Szkoła Promująca Zdrowie

  • OSTATNIA OSTRA JAZDA!!!
    14.11.2014

    Wykorzystując doskonałą jesienną aurę uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej naszej placówki postanowili zamknąć sezon turystyczny udziałem w rajdzie rowerowym wokół jeziora Szeląg Wielki. Podziwiali florę i faunę naszych okolic zwiedzając, będący na trasie, „Rezerwat Sosny Taborskiej”. Uczniowie wraz z opiekunami panią Kasią i panem Krzysztofem byli bardzo zadowoleni z trasy jak i przebiegu wycieczki. Podobno planują już trasę na otwarcie sezonu wiosennego.

    Umieścił na stronie: K.S.

    OSTATNIA OSTRA JAZDA!!!.

  • WSZECHSTRONNI EKSPERCI - WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI W WARSZAWIE
    14.11.2014

    „WSZECHSTRONNI EKSPERCI” W CENTRUM NAUKI KOPERNIK.

    Wszechstronni Eksperci to 12 aktywnych i ciekawych świata Gimnazjalistów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, którzy przeprowadzili 9 warsztatów z różnych dziedzin: matematyki, fizyki, informatyki, ekologii, biologii, języka niemieckiego, plastyki i innych. Ci młodzi ludzie chętnie uczestniczyli w projekcie finansowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK oraz WMODN w Olsztynie. W nagrodę, 4 listopada 2014 roku, wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie przekonali się, że harmonijny rozwój cywilizacyjny jest oparty na odkryciach naukowych, nowych technologiach i refleksji humanistycznej. Swoją przygodę rozpoczęli od pokazu „Słoneczna podróż” w planetarium. Prezenterzy Nieba Kopernika opowiedzieli o ruchu Ziemi i wynikających z tego zjawiskach astronomicznych oraz przyrodniczych. Podczas pokazu nasi eksperci poznali dobową wędrówkę Słońca na niebie,  ruch obiegowy i obrotowy Ziemi, przyczynę powstawania pór roku oraz nauczyli się rozpoznawać kierunki świata.  Następnie Wszechstronni Eksperci zdobywali wiedzę osobiście, angażując się w poznawanie świata oraz aktywne i twórcze szukanie rozwiązań, poprzez doświadczenia i eksperymenty zaproponowane przez animatorów Centrum Nauki Kopernika. Wszyscy uczestnicy wycieczki przekonali się, że naukę można połączyć z dobrą zabawą. A zdjęcia są potwierdzeniem wspaniale spędzonego czasu. WSZECHSTRONNI EKSPERCI - WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI W WARSZAWIE.

    Projekt realizowały: Ilona Suszczyńska, Dorota Tetmer i Mariola Kuras.   Dodała Grażyna M.

  • KOLEJNE WARSZTATY WSZECHSTRONNYCH EKSPERTÓW
    14.11.2014

    WSZECHSTRONNI EKSPERCI: „Elektryka prąd nie tyka”

    W październiku odbyły się kolejne zajęcia z projektu Wszechstronni Eksperci dofinansowanego przez Fundację WBK. Teraz poznawaliśmy tajniki  fizyki. Dowiedzieliśmy się, że prąd elektryczny jest to uporządkowany ruch ładunków elektrycznych. W polu elektrycznym na ładunki zaczyna działać siła elektryczna, której zwrot zależy od kierunku tego pola. Jeżeli działa na ładunki ujemne jej zwrot jest przeciwny. Takie uporządkowanie przesuwania się ładunków w jednym kierunku tworzy prąd elektryczny. Umownym kierunkiem prądu jest kierunek ruchu ładunków dodatnich. W zamkniętym obwodzie elektrycznym, jest to kierunek od plusa do minusa. I jeszcze należy pamiętać, że napięcie prądu jest to różnica potencjałów pomiędzy dwoma punktami, określa przepływ prądu elektrycznego w obwodzie, im większe napięcie tym większy będzie przepływ prądu elektrycznego. Pomiaru napięcia prądu dokonujemy woltomierzem. Tego wszystkiego dowiadujemy się na fizyce.  Prawda, że brzmi to strasznie? Ale nasi „Wszechstronni Eksperci” podeszli do tego tematu zupełnie bez strachu. Gdy przeprowadzisz odpowiednie doświadczenia, wiedza o prądzie w przystępniejszą się zmienia. Zapraszamy do galerii zdjęć. KOLEJNE WARSZTATY WSZECHSTRONNYCH EKSPERTÓW.

