Szkoła Promująca Zdrowie

  • PRZEGLĄD TEATRALNY IMPLUS W SOPOCIE
    10.12.2014

     Nasi uczniowie I. Irzyk, K. Majewska i S. Jaros w dniach 03-04 grudnia 2014r. brali udział w Przeglądzie Teatralnym IMplus w Sopocie. Przegląd odbywał się w niezwykle ciepłym, kameralnym miejscu jakim jest Teatr na Plaży przy sopockim molo. Mieliśmy zaszczyt oglądać wiele ciekawych przedstawień, koncertów, gdzie aktorami były w większości osoby niepełnosprawne. Zaskoczył nas bardzo koncert grupy Remont Pomp. Grali w nim uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, wolontariusze oraz muzycy współpracujący z PSOUU. Inspiracją dla zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Dźwięki swej muzyki wygrywają na przedmiotach na co dzień niekojarzonych z muzyką. Grają na szklankach, dzbankach czy beczkach.

    Braliśmy też czynny i aktywny udział w Teatrze Forum, w którym prezentowane przedstawienie dotykało problemów nam bliskich. Spektakl miał otwarte zakończenie i kończył się w momencie, w którym główny bohater znalazł się w trudnym położeniu i nie wie co ma zrobić dalej. Zadaniem uczestników Forum było udzielenie mu pomocy i zmiana zakończenia na bardziej pozytywne. Celem nie było znalezienie idealnego rozwiązania, ale sam proces poszukiwania i wypróbowywania różnych zachowań. Widzowie nie tylko mogli zaproponować własne rozwiązanie danej sytuacji, ale także wypróbować je na scenie w konfrontacji z aktorami. Nasza grupa teatralna „Zapisani” zaprezentowała się najlepiej jak potrafi i otrzymała owacje na stojąco.

    W bardzo napiętym programie przeglądu znaleźliśmy również czas na rozmowy z aktorami innych grup teatralnych jak i na spacery nad brzegiem morza. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. PRZEGLĄD TEATRALNY IMPLUS W SOPOCIE.

    Napisała: Magdalena Miller   Dodała Grażyna M.

  • MIKOŁAJKOWY KONKURS PLASTYCZNY !!!

    MIKOŁAJKOWY KONKURS PLASTYCZNY !!!

     

     

    06.12.2014

    06 grudnia rozstrzygnięto Mikołajkowy Konkurs Plastyczny. Tematem prac był wizerunek Świętego Mikołaja. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum  i szkoły przysposabiającej do pracy. Prace przygotowane pod okiem nauczycieli wpłynęły do organizatorów, którzy stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia  laureatów. Jury postanowiło  przyznać:   I miejsce – Agnieszce Marchlewskiej i Malwinie Gajewskiej z kl. III Pdp oraz Dominikowi Dzikowickiemu i Darii Szarżanowicz z kl. III Gd; II miejsce – uczniom klasy II G c, III miejsce - Ewie Kucharczuk z kl. III Pdp oraz wyróżnić  prace: Jakuba Jastrzębskiego z kl. III SP. Cezarego Domżalskiego z kl. II SP, Bianki Felke i Łukasza Klebera z kl. IV. Laureaci konkursu otrzymali nagrody. Organizatorzy:Małgorzata Karpińska, Wanda Krasula, Mariola Sztenderska, Katarzyna Kopka

    Na stronie umieścił: K.S.

  • SZKOLNE MIKOŁAJKI 2014 - ARENA OSTRÓDA
    09.12.2014

    6 grudnia był  dniem pełnym radosnych niespodzianek -okazało się, że nawet w sobotę może być w szkole przyjemnie i radośnie.   Wszystko za sprawą  Mikołaja, który  już od rana gościł w naszej placówce, rozdając upominki i pozując do zdjęć z wszystkimi uczniami . Punkt kulminacyjny nastapił, kiedy pod szkołę zajechał autobus i wszyscy uczniowi udali się do Hali Arena Ostróda. A tam - to już naprawdę działo się!!!! Najróżniejsze stoiska z atrakcjami dla dzieci, kiermasze, konkursy piosenek, występy i dużo, dużo radosnej zabawy. Dzień zakończył się przyjazdem Mikołaja, który obdarował grzeczne dzieci wspaniałymi paczkami.  A wszystko za sprawą  prezesa Expo Areny w Ostródzie  pana Wojciecha Węgrowicza, który pozyskał dla dzieci 60 paczek i Stowarzyszenia Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych Amicus.Serdecznie dziękujemy:) SZKOLNE MIKOŁAJKI 2014 - ARENA OSTRÓDA.

