Internat ZPSWR ma wielu Przyjaciół, ludzi dobrej woli, firm i instytucji, które wspierają nasze działania wychowawcze i rewalidacyjne. Dzięki Państwa zrozumieniu naszych potrzeb, życzliwości i ofiarności wychowankowie naszego internatu mogą mieć chwile prawdziwej radości. Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji paczek bożonarodzeniowych dla naszych podopiecznych, które przepełniły ich serca magią świąt i dziecięcą wiarą w dobro.
W szczególności dziękujemy firmie: RECYCLING Ostróda, PHU "Ever", FUNDACJA VOTUM, KAUFLAND, BIERONKA, OSI FOOD SOLUTIONS, PKO FINANTIAL, YACHT Ostróda, ALLES - ALL Ostróda i WIKS-BUD Ostróda.
Wszystkim Przyjaciołom naszej Placówki dziękujemy i życzymy wielu sukcesów oraz realizacji życiowych zamierzeń.
,,Bezpiecznie i zdrowo podczas ferii” to zajęcia z zakresu profilaktyki, które odbyły się 22 stycznia 2015 r. w ZPSWR w Ostródzie. Przypomniały i utrwaliły dzieciom zasady dbania o własne i innych bezpieczeństwo podczas zbliżających się dni wolnych od nauki. Uczestnikami tego spotkania była najmłodsza społeczność naszej placówki. Uczniowie obejrzeli krótkie scenki filmowe przygotowane przez Stołeczną Policję w ramach programu ,,Bezpieczne miasto”, które dotyczyły niebezpiecznych sytuacji w jakich może znaleźć się dziecko podczas nieobecności w domu rodziców, bądź opiekunów. Później wzięli udział w dyskusji na ten temat. Ponadto dzieci przedstawiały scenki dramowe, układały puzzle, uczestniczyły w quizie. Spotkanie zakończyło się wspólną prezentacją wykonanych prac i ustaleniem zasad bezpieczeństwa podczas ferii/ ,,Bezpiecznie i zdrowo podczas ferii”
Napisała G. Jędraszko Dodała Grażyna M.
W pierwszym tygodniu ferii od 26.01-30.01.2015r. w szkole odbędzie się PÓŁZIMOWISKO. Zajęcia odbywać się będą w godz. 9:00 – 14:00 Koszt uczestnictwa wynosi 10zł. Zapewniamy drugie śniadanie i obiad.Program zajęć został dostosowany do możliwości uczestników. Dzieci podczas czynnego wypoczynku będą mogły realizować swoje pomysły, zdobywać nowe wiadomości i umiejętności poprzez:
Chcemy by nasi uczniowie aktywnie spędzili czas ferii zimowych, nie nudzili się i nie postrzegali szkoły tylko jako miejsca nauki ale również aktywnej, radosnej i bezpiecznej zabawy. Zapisy w sekretariacie szkoły. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają uczniowie klas młodszych. Serdecznie zapraszamy - Pani Magdalena Gliszczyńska i Barbara Fiołek.
Tak atrakcyjny program półzimowiska jest możliwy dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez pana Piotra Mrozowskiego Pełnomocnika Burmistrza ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy.
Dodała Grażyna M.
