. Ten wyjątkowy dzień uświetniły liczne atrakcje. Już od rana działała Poczta Walentynowa - można było przesłać liścik osobie, którą się lubi. Ponadto w czasie długiej przerwy odbył się Kiermasz walentynkowych ciasteczek z wróżbą oraz kartek walentynkowych. Ten wyjątkowy dzień uświetniała nastrojowa muzyka odtwarzana w czasie przerwy, karaoke oraz tematyczna dekoracja. Imprezę zorganizowały: J. Kowalska, A. Sikorska, B. Święszkowska,                               S. Dylągowska,  E. Żarczyńska.

    Napisała: Sylwia Kowalska – Dylągowska  Umieścił na stronie:K.S.

  • Wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej

    Wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej

    W dniu 8 lutego 2017 roku uczniowie klasy III a ZSZ oraz klasy II a ZSZ wraz z nauczycielami zawodu wybrali się w ramach preorientacji zawodowej do Zakładu Aktywności Zawodowej w Ostródzie. Głównym zadaniem Zakładu jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych, która jest realizowana poprzez prowadzenie działalności usługowo – wytwórczych. W czasie wizyty w ZAZ nasi uczniowie mogli zapoznać się z poszczególnymi działami zakładu. Obejrzeli  Bar Semafor i jego zaplecze. Mieli też okazję samodzielnie wykonać podpałkę. Wizyta w ZAZ bardzo się wszystkim podobała i na pewno odwiedzimy kolegów z ZAZ w przyszłym roku szkolnym.

    Napisała: Sylwia Kowalska – Dylągowska      Umieścił na stronie:K.S.

  • „ZDROWE ZĘBY – RADOSNY UŚMIECH”
    23.02.2017

    Dzięki pomocy CENTRUM UŚMIECHU STOMATOLOGIA W OSTRÓDZIE oraz wsparciu finansowemu z Fundacji Centrum Rozwoju Rodziny "Progresja" w Ostródzie i Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych "Amicus" w Ostródzie rozpoczęliśmy realizację programu profilaktycznego. Składa się on z kilku etapów a jego celem jest zwrócenie uwagi  dzieciom i młodzieży naszej Placówki na problematykę zdrowia i higieny jamy ustnej oraz wykształcenie nawyków dbania o zdrowie zębów.

    Obecnie w ramach tego programu odbywają się lekcje edukacyjne prowadzone przez panią doktor z Centrum Uśmiechu. Podczas tych zajęć dzieci mają okazję dowiedzieć się jaką rolę pełnią zęby w naszym życiu, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i jakich akcesoriów do tego celu używać. Poza tym mają okazję praktycznego przećwiczenia mycia zębów pod okiem specjalisty oraz zapoznania się z podstawową wiedzą na temat próchnicy i poznania związku między dietą a zdrowiem zębów. Naszym celem jest również oswojenie uczniów z wizytą w gabinecie dentystycznym i uświadomienie im konieczności regularnych kontroli u lekarza stomatologa.

    Napisały:                                       Dodała:

    A. Fert                                           M. Beczyńska

    W. Krasula

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Światowy Dzień Kota w Miejskiej Bibliotece Publicznej

    22.02.2017

           15 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie już po raz dziewiąty zorganizowała obchody Światowego Dnia Kota. Sala reprezentacyjna ostródzkiego zamku po brzegi wypełniła się miłośnikami kotów i dobrej zabawy. Wśród nich byli także mieszkańcy naszego internatu. Na uczestników czekało wiele atrakcji - gry i zabawy, konkursy z nagrodami, zwiedzanie wystawy prac konkursowych i obrazów namalowanych podczas warsztatów oraz słodki poczęstunek. Podczas imprezy odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Ostródzie. Nie pozostaliśmy obojętni wobec tego apelu i również przekazaliśmy smaczny podarunek dla kochanych czworonogów. 

                Napisała: Agnieszka Fert           Dodała: Edyta P.