    Napisała  i dodała Grażyna M.

  • MIKOŁAJKI 2014
    08.12.2014

    Św. Mikołaj ma wielu pomocników. Przekonali się o tym uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, którzy za pośrednictwem śnieżynek z Kasy Stefczyka otrzymali 5 grudnia 2014r. upominki od Św. Mikołaja. Pracownice Kasy Stefczyka w Ostródzie przygotowały prezenty dla 64 uczniów ZPSWR w Ostródzie, między innymi miłe niespodzianki  otrzymała młodzież klas IV-V ; V-VI; VI b  Szkoły Podstawowej; Ic, IIa, IIb, IIIb Gimnazjum oraz klasy II Przysposabiającej do Pracy. Młodzież klasy IIa Gimnazjum piątkowe popołudnie spędziła na kręgielni King Pin.

    Dziękujemy wszystkim pomocnikom Św. Mikołaja za wspaniałe upominki. ZAPRASZAMY DO GALERII - MIKOŁAKI 2014.

    Napisała Mariola Kuras   Dodała Grażyna M.

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Wieczór wróżb i magii

    07.12.2014

                                      "Na świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja."

                    27 listopada internacie  odbył się Wieczór wróżb i magii zorganizowany przez grupę IV pod kierunkiem pani Edyty Palczewskiej i Marzeny Kopczyńskiej. Impreza rozpoczęła się zgodnie z tradycją andrzejkową od wróżby z butami, rzucania grosikiem i tańca z wylosowaną partnerką. W pięknie udekorowanej i tajemniczo oświetlonej sali  wychowankowie ciekawi swojej przyszłości, imienia wybranka,  zawodu, czy spełnienia marzeń korzystali z usług wróżbitów.  Magiczną cześć imprezy zakończyły tańce do których przygrywał DJ Zbycho & Ruda.  Andrzejkowy wieczór był dla wszystkich wychowanków wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, w miłej i pełnej zabawy atmosferze.

                    Dodała: Edyta P.

  • SUKCES WOJEWÓDZKI NASZEJ UCZENNICY

    SUKCES WOJEWÓDZKI NASZEJ UCZENNICY

    Natalia Wesołowska, uczennica klasy IIc Gimnazjum, zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kapelusz Pani Jesieni”. Organizatorem konkursu był Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach. Natalia wykonała pracę pt. „Kolekcja kapeluszy Pani Jesieni”, która przedstawiała dwa grzybki w fantazyjnych kapelusikach. Uczennica pracowała pod kierunkiem p. Grażyny Pietrzak.

    Napisała Grażyna Pietrzak                      Dodała Grażyna M.

  • ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
    04.12.2014

    Dnia 27.11.2014r. w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie odbyła się zabawa andrzejkowa, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, ZET (zespoły edukacyjno-terapeutyczne), PDP (przysposobienie do pracy) i uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej. Dzieci i młodzież pod czujnym okiem nauczycieli uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów konkursach, wróżbach oraz dobrze bawiła się przy dźwiękach skocznej muzyki.

    Opracowała: Dorota Tetmer, Justyna Kowalska, Magdalena Jackowska.

    Na stronie umieścił: K.S. ANDRZEJKOWE WRÓŻZBY 2014.

  • SOBOTA 6 GRUDNIA 2014

    SOBOTA 6 GRUDNIA 2014

    (odrabiamy 2 stycznia 2015 roku). 

