Szkoła Promująca Zdrowie

  • „PIĘCIOBÓJ MŁODYCH PARAOLIMPIJCZYKÓW”
    11.04.2017

    TRENING Z ZAWODNIKAMI OKS SOKÓŁ W RAMACH PROJEKTU „PIĘCIOBÓJ MŁODYCH PARAOLIMPIJCZYKÓW”.

    W środę 29 marca 2017 roku młodzież gimnazjalna  Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie realizująca projekt „Pięciobój młodych paraolimpijczyków” miała przyjemność uczestniczyć w profesjonalnym treningu piłkarskim przeprowadzonym przez trenera naszej ostródzkiej drużyny Pana Karola Szwedę z aktywnym wsparciem zawodników pierwszego składu Sokoła.Dwudziestu młodych sportowców, wśród których są również dziewczęta, rozpoczęło trening od profesjonalnej rozgrzewki, a następnie wykonywali ćwiczenia doskonalące uderzenie i przyjęcie piłki wewnętrzną i zewnętrzną stroną stopy tj. prowadzenie piłki między pachołkami, podania piłki w trójkach w biegu, uderzenia piłki po slalomie, uderzenie z wyjściem na pozycję. Następnie zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny i ćwiczyli grę „Do 10 podań”. Odbyła się również seria strzałów na bramkę z tak zwanej „jedenastki”.Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymali od Pana Dyrektora Klubu Łukasza Głębockiego bilety na najbliższy mecz Sokoła, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:00 na stadionie miejskim. My będziemy kibicować naszej drużynie. Wszystkich Ostródzian zapraszamy na mecz. Zdjęcia z treningu – warto zerknąć.

    Napisała: M. Kuras.            Umieściła na stronie: M. Beczyńska

     

  • NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
    08.04.2017

    30 marca 2017 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ZPSWR uczestniczyli w niesamowitej lekcji przyrody.  Została ona zorganizowana w ramach realizacji projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę.” sfinansowanego przez Fundację PZU i Stowarzyszenie Amicus. Poprowadzili ją goście ze Smolnicy - Zespół A – Kuku. Podczas zajęć poznaliśmy Tadzika, Lilkę, Zbyszka, Lolka, Sijo i Mini. Te wdzięczne imiona noszą: sowa, sokół, puchacz i myszołów. Takich gości przyjmowaliśmy pierwszy raz. Ptaki zaprezentowały swe wdzięki i umiejętności. Ich opiekunowie opowiedzieli nam o ptasim życiu i uzmysłowili, dlaczego warto dbać o dziko żyjące sowy i ptaki drapieżne. Prezentacja była bardzo ciekawa i wnosiła wiele wiadomości. Uczniowie dowiedzieli się m. in., że sokół wędrowny jest wyjątkowy, dlatego, że jest najszybszym stworzeniem na ziemi – lata z prędkością około 400 km/h!  Okazało się, że sowy wcale nie są mądre. Nie bez przyczyny lekcję nazwano „żywą”, gdyż mogliśmy przyjrzeć się ptakom z bardzo bliska, poczuć wiatr ponad głowami czyniony przez ich skrzydła. Była to znakomita lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z wyjątkowymi „pomocnikami naukowymi”. Pozostanie ona na długo w naszej pamięci.

    Realizatorki projektu „Przyjazne lub nie , wszystkie poznać chcę".

    Napisała: Lidia Krześniak                 Umieściła na stronie: M. Beczyńska

     

  • PRZEPISY WIERSZEM PISANE
    07.04.2017

    W miesiącach od stycznia do marca 2017 roku uczniowie klasy III a ZSZ mogli wziąć udział w szkolnym konkursie o tematyce gastronomiczno – cukierniczej pt. „Przepisy wierszem pisane”.Uczniowie wybierali i zapoznawali się na praktycznej nauce zawodu z przepisami na potrawy i ciasta karnawałowe. Następnie na języku polskim dokonywali interpretacji wierszem wybranego przepisu gastronomicznego/cukierniczego. W marcu komisja konkursowa oceniła efekty pracy uczniów – wiersze, przyznano dyplomy oraz nagrody za zajęcie kolejnych miejsc i udział w przedsięwzięciu. „Przepisy wierszem pisane” zostały zamieszczone na tablicy zawodoznawczej w holu szkoły.