  •  "Recykling-czyli coś z niczego"
    20.02.2017

          17 lutego 2017r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt, „Recykling – czyli coś z niczego”. Sześć osób z II klasy gimnazjum /Martyna Śliwińska, Jakub Kwitkowski, Wojtek Dworański,  Adrian Kaliszewski , Ernest Nikiel oraz Wojtek Hamot/ pod czujnym okiem opiekunów /pań:  Marioli Deryło, Magdaleny Gliszczyńskiej i Małgorzaty Karpińskiej/ zaprezentowało prace wykonane  ze „śmieci”. Można było obejrzeć  min. poszewki  na poduszki ze starych swetrów, powłoczki na „jaśki” z koszul męskich, kotki i myszki z niepotrzebnych książek, torebeczki zapachowe wypełnione lawendą i tarkowanym mydełkiem, lampiony ze słoików malowane farbą brokatową, gwiazdy wyklejane ze spalonych zapałek, choinki i ozdoby wykonane z rolek po papierze toaletowym, pojemniki na kredki  z butelek plastikowych i pudełek po mleku.Uczniowie wykonali również plakat przedstawiający sposoby segregacji śmieci  oraz prezentację multimedialną nt. recyclingu. Aby na dłużej zapamiętać i przyswoić sobie zasady segregacji  śmieci dla wszystkich uczniów przygotowano gazetkę szkolną.

    Napisała:                                      Dodała:

    Mariola Deryło                               M. Beczyńska
     

     

     

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Nasi wychowankowie na zajęciach w ostródzkim szpitalu.

    19.02.2017

                     W tym roku szkolnym kontynuowany  jest w internacie projekt zajęć profilaktycznych pt. „Służby mundurowe wzorem właściwych postaw obywatelskich.” autorstwa p. Ewy Ostrowskiej i p. Edyty Palczewskiej. Wychowankowie z dwóch najstarszych grup w poprzednich latach mieli możliwość udziału w praktyczno – teoretycznych spotkaniach w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz  Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Obecnie chłopcy uczestniczą w III etapie projektu pt. „Grupa ratunkowa” organizowanym przy współpracy z Powiatowym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Poza aktywnymi zajęciami sportowymi, podnoszącymi sprawność fizyczną wychowankowie biorą udział w spotkaniach edukacyjno – profilaktycznych w ostródzkim szpitalu. Spotkania te mają pomóc w ukształtowaniu dobrych wzorców zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, budowaniu umiejętności pracy w zespole, uwrażliwieniu na krzywdę innych i rozbudzeniu chęci niesienia pomocy potrzebującym oraz zbudowaniu pozytywnego wizerunku ratownictwa, a także uatrakcyjnieniu czasu wolnego od nauki. Nasi podopieczni  będą uczestniczyć w sześciu spotkaniach z ratownikami medycznymi. Od listopada chłopcy zapoznali się już z pracą i rolą ratownika medycznego, poznali wyposażenie karetek a także uczestniczyli w zajęciach na  Oddziale Intensywnej Terapii oraz Bloku operacyjnym ostródzkiego szpitala. Zajęcia z projektu będą prowadzone do czerwca 2017r.

                       Doadała:  Edyta P.

  • W darze dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną.

    10.02.2017

                 W tym roku, wzorem lat ubiegłych, w ramach tygodnia modlitw o jedność Chrześcijan odprawione zostały trzy nabożeństwa ekumeniczne, w czasie których zbierane były ofiary z przeznaczeniem na potrzeby wychowanków z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych  w Ostródzie. Organizatorem akcji jest Ostródzkie Forum Jedności Chrześcijan, w skład którego wchodzą wyznania protestanckie oraz kościoły: rzymskokatolicki i greckokatolicki. Nabożeństwa odbyły się w trzech ostródzkich kościołach: w Kościele Ewangelicko- Metodystycznym pod wezwaniem Łaski Bożej, w Cerkwi greckokatolickiej pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz w kościele pod wezwaniem św. Moniki w Kajkowie. Przekazane placówce ofiary z nabożeństw ekumenicznych zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do grup opiekuńczo-wychowawczych.

    Dyrektor, nauczyciele oraz wychowankowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie serdecznie dziękują za dar złożony na potrzeby placówki, za zrozumienie przez wszystkie wyznania potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz dostrzeżenie roli  i znaczenia placówki w wychowaniu  i nauczaniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

                Dodała: Edyta P.