    Napisała Mariola Kuras       Dodała Grażyna M.

  • SPEKTAKL "ZAPISANI" W OSTRÓDZKIM ZAMKU Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW
    13.11.2014

    Nasi uczniowie: Iwona Irzyk, Karolina Majewska i Sylwester Jaros wystąpili jako aktorzy w spektaklu "Zapisani", którego premiera  miała miejsce w  ostródzkim zamku w Święto  Niepodległości. Spektakl ten powstał w ramach projektu „W osiem miesięcy dookoła Powstania Warszawskiego – z historią na scenie”, którego pomysłodawcą było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a wykonania podjęła się Monika Kazimierczyk oraz Dariusz Wychudzki. Od czerwca tego roku, uczniowie z różnych placówek oświatowych brali udział w warsztatach, zabawach, rozmowach, wykładach, dyskusjach, prelekcjach filmowych pod kierunkiem animatorów. Dzięki ich wspólnej pasji do teatru i ciężkiej pracy powstała grupa teatralna „Kwiat Polskiej Młodzieży” oraz spektakl pt. „Zapisani”.Jesteśmy dumni i bardzo się cieszymy, że członkami tej grupy stali się uczniowie naszej szkoły. Spektakl "Zapisani".

    Napisały: Magdalena Miller i Mariola Kuras           Dodała Grażyna M.

  • Z PASJĄ PRZEZ ŻYCIE - SPORT
    11.11.2014

    SPORT TO ZDROWIE – „Z PASJĄ PRZEZ ŻYCIE”

    Dnia 5 listopada 2014r. w ramach kontynuacji cyklu „Z pasją przez życie” gościliśmy w Auto-Moto-Klub Drwęca w Ostródzie. Spotkaliśmy się tam z prezesem klubu panem Zdzisławem Budny oraz zawodniczkami klubu - panią Darią Krawczyk i Izabelą Świderek. Te dwie niezwykłe, młode kobiety, z pasją do sportu motocrossowego, opowiadały o początkach swoich startów, determinacji, pokonywaniu przeszkód oraz planach na przyszłość. Wraz z panem Zdzisławem Budny wyjaśniały, na czym polega uprawiana przez nie dyscyplina sportu. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądają treningi oraz przygotowania do zawodów. W trakcie spotkania mogliśmy także obejrzeć, dotknąć, zobaczyć, jak wygląda strój sportowca oraz wsiąść na motocykl, a nawet go odpalić. Ryk silników oraz dym z rur wydechowych wywarły wrażenie na wszystkich uczniach. Już dzisiaj nie możemy doczekać się następnego spotkania, podczas którego będziemy mieli okazję przejechać się na takim motocyklu.

    Jednogłośnie orzekliśmy, że wizyta w Auto-Moto-Klub była interesująca. Byliśmy zachęcani do aktywnego spędzania czasu wolnego, aktywnego uprawiania sportów oraz pracy nad sobą, zarówno przez pana Zdzisława, jak i zawodniczki. Te dwie  pasjonatki mogą być przykładem dla wielu młodych ludzi: odnoszą wiele sukcesów sportowych, konsekwentnie dążą do wyznaczonego celu. Bardzo dziękujemy za spotkanie i za propagowanie zdrowego stylu życia.  Z PASJĄ PRZEZ ŻYCIE - SPORT.