    Miejsce I – Karolina Grochalska (wiersz pt. „Faworkowa rozkosz” – interpretacja wierszem przepisu na faworki);

    Miejsce II – Anna Brenda (wiersz pt. „Jajeczkowa bajka” – interpretacja wierszem przepisu na jaja w majonezie);

    Miejsce III  - Anna Miecznikowska (wiersz pt. „Idealny związek Pana Śledzia i Pani Cebuli” – interpretacja wierszem przepisu na śledzie w oleju);

    Wyróżnienie – Rozalia Teresa Lajzer (wiersz pt. „Gniazdka poznańskie będą rajskie” – interpretacja wierszem przepisu na gniazdka poznańskie);

    Wyróżnienie – Anna Gołdyn (wiersz pt. „Róże karnawałowe do spożycia w mig gotowe” – interpretacja wierszem przepisu na róże karnawałowe);

    Uczniowie biorąc udział w konkursie wzbogacili swoją wiedzę na temat potraw i ciast karnawałowych. Ćwiczyli umiejętność czytania ze zrozumieniem przepisów gastronomicznych i cukierniczych. Wzbogaciła się również ich wiedza na temat sposobu organizacji tekstu jakim jest wiersz.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i wspaniałych nagród.

    Konkurs zorganizowały: p. Ewa Janicka, p. Sylwia Dylągowska, p. Justyna Kowalska.

    Napisała: Sylwia Dylągowska                    Umieściła na stronie: M. Beczyńska                       

     

     

  • TO BYŁA NIEZWYKŁA WYSTAWA
    06.04.2017

    Ciekawe, oryginalne, wyjątkowe, pomysłowe, interesujące, nowatorskie – te wszystkie przymiotniki opisują prace plastyczne, które mogliśmy podziwiać na pokonkursowej wystawie pt. „Puszysty ogrom przyjaźni”. Była ona częścią projektu - „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę” realizowanego w Zespole Placówek  Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie,  sfinansowanego przez Fundację PZU i Stowarzyszenie Amicus. Na konkurs wpłynęło 550 prac z 89 placówek oświatowych oraz Ośrodków Kultury z terenu całej Polski. Jury wybrało i nagrodziło 13, ale w zasadzie każda praca zasługiwała na oklaski i uwagę. Dziękujemy wszystkim autorom – młodym niepełnosprawnym plastykom. Dziękujemy również Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie za umożliwienie nam prezentacji prac.

    Realizatorzy projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę”     Umieściła na stronie: M. Beczyńska   

  • TARGI EDUKACYJNE
    06.04.2017

    Udział ZPSWR w Ostródzie w Targach Edukacyjnych powiatu ostródzkiego.

    W dniu 22 marca 2017 roku w sali gimnastycznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Ostródzie odbyły się Targi Edukacyjne powiatu ostródzkiego. Organizatorami Targów byli Starosta Ostródzki oraz wyżej wymieniona szkoła. Ofertę kształcenia ponadgimnazjalnego zaprezentowała m.in. Nasza Placówka. Swoją ofertę kierowaliśmy do młodzieży z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Przygotowano tablice informacyjne, foldery i ulotki  z ofertą kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia oraz Szkole Przysposabiającej do Pracy proponowaną na rok szkolny 2017/2018. Gimnazjaliści mogli zabrać ze sobą informatory z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, wzór podania i opis kryteriów przyjęcia do szkoły ponadgimnazjalnej. Nauczyciele udzielali  informacji dotyczących min. zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w szkole  a także z zakresu funkcjonowania internatu. Chwaliliśmy się również bogatą bazą dydaktyczną. Na stoisku jak co roku nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów kształcących się w zawodach cukiernik, kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Zaprezentowano rękodzieło wykonane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczniowie kształcący się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej zaprezentowali aranżację nakrycia stołu. Wzrok przyciągała dekoracja stoiska z akcentem ludowym.

    Napisała: Sylwia Kowalska - Dylągowska.

    Umieścił na stronie: K.S.