W sobotę 10 stycznia 2015 roku, wzięliśmy udział w szkolnym Balu Karnawałowym.Imprezę zainaugurował i uświetnił występ młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Ostródzie, która przedstawiła naszym uczniom interesujący spektakl teatralny pt. „Opowieść Wigilijna”, przygotowany pod kierunkiem pani Iwony Ciunelis. Tegoroczny Bal przebiegał pod hasłem: „EKOKARNAWAŁ – Z Ekoludką się bawimy – środowisko chronimy!”. Ekoludkę „zaprosiliśmy”, aby uświadomić uczniom, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego – oszczędzanie naturalnych zasobów poprzez segregowanie odpadów oraz ich ponowne przetwarzanie i wykorzystywanie. Pokazaliśmy, że można dobrze się bawić, wykorzystując ponownie to, co wydaje się w przypadku Balu Karnawałowego nieużyteczne: rolki po papierze toaletowym, gazety, szary papier z odzysku, wytłoczki od jajek, plastikowe butelki po napojach, jednorazowe torby foliowe, plastikowe zakrętki itp. W świetlicy szkolnej oraz na innych zajęciach szkolnych wykonano z uczniami dekoracje i rekwizyty, w których zastosowano te surowce wtórne i materiały z odzysku, promując w ten sposób, przynajmniej w minimalnym stopniu, oszczędzanie zasobów naturalnych, a w związku tym ochronę naszego środowiska naturalnego. Podczas Balu został przeprowadzony konkurs na najciekawsze ekologiczne przebranie oraz inne atrakcyjne konkurencje i zabawy ze słodkimi i rzeczowymi nagrodami.Wszyscy uczestnicy balu otrzymali maski karnawałowe, ozdobione szarym papierem, również z odzysku. Przygotowano słodki poczęstunek, na który uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z naszej placówki upiekli słodkie ciasteczka pod kierunkiem swoich nauczycieli zawodu – Justyny Kowalskiej, Sylwii Dylągowskiej i Bożeny Drzazgi.
Organizację imprezy, oprócz funduszy Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, wspomogło finansowo Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Amicus” w Ostródzie. Nagrody rzeczowe pozyskały od prywatnych sponsorów panie: Teresa Knaf i Małgorzata Karpińska. W organizację i przeprowadzenie Balu zaangażowali się nauczyciele, za co organizatorki serdecznie dziękują .SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY.
Informację zamieściły organizatorki: M. Karpińska, T. Knaf, A. Mówińska i M. Świerzewska Dodała Grażyna M.
„Tu mieszkam, tu zmieniam” to tytuł konkursu grantowego przeprowadzonego przez Fundację Banku Zachodniego WBK w Warszawie, którego celem było promowanie inicjatyw lokalnych podejmowanych przez obywateli na rzecz zmian w najbliższym środowisku. Do konkursu z wielkim sukcesem przystąpiło Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych Amicus w Ostródzie. Projekt konkursowy „Woda i ruch to zdrowego życia cud”, promujący wśród dzieci niepełnosprawnych z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Ostródzie spożywanie wody zamiast słodzonych napojów gazowanych oraz aktywny sposób spędzania czasu wolnego podczas zajęć na kręgielni, otrzymał dofinansowanie na realizację w kwocie 5000 zł. Konkurs Fundacji WBK cieszył się wielkim powodzeniem, gdyż o grant aplikowało aż 2600 różnych organizacji, z których wsparciem finansowym nagrodzono 247. Dnia 14 stycznia w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczania nagród wszystkim zwycięzcom. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała jedna z autorek projektu pani Magdalena Gliszczyńska, która odebrała umowę i dyplom. Podczas gali panią Magdę zaintrygowała tablica z listami spisanymi przez ostródzian. Okazało się, że w wakacje w Ostródzie gościła Fundacja WBK. Wówczas chętni uczestnicy festynu pisali listy, w których przedstawiali propozycje zmian dla miasta. Ciekawa lektura. Pani Magda miała również przyjemność pozyskać autograf dla uczniów ZPSWR od idola wielu nastolatek- aktora Jakuba Wesołowskiego, który był oficjalnym ambasadorem akcji „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
Już od lutego rozpocznie się realizacja zaplanowanych w ramach projektu działań – nauka gry w kręgle 25 uczniów z ZPSWR w Ostródzie. To dla nich wielka szansa na aktywne spędzenie czasu wolnego i nabycie nowych umiejętności oraz sportową rywalizację, gdyż zajęcia zakończą się konkursem z nagrodami o tytuł mistrza bowlingu. Kolejne działania projektu w postaci warsztatów i konkursów, przedstawiających zalety spożywania wody będą prowadzone dla 160 uczniów w/w placówki w okresie od marca do maja. Mamy nadzieje, że dzieci z chęcią podejmą tę edukacyjną zabawę i zmienią dotychczasowe złe nawyki biernego spędzania czasu przed komputerem i spożywania napojów izotonicznych lub słodzonych.