    Napisały: Mariola Kuras i Magdalena Miller                           Dodała Grażyna M.

  • NASZA NIEPODLEGŁA - APEL
    09.11.2014

     ,,Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie, szum gałęzi, listopadów przemijanie …” .

    7 listopada 2014r. tymi słowami rozpoczął się w naszej szkole montaż słowno – muzyczny  ,,Nasza Niepodległa", który upamiętnił 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem Małgorzaty Beczyńskiej, Grażyny Jędraszko i Bogumiły Święszkowskiej przedstawili inscenizację, śpiewano pieśni patriotyczne, recytowano wiersze upamiętniające wydarzenia tamtych lat. Była to wzruszająca lekcja historii. NASZA NIEPODLEGŁA - APEL.

    Napisała: Grażyna Jędraszko                                             Dodała Grażyna M.

  • TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
    07.11.2014

    W dniach od 25 do 31 października 2014 r. w Zespole Szkół  Zawodowych  im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie został zorganizowany „Tydzień  Osób Niepełnosprawnych”, w ramach którego w bibliotece szkoły odbywały się spotkania, prelekcje, konferencje dotyczące życia i funkcjonowania  osób niepełnosprawnych.  Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacycjnych w Ostródzie przygotował  za pośrednictwem pani Magdaleny Miller i Marioli Kuras wystawę prac uczniów. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu  oraz w bibliotece Zespołu Szkół  Zawodowych  im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do galerii zdjęć.  TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

    Napisała M. Kuras                                 Dodała Grażyna M.

  • MAMY MISTRZA W SZACHACH!!!
    07.11.2014

                   W październiku 2014 na zaproszenie Środowiskowego  Domu Samopomocy w Morągu pojechaliśmy na turniej szachowo- warcabowy. Staramy uczestniczyć w nim co roku. Atmosfera turnieju była jak zawsze piękna i celowa. Ukazała uczniom jak można spędzić wolny czas oraz skonfrontować posiadane umiejętności. Uczyła pokory, wytrwałości i cierpliwości. Pokazała naszym uczniom inny wymiar integracji poprzez uścisk dłoni po zakończonym meczu (nawet tym przegranym) oraz pomocy przy poruszaniu się, komunikacji.

                   W turnieju uczestniczyło czworo uczniów: Iwona, Klaudia, Krystian, Sebastian. Wszyscy walczyli dzielnie. Sebastian zdobył I miejsce w szachach. Ale to jego pasja. Wszystkim wam gratulujemy i bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

    Nauczyciele wychowania fizycznego.                                                    Umieścił na stronie: K.S.

    ZAWODY SZACHOWE..

  • SUKCES WOJEWÓDZKI NASZEJ UCZENNICY

    SUKCES WOJEWÓDZKI NASZEJ UCZENNICY
    31.10.2014

    Uczennica szkoły zawodowej Karolina Grochalska zdobyła nagrodę w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej "Z rodziną w przyszłość" - pracę wykonywała pod kierunkiem pani G. Modrzewskiej. Na konkurs wpłynęło 413 prac, spośród których wyłoniono 44 laureatów. Bardzo cieszymy się sukcesem Karolinki. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 24 października w Urzędzie Wojewódzkim .

    Napisała i dodała Grażyna M.

  • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
    30.10.2014

    22 października w naszej placówce odbyła się prelekcja dla uczniów na temat racjonalnego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, pn.: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Wiedzę na ten temat przekazywały uczniom: dietetyczka Aleksandra Pietryszyn oraz jej asystentka Bogumiła Cieślak z Centrum Dietetycznego Natur House w Ostródzie (zaproszone przez panią Bożenę Tylicką i panią Elżbietę Rosiewicz). Prelekcja miała na celu zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego odżywiania oraz alternatywnymi sposobami aktywnego i zdrowego stylu  życia w myśl przysłowia – „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zaproszone panie wyjaśniły, na czym te zasady polegają. Wskazywały grupy produktów w piramidzie żywienia, a następnie uświadamiały, które produkty można spożywać częściej, a które rzadziej. Zapoznano również uczniów z zasadami właściwie zbilansowanych posiłków, a także wskazano jak często i w jakich porcjach powinni jadać na co dzień. Na koniec prelekcji wychowankowie naszej placówki mogli zadawać pytania oraz otrzymali materiały edukacyjne, dotyczące zdrowego żywienia. Wszyscy zostali poczęstowani smacznymi, czerwonymi jabłkami. Warto przypomnieć, że nasi uczniowie biorą udział w projekcie „Ruch jest zdrowy dla ciała i dla głowy”, dofinansowanym ze środków Starostwa Powiatowego oraz Stowarzyszenia Amicus. Realizatorkami projektu są p. Elżbieta Rosiewicz i p. Bożena Tylicka. Spotkanie z dietetyk  nie zostało więc zorganizowane przypadkowo. Było ono częścią realizowanego projektu, który cieszy się popularnością i aktywnym udziałem naszych wychowanków. W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH.

    Napisały: Elżbieta Rosiewicz, Bożena Tylicka                                  Dodała Grażyna M.

  • ŚPIEWAMY PANU - WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ
    29.10.2014

      29 października 2014 r. w ostródzkim zamku odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej "Śpiewamy Panu", którego   organiztorem była nasza placówka.Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Powiatu Ostródzkiego pan Włodzimierz Brodiuk, który docenil trud uczniów i życzył wszystkim miłych wrażen. Przybyli również ks. dziekan Roman Wiśniowiecki oraz ks.Roman Gałęzowski z parafii św. Marcina w Ostródzie.

      W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczego w Iławie, Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno - Wychowawczego w Ostródzie, Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno- Wychowawczego w Kruzach, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Szymanowie oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Olsztynie. Występy uczniów oceniało jury, które przyznało trzy nagrody w kategorii solista:

     - I miejsce uczennica z ZPSW w Iławie za piosenkę: "Bóg jest miłością”’

     - II miejsce uczennica z ZPSWR w Ostródzie za piosenkę: „List do Boga”

     - wyróżnienie uczniowi ZPET w Olsztynie za piosenkę: „Nie ma takiego ,jak Jezus”

     oraz trzy nagrody w kategorii zespół:                                                          

     -    - I miejsce zespół muzyczny z ZPSWR w Ostródzie za piosenkę: ”Schowaj mnie”

     - II miejsce uczniowie z klasy IV z ZPSWR w Ostródzie za piosenkę:” Dotknął mnie dziś Pan”

    - wyróżnienie zespół muzyczny z OREW w Ostródzie za piosenkę: ”Aniele Stróżu”

     Nagrodę publiczności otrzymał uczeń z OREW w Ostródzie.

     Tradycją naszego konkursu jest to, że nikt nie opuszcza go, nie będąc docenionym. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Dzieci i młodzież bawiła się świetnie śpiewając pieśni religijne i w ten sposób chwaląc Boga. Przerwę w czasie obrad jury uświetniły nam występy grupy teatralnej "Trójeczka" pod opieką pani Heleny Orlińskiej oraz zespołu tanecznego pod opieką pani Anny Borowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ostródzie.Konkurs ten odbył się dzięki naszym  sponsorom, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Gmina Ostróda, Firma Szkłomal, Firma R-GOL, Księgarnia Lexica, Drogeria Hebe, pani Joanna Chylak, Studio Reklamy Yoona w Ostródzie, Agnieszka Lipińska, Anna Lewandowska, pani Anna Gęstwicka. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Organizatorzy: W. Krasula, A.Mówińska, M.Sztenderska, M.Karpińska i K.Kopka.

    ŚPIEWAMY PANU - WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ.                           Dodała  Grażyna M.