    TARGI EDUKACYJNE.

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Spotkanie z podróżniczka
    03.04.2017

                    Wioletta Gutfrańska z Ostródy, wielka pasjonatka, miłośniczka gór i podróży odwiedziła naszych wychowanków aby przekazać relacje ze swoich wypraw.  Pani Wioletta stara się żyć aktywnie. Zdobyła najwyższe szczyty Europy, obu Ameryk i Afryki. Swoimi opowieściami z podróży zaraża swoją pasją innych. Marzy o tym, aby choć troszkę tego zaszczepić ostródzkiej młodzieży. Nasi podopieczni byli pod wielkim wrażeniem osiągnięć podróżniczki. Poza tym obejrzeli przepiękne zdjęcia z dotychczasowych wypraw.

                     Dodała:  Edyta P.
     

  • Kornel  Makuszyński  - znany i lubiany
    02.04.2017

    Kornel  Makuszyński  - znany i lubiany

     

    Znalezione obrazy dla zapytania diabeł piszczałka      Diabeł Piszczałka – bohater książki K. Makuszyńskiego pt. „Przyjaciel wesołego diabła”

     

    Grupa naszych uczniów / Seweryn Mróz, Sylwia Mackiewicz , Justyna Jasion , Kinga Grygas  , Wiktoria Oczyńska i Anna Miecznikowska /pokazała,że o życiu i twórczości tego doskonałego pisarza  wie bardzo dużo. Kolejny raz udało się nam wygrać  Wojewódzki  Konkurs  Języka Polskiego z  Kornelem  Makuszyńskim. Tym razem na podium stanęliśmy razem z drużyną z Olsztyna. Reprezentanci ZPSWR  popisali się umiejętnościami ortograficznymi /otrzymaliśmy 6 dyplomów mistrza ortografii/, doskonałą znajomością książki   „ Przyjaciel wesołego diabła” , wzorowym, głośnym czytaniem, wiedzą na temat przysłów i dobrą współpracą w grupie. Jury doceniło również stylizację naszych uczennic. Pozdrawiamy naszych rywali i cieszymy się z sukcesu.

    Napisały:                               Umieściła na stronie: M. Beczyńska

    Ewa Janicka

    Lidia Krześniak

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

    30.03.2017

                 20 marca w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce,  obchodzi się Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Jest to  okazja do zwrócenia uwagi na problemy stomatologiczne oraz zachęty do dbania o prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej. W internacie takie obchody odbyły się po raz pierwszy 21 marca w ramach programu profilaktycznego „Zdrowe zęby – radosny uśmiech”. Nasi wychowankowie obejrzeli inscenizację „Zdrowy Ząbek” oraz wzięli udział w konkursach o tematyce stomatologicznej. Zaproszony gość pani doktor Kamila Kosyl z Centrum Uśmiechu Stomatologia w Ostrodzie przypomniała o zasadach prawidłowego dbania o zęby. Na koniec nasi podopieczni mieli okazję spróbować zdrowe dla zębów przekąski przygotowane przez wychowanki gr. I.

                     Dodała: Edyta P.

  • PREZENTACJA FILMU „ŁOWY NA GRUBEGO ZWIERZA” ORAZ  WARSZTATY PLASTYCZNE
    30.03.2017

    29 marca odbyło się drugie już spotkanie filmowe w ramach realizowanego projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę” sfinansowanego przez FUNDACJĘ PZU oraz Stowarzyszenie „Amicus”. Bogactwo fauny polskich lasów budzi podziw i uznanie. Przekonali się o tym uczniowie, którzy obejrzeli film pt.: „Łowy na grubego zwierza”. Młodzież utrwaliła  i pogłębiła swoją wiedzę na temat życia takich zwierząt, jak dziki, łosie, jelenie, sarny, czy muflony.Po prezentacji wszyscy chętnie wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz układaniu puzzli.