Napisały M. Gliszczyńska, G. Modrzewska Dodała Grażyna M.
8 stycznia 2015 r. w Internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych odbył się pierwszy Wieczór Kolęd. Przy świetle świec i choince razem z uczniami, wychowawcami i p. Dyrektor Internatu śpiewaliśmy kolędy oraz czytaliśmy teksty dotyczące Narodzenia Pana Jezusa. Było bardzo miło, uroczyście i wzruszająco. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wspólnego spotkania. WIECZÓR KOLĘD.
Napisała Wanda Krasula Dodała Grażyna M.
9 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Ostródzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie ze szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs był prowadzony w dwóch kategoriach: solista i zespół wokalny. Należy wspomnieć, iż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej jesteśmy dumni z wyróżnienia jakie otrzymał nasz uczeń Seweryn Mróz z I klasy gimnazjum za piękne wykonanie kolędy: „Jezus malusieńki” (opiekun p. M.Sztenderska). Gratulujemy! 8. OSTRÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK.
Dodała Grażyna M.
Już od listopada trwają warsztaty robienia kukiełek w ramach projektu i innowacji pedagogicznej prowadzonej w placówce pod nazwą "Innowacyjny sposób na historię...". Kukiełki powstają do inscenizacji legendy o Ostródzie, które będzie nagrywana na nośnikach cyfrowych przez uczestników projektu i prezentowana innym uczniom szkoły. Robienie kukiełek to bardzo żmudna praca, ale już widać pierwsze efekty. Cała ich krasa ukaże się, gdy ożyją w przedstawieniu. Czekamy na nie z niecierpliwościa:) WARSZTATY ROBIENIA KUKIEŁEK W RAMACH INNOWACYJNEGO SPOSOBU NA HISTORIĘ.
Dodała Grażyna M.
4 grudnia 2014 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Nie piję, nie palę, nie biorę” realizowany w ramach projektu „Zdrowo i aktywnie czas spędzamy- używek nie dotykamy”. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Do organizatorów konkursu (p. Bożeny Tylickiej i p. Elżbiety Rosiewicz) wpłynęły 24 prace przygotowane pod okiem nauczycieli. Komisja Konkursowa pomimo trudnego zadania wyłonienia laureatów przyznała 10 nagród rzeczowych.
Jury postanowiło przyznać: dwa I miejsca – Mateuszowi Pacewicz (kl. III dg); II miejsce – Dominikowi Osickiemu (kl.II SPdP); III miejsce – Wiktorii Rauch ( kl.I cg) oraz wyróżnienia otrzymali: Przemysław Rydzio (kl.I ZSZ), Balewski Patryk (kl. IV b), Dominik Olszewski (kl. II cg ), Denis Perman (kl.III cg), Aneta Bobel (kl.III dg), Iwona Irzyk (ZSZ).
5 grudnia 2014 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Żyję zdrowo i aktywnie” realizowany w ramach projektu „Ruch jest zdrowy dla ciała i dla głowy. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Prace przygotowane pod okiem nauczycieli wpłynęły do organizatorów, którzy stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. Spośród 18 prac Komisja Konkursowa przyznała 9 nagród rzeczowych.
Jury postanowiło przyznać: I miejsce – Sandrze Żach (kl. II c); II miejsce – Dawidowi Dąbrowskiemu (kl. III c); III miejsce – Patrykowi Balewskiemu ( kl.IV b ) oraz wyróżnienia otrzymali: Natalia Wyrzykowska (kl. I c), Kacper Behrendt (kl. IV b), Mikołaj Paczkowski (kl. IV b), Marcin Masiak (kl.III c), Anna Sawko (kl.VI b), Natalia Włodarska (kl.I c). GRUDNIOWE KONKURSY PLASTYCZNE PEŁNE ZDROWIA.