  • KONKURS NA RÓŻANIEC
    29.10.2014

           W październiku odbył się coroczny konkurs  na najpiękniejszy różaniec. Uczniowie z pomocą rodziców lub opiekunów wykonali bardzo ciekawe i pomysłowe różańce z różnych materiałów, m.in.z plastikowych nakrętek, makaronu, szyszek, jarzębiny, krepiny, kabli. W konkursie  wzięło udział 30 uczniów. Jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce – klasa I ag; II miejsce – klasa III dg; III  miejsce – Julianna Jędrzjewska. Wyróżnienie otrzymał – Dominik Olszewski. Konkurs zorganizowały panie: W. Krasula i M. Sztenderska KONKURS NA RÓŻANIEC.                                            Dodała Grażyna M.

  • Pasowanie nowych uczniów  naszej szkoły
    24.10.2014

    17 października w  naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. W grono uczniów przyjęte zostały dzieci, które rozpoczęły naukę w naszej Placówce. Pasowania na uczniów, wielkim ołówkiem, dokonał  pan dyrektor Tomasz Brzeski. Duże  zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci podarunki, które otrzymały z tej okazji.

    Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i  Zasadniczej Szkoły Zawodowej złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali ,że będą solidnymi uczniami, dobrymi kolegami oraz godnymi reprezentantami naszej szkoły.

    Uroczystość uświetnił występ szkolnego koła teatralnego „Nasza scena”. Przedstawienie pt. „Uczyć, nie uczyć…” zostało przyjęte przez uczniów i nauczycieli z wielkim entuzjazmem. Brawom nie było końca.

    Umieścił na stronie: K.S.

    Pasowanie uczniów.

  • Szlakiem zamków krzyżackich
    24.10.2014

    Zaczęliśmy realizować projekt: "Innowacyjny sposób na historię, czyli mobilne zajęcia pozalekcyjne". Działania są możliwe dzięki funduszom przyznanym przez Fundację PZU i Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Amicus”. Projekt będzie realizowany przez cały bieżący roku szkolny. Jego beneficjentami zostali uczniowie Gimnazjum i ZSZ. Zaplanowaliśmy dla nich wiele atrakcyjnych działań, mających na celu rozbudzenie zainteresowań i edukację historyczną. Między innymi wycieczki, warsztaty, inscenizacje.  Inauguracyjnym działaniem była październikowa wycieczka. Jej celem stał się  Kwidzyn, Gniew i Malbork. Trzy zamki w trzy dni. Uczniowie oglądali krzyżackie siedziby, poznawali ich historię, legendy z nimi związane, brali udział w żywych lekcjach historii. Mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z historią, rozbudzenia  ciekawości świata, pasji i aktywności. Byli zachęcani do nagrywania, za pomocą własnych telefonów komórkowych, filmików z wycieczki. Posłużą one do stworzenia filmu z realizacji projektu, który będzie udostępniony szerokiej publiczności. Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w projekcie.  W ich imieniu dziękujemy Fundacji PZU i Stowarzyszeniu Amicus.   POLUBCIE NASZ PROJEKT NA FACEBOOK

    Umieścił na stronie: K.S.

    Wycieczka śladami zamków krzyżackich.

  • Święto Edukacji Narodowej
    24.10.2014

    17.10.2014 roku zespół teatralny „Nasza Scena” przedstawił spektakl pt. „Uczyć- nie uczyć, oto jest pytanie”. Spotkał się on z bardzo dobrym przyjęciem całej szkolnej społeczności. Było i śmiesznie, i strasznie. 22.10.2014 roku pokazaliśmy nasze przedstawienie publiczności zgromadzonej w Iławie na przeglądzie teatralnym „ Kurtyna w górę”

    Umieścił na stronie: K.S.

    Święto Edukacji Narodowej.