    Organizatorki:                                  Napisała i umieściła na stronie: M. Beczyńska

    G. Pietrzak                                           

    M. Beczyńska

    J. Chmielewska

    L. Krześniak

    E. Janicka

     

     

     

  • BIBLIOTEKA NIEZWYKŁYM ZAKŁADEM PRACY.
    30.03.2017

    Podczas realizacji zadania, współpraca z zakładami pracy, uczniowie klasy Ib Zasadniczej Szkoły Zawodowej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie. Przekonali się, że nie jest to zwyczajny zakład pracy. Zwyczajne sprawy związane z pracą w tym miejscu dotyczą odpowiedniego wykształcenia (wyższego), napisania CV i przedstawienia go dyrektorowi Centrum Kultury w Ostródzie, podpisania umowy o pracę, podjęcia pracy w systemie dwuzmianowym. Zwykłe obowiązki każdego bibliotekarza to prowadzenie ksiąg inwentarzowych (stare w formie papierowej, nowe w formie elektronicznej), dzienników statystycznych (forma papierowa) oraz gromadzenia, katalogowania i wypożyczania książek.

    Niezwykłości temu „zakładowi pracy” dodaje dodatkowa działalność kulturalno-naukowa. Nasza ostródzka biblioteka organizuje i zapewnia dostęp do zasobów dorobku nauki i kultury polskiej oraz światowej. Instytucja ta prowadzi cykl spotkań z historią, warsztaty rękodzielnicze, kanapę kulturalną, spotkania autorskie itd. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie współpracuje ze Środowiskowym Domem Samopomocy z Kajkowa.  Współpraca ta polega na tym, że jedna osoba z tego domu raz w tygodniu ma możliwość uczenia się i pomagania podczas porządkowania i segregowania książek będących tzw. „darem czytelników”.

    Uczniowie uczestniczący w wycieczce mogli zapoznać się z poszczególnymi działami znajdującymi się w bibliotece. Samodzielnie, oczywiście po wcześniejszym instruktarzu bibliotekarza, za pomocą komputera wybrać tytuł książki lub autora i odnaleźć tę pozycję na odpowiedniej półce. Dowiedzieli się również, że specjalistyczne książki dotyczące literatury fachowej dotyczącej np. stolarstwa należy szukać w czytelni. Najczęściej korzysta się z niej na miejscu. Jeśli jakiejś pozycji nie ma, bibliotekarz zaproponuje w ramach wypożyczania międzybibliotecznego sprowadzenie jej na życzenie czytelnika do skorzystania w czytelni.

    Po tej wycieczce Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie nie skrywa żadnych tajemnic, których byśmy nie poznali. A może jednak? Zapraszamy do wypożyczania książek, audiobooków, filmów znajdujących się w miejskiej bibliotece i naszej szkolnej również. Zdjęcia potwierdzają atrakcyjność tego niezwykłego „zakładu pracy”. Zobaczcie sami.

    Napisała: M. Kuras.             Umieściła na stronie: M. Beczyńska

  • I etap programu "ZDROWE ZĘBY- RADOSNY UŚMIECH"
    29.03.2017

    Zakończyliśmy I etap programu profilaktycznego „ZDROWE ZĘBY – RADOSNY UŚMIECH”.
    Od stycznia do marca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach edukacyjnych z panią doktor z CENTRUM UŚMIECHU Stomatologia w Ostródzie. W trakcie zajęć poruszane były tematy: rola i funkcje zdrowych zębów  w codziennym życiu, zapoznanie z zasadami higieny jamy ustnej, pokaz mycia zębów, zapoznanie z podstawową wiedzą na temat próchnicy, wpływ diety na zdrowie zębów, zapoznanie z pracą lekarza stomatologa oraz uświadomienie konieczności regularnych wizyt kontrolnych. Załączone zdjęcia są fotorelacją z zajęć dla klas starszych: Gimnazjum, SPdP i ZSZ. 

    Napisały:                                                     Umieściła na stronie:

    Agnieszka Fert                                             M. Beczyńska

    Wanda Krasula 

  • "WIOSNA JUŻ"- KONKURS RECYTATORSKI
    27.03.2017
    „ Leci pliszka

    spod kamyczka

    - jak się macie dzieci?