    W placówce odbędzie się spotkanie z Mikołajem. O godzinie 10.00 rozpocznie się cykl zabaw w Hali Arena Ostróda, który potrwa do godziny 11.45. Po powrocie z Hali Areny opieka w szkole zapewniona jest do godziny 12.35. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w  zabawach:)

    Wyjazd ze szkoły autobusem - godz, 9.45

    Powrót z Hali Arena Ostróda - godz. 11.45

    Dodała Grażyna M.
     

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu

    01.12.2014

                      W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu 26 listopada młodzież z naszego internatu pod kierunkiem pani Anny Morawskiej, Beaty Synowiec i Marzeny Kopczyńskiej zorganizowała Happening Antynikotynowy. Zarówno w Polsce, jak i na świecie problem używania tytoniu występuje na bardzo dużą skalę. W ramach akcji profilaktycznej wystawiono spektakl pt. „Na przystanku w dzień majowy”, promujący zdrowy styl życia. Chętni wychowankowie mogli wziąć udział w quizie nt. zdrowotnych i społecznych skutków palenia tytoniu. Ponadto wszystkie grupy wychowawcze otrzymały z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostródzie  ulotki i materiały informujące o zgubnych skutkach palenia papierosów. Podejmowane w naszej placówce tego typu działania mają na celu zaszczepienie wśród młodych ludzi mody na niepalenie, ochronę przed zgubnymi skutkami uzależnień, a także zainteresowanie zdrowym, aktywnym stylem życia.

                     Dodała Edyta P.

  • ODKRYWANIA HISTORII CIĄG DALSZY
    01.12.2014

    Młodzi tropiciele historii z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych kolejny raz zgłębiali przeszłość Warmii i Mazur. W ramach projektu "INNOWACYJNY SPOSÓB NA HISTORIĘ", CZYLI MOBILNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE, finansowanego przez Fundację PZU z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszenie „AMICUS” w Ostródzie, uczniowie poznali już historię zamków w Kwidzynie, Gniewie i Malborku. Tym razem młodzież udała się na południowe krańce dawnego państwa krzyżackiego – do Działdowa i Nidzicy. Muzeum w Działdowie oferuje aktywną formę poznawania przeszłości, wykorzystując do tego nowoczesne techniki. Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej)  uczestnicy wycieczki prześledzili dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego, od Ziemi Świętej po czasy współczesne. Zapoznali się z  makietami zamków, animacjami bitew i  działania machin oblężniczych. Dowiedzieli się więcej o  technikach i strategii prowadzenia wojen, uzbrojeniu, tajnikach kuchni zamkowej, rzemiosł oraz życiu codziennym mieszkańców zamków i miast. Z Działdowa uczniowie udali się do Nidzicy, w której na wysokim wzgórzu wznosi się gotycka twierdza, najdalej wysunięta na mapie państwa krzyżackiego. Uczestnicy projektu śledzili historię nidzickiego zamku przechodząc z zamkowego przyziemia aż po salę widokową, czyli dawny krzyżacki spichlerz z pięknym starym obelkowaniem drewnianym i gankami wartowniczymi oraz z panoramą na miasto, zamek i okolicę. To była udana  i wartościowa wyprawa. ODKRYWANIA HISTORII CIĄG DALSZY.

    Napisała Grażyna Pietrzak                 Dodała Grażyna M.

  • BEZPIECZNIE O ZMROKU - POLICJANCI W SZKOLE

    BEZPIECZNIE O ZMROKU - POLICJANCI W SZKOLE

    26 listopada naszą szkołę odwiedzili policjanci, którzy omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Przede wszystkim uświadomili uczniom jak istotne dla bezpieczeństwa pieszego jest używanie elementów odblaskowych.Zgodnie z ustawą z dnia 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu, ma obowiązek posiadania elementów odblaskowych umieszczonych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.Poruszona tematyka była doskonałą okazją do wręczenia najmłodszym dzieciom odblasków.

     Napisała Magdalena Gliszczyńska                        Dodala Grażyna M.