     

     

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!
    08.02.2017

    OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! Wyniki w zakładce WIADOMOŚCI

    Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Puszysty ogrom przyjaźni” organizowanego w ramach projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę” dofinansowanego przez Fundację PZU. Na konkurs wpłynęło 550 prac z 89 przedszkoli, szkół, ośrodków, zespołów oraz Ośrodków Kultury.

    Jury w składzie: przewodnicząca: Joanna Chmielewska – plastyk, Bożena Tylicka, Teresa Knaf, Leszek Bobkowski, Małgorzata Karpińska, Aneta Kwiatkowska przyznało po trzy nagrody w kategoriach:

    I kategoria - Szkoła Podstawowa,

    II kategoria - Gimnazjum,

    III kategoria - ZSZ i SPdZ oraz 4 nagrody specjalne.

    Laureaci konkursu:

    I kategoria - Szkoła Podstawowa:

    1 miejsce – „Paw”, Sylwia Zakrzewska lat 13, Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, filia SPS przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Bacikach Średnich opiekun pracy: Małgorzata Radziszewska.

    2 miejsce – „Dokarmiam dzięcioła, który mnie codziennie odwiedza pod oknem”, Marcin Brejnak lat 10, Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Długosiodle, opiekun pracy: Agata Pędzich.

    3 miejsce – „Kotek Meloman”, Natalia Popielska lat 11, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Goleszach Dużych, opiekun pracy: Joanna Łukasińska.

    II kategoria – Gimnazjum:

    1miejsce – „Filuś i Miluś z moich snów”, Sylwia Caputa lat 15, Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Białej, opiekun pracy: Anna Veltze.

    2 miejsce –„Mój kotek Puszek”, Daria Struniawska lat 18, Gimnazjum Publiczne im. Armii Krajowej w Długosiodle, opiekun pracy: Agata Pędzich.

    3 miejsce – „Ptaki”, Mateusz Zaborski lat 16, Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Częstochowie, opiekun pracy: Katarzyna Pohorecka.

    III kategoria - ZSZ i SPdZ:

    1 miejsce – „Pies Śliniak”, Magdalena Bukowska lat 21, SOSW im. I. Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim, opiekun pracy: Maria Bożek.

    2 miejsce – „Kot”, Monika Harasimczuk lat 20, SOSW im. W. Kikolskiego w Białymstoku, opiekun pracy: Izabela Żukowska.

    3 miejsce – „Białowieska sóweczka”, Beata Grześkiewicz, SOSW w Hajnówce, opiekun pracy: Dorota Frankowska-Sajewicz.

    Nagrody specjalne:

    Nagroda specjalna Dyrektora ZPSWR - „Buraska i Rudzielec”: praca malowana stopą, autorka: Marika Kropidłowska, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim, opiekun pracy: Teresa Stąporek.

    Nagroda specjalna Prezesa Stowarzyszenia „Amicus” – „Papugi”, praca malowana ustami, autor: Konrad Świder lat 15, Zespół Szkół w Białce k/Radzynia Podlaskiego, opiekun pracy: Grażyna Hankiewicz.

    Nagroda Specjalna przedstawiciela Nadleśnictwa – „Sowa Nocka”, Nikodem Szarek lat 9, Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczy w Ustroniu, opiekun: Karolina Filipczak.

    Nagroda Specjalna przedstawiciela Nadleśnictwa – „Lamcia”, Anna Furtak lat 6, Integracyjny Oddział Przedszkolny przy ZSP w Ośnie Lubuskim, opiekun pracy: Monika Stegeman.

    Wszystkim laureatom składamy serdecznie gratulacje! Nagrody oraz dyplomy wyślemy pocztą. Od dnia 17 marca 2017 roku większość nadesłanych prac będzie można obejrzeć na wystawie w Zamku w Ostródzie.                                                                          

    Organizatorki: Joanna Chmielewska, Grażyna Pietrzak

  • MISTRZYNI Z RIO Z 2016 ROKU W ZPSWR
    08.02.2017

    Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie realizujący projekt „Pięciobój młodych praolimpijczyków” finansowany przez Fundację BZ WBK poznali wicemistrzynię paraolimpijską w kolarstwie panią Annę Harkowską i trenera polskiej kadry paraolimpijczyków w kolarstwie pana Mariana Kowalskiego.