    Już przybyła

    wiosna miła,

    już słoneczko świeci”

    Maria Konopnicka: "Powitanie wiosenki"

    Wiosna to ulubiona pora roku poetów. Wcale nas to nie dziwi. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej mieli spory wybór wierszy do nauki na pamięć. Zadanie wykonali na 5! W konkursie recytatorskim pt. „Wiosna już!” brało udział 13 uczniów. Najlepszymi recytatorami okazali się: Kacper Kawiak, Daniel Kleber,Kinga Grygas, Amelia Rucińska, Bianka Felke.  Dziękujemy jury za rozważny werdykt. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Przyjemnie było Was słuchać.

    Napisały:                                                                 Umieściła na stronie:

    Ewa Janicka i Lidia Krześniak                                    M. Beczyńska

  • POWITANIE WIOSNY
    22.03.2017

    21 marca pożegnaliśmy zimę- powitaliśmy wiosnę. Imprezę poprowadził Wodzirej Sławek
    z grupy „TWOI WODZIREJE”. Odbyły się konkursy, tańce z różnych stron świata, były zagadki wiosenne i oczywiście słodkie upominki. Podczas imprezy nagrodzone zostały prace wykonane na konkurs „Kwiaty dla pani wiosny”. Uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody. Imprezę zakończył pochód z marzanną, po szkolnych korytarzach. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy Wodzirejowi Sławkowi za poprowadzenie super imprezy wiosennej. 

    Napisały:

    Mariola Deryło                                 Umieściła na stronie: M. Beczyńska

    Małgorzata Karpińska

  • "PUSZYSTY OGROM PRZYJAŹNI" - WYSTAWA
    20.03.2017

    Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy pokonkursowej prezentującej prace uczestników konkursu plastycznego "Puszysty ogrom przyjaźni". Prace będzie można  obejrzeć do  5 kwietnia w czytelni  Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Ostródzie. "Puszysty ogrom przyjaźni"- to ogólnopolski  konkurs plastyczny zorganizowany przez ZPSWR, wspierany przez Stowarzyszenie "Amicus" oraz Fundację PZU.

    Dodała: M. Beczyńska

  • "DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI"
    17.03.2017

    To kolejna z inicjatyw proponowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Czytanie jak oddychanie”. „Drugie życie książki” to nic innego, jak umieszczona w holu szkoły półka z przeczytanymi przez dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły książkami, które leżą bezczynnie w domu. Te ksiązki mogą mieć swoje „drugie życie”, ponieważ cała społeczność szkolna, czyli młodzież, nauczyciele, terapeuci, pracownicy i rodzice mają swobodny dostęp do tych książek. Każdy może sobie wziąć do domu dowolną książkę do przeczytania, ale w zamian musi przynieść inną z domu. Jeśli komuś bardzo spodoba się jakaś książka i będzie chciał ją mieć na własność, to bez problemu może sobie ją zabrać z naszej półki, pod warunkiem, że w zamian postawi tam inną przeczytaną już przez niego książkę. Akcja ta ma na celu nauczenie młodzieży, że przeczytane przez nas książki mogą sprawić wiele frajdy innemu czytelnikowi.

    Pamiętajcie, że przyniesienie książki na półkę, to możliwość zdobycia dodatkowych punktów z tytułu udziału w projekcie „Czytanie jak oddychanie”. Punkty z przyjemnością wszystkim zainteresowanym wpiszą panie Małgosia Beczyńska i Mariola Kuras.

    Przypominamy również o trwającym jeszcze konkursie na kartkę urodzinową dla Franklina. Prace należy oddać pani Małgosi w bibliotece. Miłego odkrywania ciekawych książkowych przygód.

    Napisała: Mariola Kuras         Umieściła na stronie: M. Beczyńska

     

  • PODZIĘKOWANIE DLA PANI EWY
    15.03.2017

    Po 35-latach pracy w naszej szkole pani Ewa Bartnicka przechodzi na emeryturę.  Uroczystość  pożegnania pani Ewy przez całe grono pedagogiczne pozostanie w naszej pamięci na długo. Nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń.  Pani  Ewa Bartnicka dziękowała wszystkim za wieloletnie koleżeństwo i przyjaźń.