  • WYWIAD RADIOWY WSZECHSTRONNYCH EKSPERTÓW
    27.11.2014

    „Wszechstronni Eksperci” w Radiu Mazury

    Nadszedł czas podsumowań  - projekt  „Wszechstronni Eksperci” realizowany był w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie od stycznia do listopada 2014r, a na grudzień nasi eksperci planują pokazanie multimedialnej prezentacji zdjęć z całości przeprowadzonego zadania. Tymczasem 26 listopada 2014r. grupa młodzieży w składzie: Wiktoria, Justyna, Natalia, Karolina, Adam, Denis, Darek, Szymon, Karol, Wojtek, Bartek i Mateusz pod opieką p. Doroty Tetmer i p. Marioli Kuras,opowiedziała w Radiu Mazury o swojej aktywności podczas realizacji zadania „Wszechstronni Eksperci”. Wywiad radiowy okazał się fantastyczną formą podsumowania projektu. Realizacja wszystkich zadań zaplanowanych w projekcie „Wszechstronni Eksperci” była możliwa  dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK, Olsztyńskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Wspomaganie Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „AMICUS” w Ostródzie. Za co dziękujemy. Zapraszamy do wysłuchania naszego wywiadu, który ukaże się na antenie Radia Mazury w czwartek 27 listopada 2014r. o godzinie 1230 i 1930 oraz powtórnie w piątek 28 listopada br. o godzinie 1030. Zapraszamy również do galerii zdjęć.WYWIAD RADIOWY WSZECHSTRONNYCH EKSPERTÓW.

    Napisały: Dorota Tetmer i Mariola Kuras                             Dodala Grażyna M.

     

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Podsumowanie konkursu "Ostróda - moje miasto"

    26.11.2014

                             18 listopada odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Ostróda – moje miasto”, zorganizowanego przez panią Ewę Ostrowską. Uczestnicy przedstawili swoje prace, przybliżając tym samym ciekawe miejsca w naszym mieście pozostałym wychowankom. Prace naszych wychowanków oceniało jury, którego przewodniczącym był zaproszony gość, miłośnik  kultury lokalnej, badacz dziejów regionu, pisarz i historyk, Tadeusz Peter. Po wysłuchaniu prezentacji wyłoniono zwycięzców konkursu: Łukasz Wyrębiak i Maria Słodkowska – I miejsce, Marek Rachuba – II miejsce oraz Marcin Masiak i Krystian Sikorski – III miejsce.  Pan Tadeusz Peter opowiedział lokalną legendę, przybliżył historię Ostródy i jej zabytków, a także losy budynku w którym mieści się obecnie  internat placówki. Na zakończenie wręczył zwycięzcom dyplomy, nagrody oraz książkę swojego autorstwa "60 lat powojennej Ostródy" z autografem. Spotkanie to pogłębiło wiedzę naszej młodzieży o mieście i okolicy, kształtując jednocześnie w nich poczucie tożsamości z mieszkańcami Ostródy i patriotyzm lokalny.

                           Dodała: Edyta P.

  • MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE ARTYSTYCZNE W ELBLĄGU
    25.11.2014

    8 MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE W ELBLĄGU

    W dniach 20-22.11.2014r. nasi uczniowie: Iwona Irzyk, Karolina Majewska i Sylwester Jaros brali udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim były 8 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Elblągu. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że mogliśmy wystąpić ze swoim spektaklem „Zapisani” wśród tak wielu niezwykłych artystów, nie tylko z Polski. Byliśmy oczarowani zespołem  Lviv Ladies, który tworzą trzy energetyczne i uzdolnione absolwentki uczelni muzycznych z Ukrainy. Grupa z Olsztyna oczarowała nas spektaklem „Autentyczni My”. Twórcy spektaklu pokazali nam wyjątkowy świat autyzmu poprzez sztukę bez słów, opartej na ruchu, tańcu, geście. Zaskoczył nas bardzo dziecięco-młodzieżowy zespół choreograficzny Divo z Hrabrowa, który barwnymi, nowoczesnymi tańcami ukazał nam świat rosyjskiej kultury ludowej. Taniec, śpiew, ale także szycie i prezentowanie tradycyjnych rosyjskich strojów, to główne kierunki artystycznej aktywności członków zespołu. Naszą uwagę zwróciła również grupa DeaF Club Olecko. Jest to formacja taneczna, którą tworzą dzieci i młodzież głuchoniema. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, na których tworzyliśmy papier czerpany oraz malowaliśmy obrazy na płótnie. Aktywnie uczestniczyliśmy także w warsztatach muzycznych, gdzie uczniowie poznali tajniki śpiewu i próbowali swoich sił grając na różnych instrumentach muzycznych. Ogromną radość sprawiły nam koncerty grupy Jafia Namuel oraz Szymona Wydry. W naszej pamięci pozostanie także zabawa integracyjna, na której były rozmowy, tańce, hulańce, a przede wszystkim dobra, dobra zabawa. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE ARTYSTYCZNE W ELBLĄGU.