Napisała Elżbieta Rosiewicz Dodała Grażyna M.
Zespół teatralny „ Nasza Scena” oraz grupa uczniów z klas młodszych zaprosili nauczycieli i uczniów na jasełka. Była Maryja, Józef, mały Jezusek, trzej królowie, także pastuszkowie. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczno – noworoczny nastrój. W imieniu artystów wszystkim życzymy:
Zdrowia dobrego, dostatku,
życia długiego w dodatku,
sławy, potęgi, swobody
i w niebie wiecznej nagrody.
Umieścił na stronie:K.S. TRADYCJA BOŻONARODZENIOWA - JASEŁKA.
17.12.2014r. został przeprowadzony konkurs pod hasłem "Boże Narodzenie- historia i zwyczaje świąteczne". Uczestnikami konkursu byli uczniowie gimnazjum klasy I a, II a i II b, którzy wykazali się szerokim zakresem wiadomości na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Ostatecznie zwyciężyła klasa I a. Drugie miejsce zajęła klasa II b, trzecie miejsce klasa II a.Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz przygotowano dla nich słodki poczęstunek.
Organizatorzy: Wanda Krasula, Mariola Sztenderska, Małgorzata Karpińska, Katarzyna Kopka Na stronie umieścił: K.S.
KIERMASZE BOŻONARODZENIOWYCH CIASTEK Z PIERNIKA.
Z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Zasadniczej Szkole Zawodowej panowała iście świąteczna atmosfera. Uczniowie kształcący się w zawodach kucharz, cukiernik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej postanowili wykorzystać motywy świąteczne w produkcji gastronomicznej i cukierniczej. Pod opieką nauczycieli zawodutj. p. Bożeny, p. Justyny i p. Sylwii uczniowie na praktycznej nauce zawodu wypiekli z ciasta piernikowego bożonarodzeniowe aniołki, gwiazdki, choinki i inne ciasteczka z motywami świątecznymi. Wypieki zostały pokryte kolorowymi lukrami, posypkami,migdałami i jadalnymi koralikami. Tak przygotowane ozdoby świąteczne dla jeszcze lepszego efektu zapakowano w celofan i przewiązano rafią. Ciastka można było nabyć na kiermaszach zorganizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Amicus”. Kiermasze odbyły się 6 grudnia 2014 r. na Arena Ostróda oraz oraz 18 grudnia 2014 r. w ZPSWR w Ostródzie. Kiermasze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podobną inicjatywę planujemy kontynuować za rok.
Napisała: Sylwia Dylągowska Umieścił na stronie: K.S.
Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. M. Sztenderskiej i p. W. Piwowarczyk udała się z odwiedzinami do Rodzinnego Domu Opieki „Leoniszki” w Samborowie. Uczniowie wystąpili z kolędami i pastorałkami oraz wręczyli podopiecznym drobne upominki wraz z życzeniami świątecznymi. Były to szczególnie wzruszające chwile, zarówno dla dzieci jak i dla pensjonariuszy. ŚWIATECZNE KOLĘDOWANIE NASZYCH UCZNIÓW W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ.
Dodała Grażyna M.
Dobiegła końca nasza "adopcja dzieci w potrzebie". Dzięki Państwa hojności i życzliwości, uszczęśliwiliśmy wiele niepełnosprawnych dzieci i ich rodziny świątecznymi prezentami. Akcja w pełni się udała, gdyż wszystkie zakwalifikowane do pomocy dzieci (20 uczniów) otrzymały wsparcie, a prezentów było tak dużo, że rozdzieliliśmy je także pomiędzy innych potrzebujących. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji, a w szczególności pracownikom:
Sądu Rejonowego w Ostródzie, Szpitala w Ostródzie: Oddział Fizjoterapii, Radiologii i OIOM, ZUS w Ostródzie,
Banku PKO SA w Ostródzie, Starostwa Powiatowego w Ostródzie, Urzędu Gminy w Ostródzie, Banku Millenium w Ostródzie, Expo Areny w Ostródzie
oraz prywatnym osobom, które indywidualnie niosły pomoc, robiąc paczki wybranym dzieciom: Bożenie i Jarosławowi Drzazga, Jolancie Burzyńskiej, Ryszardowi Piętce, Marioli Deryło, Janinie Nieckarz, Bartoszowi Giera, Ewie Szyłobryt oraz Panu Staroście Andrzejowi Wiczkowskiemu i jego żonie.