  • Wymiana z partnerami z Niemiec w Nienburgu
    24.10.2014

    W dniach od 5.10 do 11.10 br. młodzież z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych – Rewalidacyjnych w Ostródzie brała udział w wymianie międzyszkolnej z zaprzyjaźnioną placówka z Nienburga w Niemczech. Wymiana młodzieży z CJD (nazwa szkoły) Nienburg i naszej szkoły  jest na stałe wpisana w kalendarz wydarzeń szkolnych, trwa już od 27 lat.
    Tematem tegorocznego spotkania była dbałość o otaczające nas środowisko. W obecnych czasach ekologia jest niezwykle ważnym  tematem. Natomiast rozwijanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży powinno być priorytetem działań edukacyjno – wychowawczych. W czasie pobytu w Niemczech młodzież bardzo poważnie podeszła do tematu. Podstawą działań stało się uświadomienie młodzieży jak ważna jest nasza planeta. W jakim stopniu możemy ją eksploatować, aby w przyszłości mogła służyć jeszcze wielu pokoleniom. Uzupełnieniem kształcenia była rekreacja. Uczniowie podczas licznych wycieczek, po górach Harzu, mieli możliwość podziwiania prawdziwych cudów natury. Spacer po Parku Narodowym Harzu wspominają jako niesamowite przeżycie. Właśnie tu mogli  podziwiać otaczającą nas przyrodę i zrozumieć konieczność jej szanowania.
    Młodzież spędziła też czas na wspólnej zabawie, grach i zabawach integracyjnych motywujących  do nauki języka obcego. Wszyscy wrócili radośni i już w tej chwili planują następne spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec.

    Umieścił na stronie: K.S.

    Wymiana z partnerami z Niemiec.

  • Z EKOLOGIĄ NA CO DZIEŃ
    24.10.2014

    „Z ekologią na co dzień”  - 30 września 2014 roku uczniowie klas IIa i IIb oraz klasy IIIb gimnazjum  postanowili poznać ekosystem naszych lasów. Z pomocą przyszedł im podleśniczy Nadleśnictwa Miłomłyn pan Robert Smoleński, który podczas zwiedzania ścieżki dydaktyczno-ekologicznej w rezerwacie „Sosny Taborskie” znajdującym się na skraju miejscowości Tabórz, w gminie Łukta, opowiedział naszej młodzieży, że głównym celem ochrony rezerwatowej są sędziwe sosny, które osiągają tu wiek nawet ponad 250 lat. Zabiegi prowadzone na terenie rezerwatu ograniczają się do tzw. cięć sanitarnych.  Ścieżka jest dobrze oznaczona i opatrzona tablicami informacyjnymi. Podleśniczy Smoleński pokazał uczniom plan rezerwatu, uczył gimnazjalistów posługiwania się mapą oraz kompasem w lesie. Młodzież z naszej placówki zauważyła, że turyści nie szanują lasów, ponieważ pozostawiają po sobie góry śmieci, dlatego kolejną inicjatywą, którą podjęli młodzi ekolodzy była akcja sprzątania lasu. Dzięki uprzejmości pani Katarzyny Michalczyk z leśnictwa Kaczory, 21 października młodzież gimnazjalna wsparta przez wychowanków internatu grupy pani Ewy Ostrowskiej, zebrała śmieci w okolicznym lesie. Mimo kapryśnej pogody humory i zapał do pracy dopisywały. Za dobrze wykonaną pracę uczniowie w nagrodę piekli kiełbaski przy ognisku. Nasza młodzież umówiła się z panią Kasią, że takie akcje będą się odbywały cyklicznie wiosną i jesienią, oczywiście jeśli będzie taka potrzeba. Pani Katarzyna Michalczyk zaprosiła uczniów naszej placówki na wiosenne sadzenie lasu. Podczas akcji uczniami opiekowali się: p. Dorota Tetmer, p. Ewa Ostrowska, p. Mariola Kuras i p. Michał Maj. Dziękujemy za współpracę Nadleśnictwu Miłomłyn oraz pani Katarzynie Michalczyk  z leśnictwa Kaczory – uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Galeria  Z EKOLOGIA NA TY.