    Napisała Magdalena Miller       Dodała Grażyna M.

  • ARTYSTYCZNA PANI JESIEŃ
    25.11.2014

    21 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Pani Jesień”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Prace przygotowane pod okiem nauczycieli wpłynęły do organizatorów, którzy stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia  laureatów. ARTYSTYCZNA PANI JESIEŃ.

    Jury postanowiło  przyznać:   I miejsce – Natalii Kopańskiej (kl. VI b); II miejsce – Patrykowi Balewskiemu (kl. IV b); III miejsce - Danielowi Stasikowi ( kl. II a pdp) oraz wyróżnienie otrzymał Mikołaj Paczkowski (kl. IV b)

    Napisała Aneta Sikorska     Dodała Grażyna M.

  • WYCIECZKA DO PLANETARIUM
    22.11.2014

    18 listopada uczniowie klasy IV, V i VI wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody w planetarium. Seans filmowy pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce” pomógł dziecion zrozumieć podstawowe zjawiska astronomiczne, które codziennie obserwujemy na niebie. Ukazał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. W prosty i zabawny sposób odpowiedział na nurtujące nas pytania: Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie? Po projekcji filmu odwiedziliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, najsłynniejszego polskiego astronoma, który znajduje się na Starym Mieście w Olsztynie. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem i wrócili bardzo zadowoleni. WYCIECZKA O PLANETARIUM

    Napisała Magdalena Gliszczyńska                        Dodała Grażyna M..

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Konkurs „Znam zasady ruchu drogowego”

    19.11.2014

                  W trosce o bezpieczeństwo dzieci 6 listopada  po raz kolejny w internacie został zorganizowany konkurs „Znam Zasady Ruchu Drogowego”. Zmagania uczestników poprzedziła prelekcja  przeprowadzona przez przedstawiciela Straży Miejskiej w Ostródzie  pana Roberta Kwiatka nt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Wychowankowie biorący udział w konkursie zostali podzieleni na cztery zespoły, które równo walczyły o punktację. Konkurencje miały różnorodną formę, ale wszystkie  dotyczyły  znajomości zasad ruchu drogowego  oraz numerów alarmowych i prawidłowych kontaktów ze służbami ratowniczymi. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, rebusy, wykreślanki sylabowe, uzupełniali plansze z prawidłowym wyposażeniem rowerów. Zmagania naszych podopiecznych oceniało, jury w którym zasiedli zaproszeni goście: pan Robert Kwiatek i funkcjonariusz policji pan Jarosław Ławnicki. Panowie mieli duży problem z wyłonieniem I miejsca, gdyż wszyscy wychowankowie  wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Ostatecznie wyłoniono zwycięskie drużyny, którym  nagrody wręczyli  pan dyrektor i pani wicedyrektor Placówki. Główną nagrodą będzie wyjazd do kina oraz wyjście na kręgle i pizzę, co  jest ogromną zachęta dla wszystkich wychowanków do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku, a tym samym przyswajania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze.

                           Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Elżbieta Sarnecka i Beata Synowiec, a w przygotowaniach i prowadzeniu konkursu  z pomagały panie Agnieszka Fert i Anna Kapturkiewicz.

                              Dodała:    Edyta P.

     

  • INNOWACYJNY SPOSÓB NA HISTORIĘ
    18.11.2014

    „Był z nimi Rycerz, szlachetny i prawy,
    Który od pierwszej młodości wyprawy
    Rycerskie cnoty umiłował kornie:
    Wierność, cześć, hojność, obyczaje dworne.”                   Geoffrey Chaucer: Opowieści kanterberyjskie.