    Pani Anna Harkowska reprezentuje Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury w Olsztynie. Nasza mistrzyni opowiedziała młodym pięcioboistom z Ostródy o swoich przygotowaniach do XV Paraolimpiady w Rio de Janeiro.  W marcu 2016r. zdobyła dwa medale mistrzostw świata w Montichiari (Włochy) - złoty w scratchu i brązowy na 3000 m na dochodzenie. Jej ciężka praca i ogromny duch walki zostały nagrodzone również podczas reprezentowania Polski na Paraolimpiadzie w Rio. Zdobyła tam dwa srebrne medale, które z dumą zaprezentowała naszym sporowcom.

    Młodzież miała okazję skorzystać z praktycznych wskazówek fachowców dotyczących treningów kolarskich oraz pościgać się z naszą mistrzynią podczas symulacji treningowej. Pięcioboiści Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie zakończyli rywalizację w tenisie stołowym i pani Anna Harkowska wręczyła medale zwycięzcom tej konkurencji:  złoty – Kacprowi z klasy VI, srebrny – Łukaszowi z klasy I gimnazjum i brązowy – Kacprowi z klasy I gimnazjum. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, młodzież otrzymała wiele ciekawych odpowiedzi na zadane pytania. Na  koniec uczniowie otrzymali wymarzone autografy i zrobili sobie z mistrzynią świata i wicemistrzynią paraolimpijską pamiątkowe zdjęcia. Na pamiątkę tego spotkania wicemistrzyni paraolimpijska z Rio przekazała uczniom Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie swoją koszulkę startową z paraolimpiady wraz ze specjalną dedykacją i autografem. Zapraszamy do naszej galerii.   

    Napisała:                                                           Umieściła:

    Mariola Kuras                                                   Małgorzata Beczyńska

  • Tabliczka jak z marzeniami

    Tabliczka jak z marzeniami
    07.02.2017

    Stowarzyszenie Amicus rusza z realizacją kolejne go projektu zatytułowanego Tabliczka jak z marzenia. Fundusze na jego realizację pozyskało z Fundacji mBanku w Warszawie. Działania projektu są nastawione na naukę  tabliczki mnożenia.  W tym celu zakupiliśmy atrakcyjne gry dydaktyczne, zamówiliśmy  karty z działaniami mnożenia. 

  • „Poszukiwanie hobby-alternatywą przeciwko agresji”
    07.02.2017

    „Poszukiwanie hobby-alternatywą przeciwko agresji” – pod takim hasłem odbyła się wystawa książek i czasopism, która zorganizowana została w bibliotece szkolnej. Uczniowie, którzy wraz z wychowawcami oglądali wystawę dowiedzieli się, w jaki sposób mogą rozwijać swoje pasje. Dzięki zaproponowanej literaturze, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Istotą i celem wystawy było również wskazanie młodym ludziom różnych możliwości efektywnego i przyjemnego spędzania czasu wolnego oraz poszerzania własnych zainteresowań i umiejętności.

    Organizatorki:                                                      Dodała:

    M. Świerzewska                                                     M. Beczyńska

    M. Beczyńska

    M. Karpińska

    M. Deryło

     

  • Półzimowisko 2017
    06.02.2017

    W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbyło się Półzimowisko pod hasłem „Bezpieczne i aktywne ferie”.Wzięło w nim udział 20  dzieci w różnym wieku. Zajęcia trwały codziennie od godziny 9.00 do 14.00 .Dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji, m.in. z  wyjazdu do kina Helios w Olsztynie i obejrzenia bajki pt.„Sing”, wyjazdu na basen do Morąga. Wzięły również udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały przepiękne kolorowe „Łapacze snów”, które można podziwiać na szkolnym korytarzu. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć smak sportowej rywalizacji podczas gry w kręgle, a także oddać się szaleństwu zabawy w Planeta Kids. Wszystkie zajęcia umożliwiły dzieciom rozwijanie ich zainteresowań i umiejętności, dostarczając jednocześnie wiele radości i niezapomnianych wrażeń.Półzimowisko zostało zorganizowane dzięki dofinansowaniu Pełnomocnika Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszenia Amicus. Bardzo dziękujemy. Półzimowisko 2017.

    Napisała M. Gliszczyńska              Dodała Grażyna M.