Szczególnie dziękujemy pani Agnieszce Pierwanickiej, która była naszym ambasadorem i bardzo pomogła nam nagłośnić akcję wśród społeczności ostródzkiej oraz Radiu Mazury, Naszemu Głosowi, Gazecie Ostródzkiej, dzięki którym mogliśmy nieodpłatnie rozpowszechnić nasze działania na łamach ich mediów.
Życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Dodała Grażyna M.
Dodała Grażyna M.
Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest jednym z najbardziej uroczystych i wzruszających wieczorów roku. Również w internacie ten wieczór należy do wyjątkowych. Tradycyjnie wychowankowie, pracownicy i zaproszeni goście spotkali się 18 grudnia na uroczystej kolacji, aby przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia. Był to niepowtarzalny wieczór, pachnący choinką i wigilijnymi potrawami, pełen dobrych uczuć, radości i tradycji. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich Jasełka przygotowane przez wychowanków internatu i wychowawców grupy I i II oraz chór, śpiewający kolędy i pastorałki pod kierunkiem pani Marzeny Kopczyńskiej. Po występie zaproszeni goście oraz Dyrektor Placówki i Wicedyrektor ds. Wychowania i Opieki złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Wspólne łamanie się opłatkiem rozpoczął krótką modlitwą ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki. Wieczór wigilijny upłynął w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości . Były płynące z głębi serca życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd. Dzięki wysiłkom wspaniałych pań kucharek nasi podopieczni mieli szanse spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu czerwonego, ryb, śledzi na kilka sposobów, pierogów, kapusty z grzybami i wielu innych smakowitych dań. Kolację zakończyło przybycie wyczekiwanego przez dzieci Mikołaja, który dzięki życzliwości przyjaciół naszego Ośrodka mógł wręczyć wszystkim wspaniałe paczki.
W tym miejscu organizatorzy Wigilii pragną serdecznie podziękować wszystkim firmom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli nasz Ośrodek swoją pomocą. Dary płynące z serca stały się powodem do uśmiechu i radości naszych wychowanków oraz ich rodzin.
Dodała: Edyta P.
15 grudnia 2014r. w naszej placówce odbyły się zajęcia warsztatowe, w których uczestniczyli uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych i PDP wraz z nauczycielami. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach cyklu spotkań „Z pasją przez życie”. Warsztaty poprowadziły: pani Barbara Kołecka i Hanna Fleszar, uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie zaprezentowały nam nową technikę rękodzieła artystycznego jaką jest papierowa wyklina. Jest to ciekawa forma kreatywnego recyklingu, a poza tym tania i bardzo efektowna. Podczas warsztatów zostaliśmy zapoznani z podstawami techniki papierowej wykliny: dobór i przygotowanie papieru, podstawowe sploty, barwienie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia panie pokazały nam jak wykonać świąteczne dekoracje: choinkę, gwiazdki i dzwonki. Wykonaliśmy także piękne bombki ze sznurka robione na balonach. Byliśmy bardzo zaskoczeni kiedy panie pokazały nam co można jeszcze wyplatać z papierowej wikliny. Były to kosze, koszyczki, chlebaki i wiele innych ozdób i dekoracji. Warsztaty przeszły nasze oczekiwania. Tworzenie ozdób bardzo pobudziło kreatywność uczestników. Mamy nadzieje, że poprzez te zajęcia dzieci zdobędą nowe wiadomości i umiejętności, rozwiną zainteresowania i zdolności, będą potrafiły wykorzystywać różnorodność materiałów naturalnych w swoich pracach jak i samodzielne je zaprojektować i wykonać. Na koniec naszego spotkania uczniowie wręczyli gościom podziękowania i słodki upominek. WARSZTATY ARTYSTYCZNE - Z PASJĄ PRZEZ ZYCIE.