    Dodała Grażyna M.

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej

    21.10.2014

                       15 października 2014r. w internacie odbyła się akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął występ wychowanków przygotowany przez p. Ewę Ostrowską i p. Kamilę Fryczyńską. Deklamowano wiersze, śpiewano piosenki, nie zabrakło również humoru z „życia internatu” w postaci zabawnego skeczu. Nasi podopieczni podziękowali wszystkim wychowawcom oraz pracownikom internatu za opiekę i trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Na zakończenie wręczyli wszystkim kwiaty i własnoręcznie wykonane upominki, a przedstawiciele Samorządu Internatu nagrodzili Super Wychowawcę. W tym roku najwięcej głosów zebrała pani Ilona Krawczyk. Gratulujemy! Dyrektor Placówki i Wicedyrektor ds. Wychowania i Opieki podziękowali wszystkim pracownikom za wkład pracy oraz zaangażowanie, życząc dalszych sukcesów.

                            Dodała:   Edyta P.

  • ZIELONA SZKOŁA SIŁ MI DODA
    20.10.2014

    W dniach 22-24.09.2014 grupa 11 dzieci z naszej placówki, dzięki Stowarzyszeniu Amicus, które wyłożyło środki własne (300 zł) oraz pozyskało 5000 zł z Urzędu Miasta w Ostródzie,  wzięła udział  w trzydniowych warsztatach terapeutyczno-profilaktycznych  pod nazwą "Zielona szkoła - sił mi doda" w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka koło Szczytna. W trakcie tych dni mieliśmy okazję skorzystać z różnorodnych zajęć: sportowych Euro - bunggy,  profilaktycznych " Nikotyna - nasz wróg", tworzenia biżuterii, lepienie z gliny, jazdy na  Segwey,  profilaktycznych "Jestem ok- nie biorę", plastycznych Eko - ludki, gier aktywizyjących Mega - twister,  zajęć profilaktycznych "Zachowaj trzeżwy umysł", zabawy terenowej paintball, warsztatów decoupage, warsztatów ze stylizacji wizerunku. Udział w wymienionych formach to szansa dla dzieci niepełnosprawnych na wyjście z izolacji społecznej  oraz profilaktyka przeciw uzależnieniom. Dzieci spędzały czas niezwykle aktywnie: bawiąc się oraz biorąc udział w różnych zajęciach rozwijających zainteresowania oraz kompetencje społeczne. ZIELONA SZKOŁA SIŁ MI DODA.  Więcej zdjęć na stronie Facebook Amicusa

    Dodała Grażyna M.

  • INNOWACYJNY SPOSÓB NA HISTORIĘ

    INNOWACYJNY SPOSÓB NA HISTORIĘ
    20.10.2014

    Dzięki działalności Stowarzyszenia Amicus, które pozyskało środki (z Fundacji PZU w Warszawie pozyskało ponad 5 tys. zł, z Nadleśnictwa Miłomłyn 600 zł, dołożyło środki własne około 1000 zł) nasi uczniowie biorę udział w projekcie ułatwiającym im poznanie historii. W ramach projektu odbyła się już wycieczka szlakami zamków gotyckich, nagrywana na nośnikach cyfrowych i umieszczona na stronie Facebook Stowarzyszenia Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych  Amicus - zapraszamy do polubienia nas i komentarze. Kolejne działania to pokaz walk rycerzy, poznanie legend i przedstawienie ich za pomocą kukiełek w spektaklu. Kliknij tutaj  Facebook Amicusa

    Dodała Grażyna M.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych
    14-100 Ostróda, ul. Grunwaldzka 14
  • 89 646 30 73 - szkoły
    89 646 26 51- internat
    e-mail: sosw-ostroda@wp.pl

Galeria zdjęć