  • WIECZÓR KOLĘD
    06.02.2017

    W tym roku nasz Wieczór Kolęd uświetnił występ Zamkowego Chóru Kameralnego z Ostródy. Dzięki artystom poznaliśmy piękno chóralnego śpiewu oraz bogactwo nie tylko polskich kolęd i pastorałek. Razem z Chórem mogliśmy śpiewać i radować się w Panu.

     

    Napisała: Wanda Krasula                        Dodała: M. Beczyńska

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Karnawał jak w Wenecji
    27.01.2017

               19 stycznia w internacie odbył się bal maskowy pt. „Bal karnawałowy jak w Wenecji ” zorganizowany przez p. Agnieszkę Fert i p. Elżbietę Sarnecką. Karnawałową imprezę rozpoczęły konkursy i zabawy przygotowane przez wychowawców. Główną atrakcją balu była prezentacja przez uczestników własnoręcznie przygotowanych masek w stylu weneckim.  Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością dlatego też wybrane jury  nagrodziło każdego przebranego upominkiem. Karnawałowa impreza była okazją do wspólnej zabawy w miłej tanecznej atmosferze, prowadzonej przez Mariusza Bieńkowskiego z zespołu Maxel Live, któremu serdecznie dziękujemy.

                 Dodała: Edyta P.

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Konkurs "Mistrz pięknego czytania"
    27.01.2017

             Dnia 18.01 2017r w internacie zorganizowany został konkursu o tytuł ,, Mistrza pięknego czytania”, którego tematem przewodnim były ,, Opowieści o przyjaźni”. Kolejna edycja stała się okazją  nie tylko do  popularyzacji czytelnictwa wśród naszych podopiecznych, ale też do promowania wartości, jakie niesie ze sobą piękne i silne uczucie przyjaźni. Poziom prezentacji konkursowych był niezwykle wysoki. Uczestnicy  zachwycili zarówno umiejętnością płynnego czytania,  jak również interesującą  interpretacją wybranych fragmentów literatury, a zasłuchana i skupiona widownia była najlepszym recenzentem występów konkursowych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i oceną uczestników czuwało jury w składzie: Wicedyrektor ds. wychowania i opieki p. M. Jędrzejczyk, opiekun ,,  Klubu  Ośmiu ” Młodzieżowego Wolontariatu, działającego przy internacie ZSZ im S. Petofi p. Alicja Sposób oraz p. Ewelina Tańska z Biblioteki Pedagogicznej w Ostródzie.

    Laureaci konkursu w kategorii wychowanków do  lat 14:

     I miejsce – Kinga Binder

    II miejsce – Emilia Włodarska

    III miejsce – Kacper Kawiak

    W kategorii wychowanków starszych :

    I miejsce – Łukasz Wyrębisk

    II miejsce – Natalia Łabędzka

    III miejsce- Seweryn Mróz

     Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

    Konkurs został uświetniony przez prezentację spektaklu ,, Świąteczna bombka” w wykonaniu młodzieży z ,, Klubu Ośmiu” Młodzieżowego Wolontariatu z ZSZ im. S. Petofi w reżyserii wolontariuszki Wiktorii Soliwody.

    Organizatorki konkursu  p. Anna Morawska i  p. Marta Śliźiewicz dziękują uczestnikom konkursu, członkom jury oraz wolontariuszom za oprawę artystyczną konkursowych zmagań.

                Napisała: Anna Morawska               Dodała: Edyta P.

     

  • „Lampo-przyjaciel na medal”
    20.01.2017

    18 stycznia uczniowie naszej szkoły czytali zgromadzonej publiczności fragmenty książki R. Pisarskiego: „O psie, który jeździł koleją”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizowanego projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę”, finansowanego przez Fundację PZU i Stowarzyszenie Amicus.

    Opowiadanie R. Pisarskiego, to niezwykła opowieść o wielkiej miłości, wierności, poświęceniu i przyjaźni psa z człowiekiem. Książka uzmysłowiła wszystkim, jak mocno zwierzęta potrafią kochać ludzi. Pokazała, że wnoszą one do naszego życia radość i uśmiech, dlatego należy je szanować, chronić i dbać o nie.

    Historia psa o imieniu Lampo, który niczym prawdziwy turysta sam podróżował koleją, poruszyła do głębi serca słuchaczy i czytających. Całość dopełniła piękna scenografia oraz prezentacja multimedialna, która przeniosła zgromadzonych do miejscowości, które odwiedzał ten wyjątkowy pies.