Napisała: Magdalena Miller i Mariola Kuras Dodała Grażyna M.
11 grudnia odbyły się w kompleksie basenowym w Iławie "Mikołajkowe" zawody pływackie. Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe według różnych szkół, które reprezentowali. Ich zadaniem było pokonanie odległości 25 metrów dowolnym stylem pływackim.
Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, którzy zdobyli następujące medale:
złoto:Karol Jadanowski, Hubert Jaworski, Iwona Kowalczyk, Dawid Roguski, Piotr Mauritz, Denis Perman
srebro: Katarzyna Machnowska, Ewelina Frąszczak, Mateusz Syrzycki
brąz: Bartosz Kowalczyk, Patryk Graw
Duży sukces odniosła nasza sztafeta 4x 25metrów w składzie: Karol Jadanowski, Denis Perman, Bartosz Kowalczyk i Piotr Mauritz zdobywając I miejsce i piękny puchar.Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobne upominki. Impreza była bardzo udana. Opiekunami sportowców byli Barbara Fiołek, Michał Maj i Magdalena Gliszczyńska SUKCESY PŁYWACKIE W IŁAWIE NASZYCH UCZNIÓW.
Napisała Magdalena Gliszczyńska Dodała Grażyna M.
5.12.2014 r. uczniowie Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych zostali zaproszeni do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Ostródzie na warsztaty pt. „Kolorowe bransoletki”. Zajęcia poprowadziła pani Kinga Tańska - nauczyciel ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie przy pomocy uczennic – wolontariuszek. Kolorowe gumki recepturki stały się inspiracją do stworzenia przepięknych wielobarwnych bransoletek oraz breloczków. Uczniowie Zespołu Placówek wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią, a czas spędzony w bibliotece wspólnie z wolontariuszkami był fascynującą przygodą. Dziękujemy Pani Kindze Tańskiej, uczennicom ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie oraz wspaniałym paniom bibliotekarkom. WARSZTATY REWALIDACYJNE.
Napisała: Ewa Żarczyńska Dodała Grażyna M.
W środę 10 grudnia 2014r. uczniowie naszej placówki zostali zaproszeni do ostródzkiego zamku na spektakl „Zapisani”, który powstał w ramach projektu „W osiem miesięcy dookoła Powstania Warszawskiego – z historią na scenie”. Koleżanki i koledzy mogli zobaczyć Karolinę, Iwonę i Sylwka, uczniów naszej szkoły, na scenie. Okazało się, że spektakl o tematyce historycznej może być bardzo interesujący. Oglądaniu towarzyszyły ogromne emocje, młodzież zachwycała się grą aktorską. Były gratulacje, wyrazy uznania oraz pamiątkowe zdjęcia, ponieważ spektakl był prezentowany przed uczniami ostródzkich szkół jako forma zakończenia projektu. My mamy nadzieję, że grupę teatralną „Kwiat Polskiej Młodzieży” prowadzoną przez panią Monikę Kazimierczyk i pana Dariusz Wychudzkiego ze spektaklem „Zapisani” zobaczymy jeszcze na niejednej scenie teatralnej, czego sobie, Państwu oraz wszystkim aktorom z całego serca życzymy. Dziękujemy za wzruszenia, jesteś dumni, że w spektaklu „Zapisani” wystąpili uczniowie naszej szkoły. Zdjęcia w galerii. ZAPISANI KONIEC PROJEKTU.
Napisały: Magdalena Miller i Mariola Kuras Dodała Grażyna M.