    13 listopada  Rycerze Gwiazdy Zarannej Zamku Ostródzkiego przeprowadzili warsztaty pt. „Kreatywni Rycerze”. Uświadomiły one uczniom, że poznawanie  historii może być życiową przygodą. Warsztaty odbyły się ramach projektu „INNOWACYJNY SPOSÓB NA HISTORIĘ", CZYLI MOBILNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DZIECI...”. Jest on finansowany przez  Fundację PZU i Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Amicus”.

    Pasjonaci okresu średniowiecza opowiedzieli dzieciom i młodzieży o tym, jak żyli i wyglądali rycerze i ich damy. Podczas prezentacji rycerskich strojów chłopcy mieli okazję przymierzyć hełmy, sprawdzić, ile waży kolczuga, jak trudno walczy się za pomocą miecza i tarczy. Dziewczęta podziwiały ręcznie szytą suknię z lnu, którą miała na sobie dama serca jednegoz rycerzy. Wiele emocji wzbudziły  wśród widowni walki, które stoczyli ze sobą rycerze.  Trzeba przyznać, że wykazali się oni bardzo dużą  zręcznością, siłą i wytrwałością. Przebieg warsztatów młodzież utrwalała w telefonach komórkowych, robiąc zdjęcia i filmiki. Dzieląc się wrażeniami, wszyscy zgodnie stwierdzili, że czasy rycerskie z pewnością były ciekawe, zbroje i oręż imponujące, ale życie na pewno dużo trudniejsze, niż dzisiaj.Galeria  INNOWACYJNY SPOSÓB NA HISTORIĘ

    Napisała Ewa Janicka       Dodała Grażyna M.

  • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Konkurs recytatorski

    14.11.2014

                 23 października odbył się w internacie konkurs recytatorski. Juri w składzie Anna Mówińska, Ewa Janicka i Małgorztaa Beczyńska oceniało występy naszych wychowanków w 2 kategoriach wiekowych młodszej i starszej.    Pod uwagę wzięto opanowanie tekstu, sposób recytacji i ogólne wrażenia artystyczne. Wszyscy nasi podopieczni włożyli dużo pracy i solidnie przygotowali się do występu. Juri wyłoniło 3 najlepsze miejsca w obydwu kategoriach:

    Grupa młodsza:

    I miejsce: Sebastian Lajzer

    II miejsce: Karol Kołodziejski i Mateusz Niedbalski

    III miejsce: Kinga Binder

    Grupa starsza:

    I miejsce: Seweryn Mróz

    II miejsce: Krystian Sikorski

    III miejsce: Dariusz Pszuk

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                  Dodała:   Edyta P.

  • KONKURS ŚWIAT BAŚNI ANDERSENA

    KONKURS ŚWIAT BAŚNI ANDERSENA
    07 listopada rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Świat baśni Andersena". Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy naszej placówki. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli wykonała bardzo oryginalne prace plastyczne, których tematyka odnosiła się do treści bajek H.CH. Andersena. Jury miało ogromny dylemat z wybraniem najlepszych prac. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców, którymi zostali:
    Dominik Olszewski - I miejsce (klasa II C gimnazjum ZE-T, opiekun -Grażyna Pietrzak)
    Marek Rachuba -    II miejsce (klasa II PdP, opiekun - Ewa Żarczyńska)
    Żaneta Żach -       III miejsce (klasa II C gimnazjum ZE-T, opiekun Grażyna Pietrzak)
    Wyróżnienia otrzymali:
    Julianna Jędrzejewska (klasa III PdP, opiekun -W. Piwowarczyk)
    Natalia Włodarska (klasa I C ZE-T, opiekun-A.Sikorska)
    Klasa III PdP
    Prace uczniów biorących udział w konkursie można podziwiać w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.
    Napisała Małgorzata Beczyńska                      dodała Grazyna M.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych
    14-100 Ostróda, ul. Grunwaldzka 14
  • 89 646 30 73 - szkoły
    89 646 26 51- internat
    e-mail: sosw-ostroda@wp.pl

Galeria zdjęć