    Napisała:                                         Dodała:

    M. Beczyńska                                  M.B.

     

  • "Krew oddajemy-pomoc niesiemy"
    19.01.2017

     

    17 stycznia pełnoletni uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZPSWR odwiedzili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Nie wszystkim udało się oddać krew, ale i tak doceniamy ich chęci! Wizycie towarzyszyły niesamowite emocje- oddanie krwi po raz pierwszy to duże wyzwanie. Nasi uczniowie podołali i zostali Honorowymi Dawcami Krwi! Mają już w planach kolejne akcje krwiodawstwa. Wszyscy Honorowi Dawcy wrócili do domu z radością, dumą i czekoladą :)

     

    Napisała:                                                                Umieściła na stronie:                                          

    Ilona Suszczyńska                                                  M. Beczyńska

  • On ma hobby, Ty masz hobby! My mamy hobby!!!
    19.01.2017

     

    6 stycznia odbyła się część praktyczna szkolenia uczniów pt. „Poszukiwanie hobby – alternatywą agresji". Uczniowie uczyli się spędzać czas wolny na zabawach z kolegami. Było to nie tylko szkolenie, ale też bardzo interesująca i wciągająca zabawa.

    W szkoleniu najaktywniejsi byli uczniowie najmłodsi i... najstarsi! Młodzież ze szkoły zawodowej udowodniła młodszym kolegom, że dorośli też potrafią się bawić! :) Uczestnicy warsztatów obiecali, że będą uczyć nowych, poznanych przez siebie zabaw swoich znajomych i rodzinę. Niektóre formy rozrywki wymagały  ogromnej aktywności i były tak wyczerpujące, że na agresję chyba nikomu już nie starczyło sił ;)

    Napisała:                                             Umieściła na stronie:

    Ilona Suszczyńska                               M. Beczyńska

  • "BEZPIECZNE FERIE"
    17.01.2017

     

    BEZPIECZNE FERIE

     

    13.01.2017r. uczniów Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Ostródzie odwiedził Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie . Za tydzień rozpoczynają się ferie zimowe, upragniony przez dzieci czas zabaw zimowych na śniegu i lodzie. Tematem spotkania było omówienie z jakimi zagrożeniami nasi uczniowie mogą się spotkać podczas zabaw na śniegu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz poinstruował, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Z uwagi na to, że zimą szybko zapada zmrok, a dzieci przebywają na powietrzu dłużej niż w czasie nauki szkolnej, funkcjonariusz przypomniał jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomniał, o podstawowych zasadach i przepisach ruchu drogowego. Omówionych zostało też wiele innych sytuacji dotyczących bezpiecznego spędzenia ferii tak by były one radosnymi i wartymi zapamiętania dniami wolnymi od nauki szkolnej.

     

    Napisała: Elżbieta Rosiewicz  Umieścił na stronie: K.S.

     

    BEZPIECZNE FERIE.

  • Prezentacja filmu i odpowiedzi na ważne pytania
    16.01.2017

    Każdy z nas zna i lubi ptaki. Są z nami na polach, łąkach w parkach i lasach. Słyszymy ich świergot, podpatrujemy podniebne wojaże. Chcemy żeby tak było dalej. Gdy przyjdzie zima pomagamy im ją przetrwać. Oglądając dokumentalne filmy podpatrujemy jak troskliwie opiekują się swoim potomstwem. Dlatego z zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt. „Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasu.”. W ten sposób utrwaliliśmy swoją wiedzę i uzupełniliśmy ją. Po prezentacji odpowiadaliśmy na pytania. Mieliśmy okazję się sprawdzić.

    Filmowe spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Przyjazne czy nie wszystkie poznać chcę.” –sfinansowanego przez Fundację PZU i Stowarzyszenie „Amicus”.

    Uczniowie realizujący projekt, Lidia Krześniak

    Napisała:                                           Dodała:

    L. Krześniak                                      M. Beczyńska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych
    14-100 Ostróda, ul. Grunwaldzka 14
  • 89 646 30 73 - szkoły
    89 646 26 51- internat
    e-mail: sosw-ostroda@wp.pl

Galeria zdjęć