    Umieściła na stronie: M. Beczyńska

  • Innowacja pedagogiczna "Tabliczka jak z marzenia"
    14.03.2017

    Od stycznia trwa realizacja projektu dofinansowanego przez Fundacją MBanku zarejestrowanego w Kuratorium Oświaty jako innowacja pedagogiczna. Tabliczka jak  z marzenia"  a realizowanego z naszymi uczniami przez Stowarzyszenie Amicus. W ramach innowacji uczniowie starają się opanować tabliczkę mnożenia w atrakcyjny sposób: poprzez pamięć wzrokową czyli oglądanie działań mnożenia na ścianach szkoły, gry dydaktyczne oraz koleżeńskie odpytywanie na przerwach nagradzane lizakami. W marcu rozpoczniemy także sprawdzanie wiedzy matematycznej w zakresie mnożenia mieszkańców Ostródy na ulicach miasta.Innowacja  potrwa do listopada. i zakończenie się quizem ze znajomości tabliczki. Mamy nadzieję, że

    Innowacja "Tabliczka jak z marzenia".

    Napisała i dodała Grażyna M.

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: "Przygody strusia"

    13.03.2017

                    21 lutego wychowanków internatu odwiedził po raz kolejny objazdowy teatr lalek z Warszawy „Fraszka”.  Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Przygody strusia”. Przedstawienie o niesamowitych przygodach strusia, kwoki, kurczaka, kota, barana i myśliwego pięknie ukazało przyjaźń i tolerancję oraz dostarczyło wielu emocji wszystkim widzom. Na koniec publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

     

                      Dodała:  Edyta P.

  • "W świecie baśni Andersena"
    13.03.2017

    22 lutego rozstrzygnięty został biblioteczny konkurs plastyczny "W świecie baśni Andersena". Komisja w składzie: p. Wioletta Piwowarczyk, Joanna Chmielewska, Magdalena Gliszczyńska, Magdalena Sobieska, Anna Bugowska wyłoniła laureatów, którymi zostali:

    Weronika Zając ( klasa IIC ZE-T): I miejsce/ opiekun p. Grażyna Jędraszko

    Wiktoria Dworańska ( klasa IVC ZE-T): II miejsce/ opiekun p. Ewa Żarczyńska

    Łukasz Kleber ( klasa VIC ZE-T) III miejsce/ opiekun p. E. Rosiewicz

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

    Napisała:                                                       Umieściła na stronie:

    Małgorzata Beczyńska                                    M. Beczyńska

     

  • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „CZYTANIE JAK ODDYCHANIE”.
    10.03.2017

    Luty to miesiąc, w którym młodzież uczęszczająca do Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej naszej placówki zaprosiła swoich młodszych kolegów Szkoły Podstawowej i Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych do wspólnego czytania. Dzieci wsłuchują się w przygody małego żółwika Franklina, starsza młodzież rozwiązuje zagadki detektywistyczne razem z detektywem Pozytywką oraz w sposób lekki i pogodny poznają tłumaczenie najpopularniejszych związków frazeologicznych, z jakimi, na co dzień spotykają się dzieci np. „na chłopski rozum”, „patrzeć wilkiem”.

    Czytanie odbywa się w sześciu klasach według ustalonego harmonogramu. Do każdej klasy przypisany jest lider, który czuwa nad sprawnością i systematycznością spotkań. Dzieci odpowiadają na pytania związane z czytanymi tekstami i w ten sposób zdobywają słodkie nagrody.

    Akcja „Czytanie jak oddychanie” cieszy się ogromnym zainteresoawniem oraz zaangażowaniem każdej ze stron.

    Za wspólpracę dziękuję wszystkim wychowawcom i nauczycielom, którzy wspierają tę akcję oraz młodzieży, która bardzo sumiennie i z dużą odpowiedzialnością wywiązuje się z podjętego działania. Zapraszam do obejrzenia kilku z licznych zdjęć zrobionych podczas wizyt w poszczególnych klasach.

    Napisała: Mariola Kuras                      Umieściła na stronie: Małgorzata Beczyńska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych
    14-100 Ostróda, ul. Grunwaldzka 14
  • 89 646 30 73 - szkoły
    89 646 26 51- internat
    e-mail: sosw-ostroda@wp.pl

Galeria zdjęć