Szkoła Promująca Zdrowie

 • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Podsumowanie konkursu plastycznego „Norwid oczami dziecka”

  24.05.2022

  Dnia 12.05.2022r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Norwid oczami dziecka”. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez chętnych wychowanków internatu  pracy plastycznej na podstawie wybranego przez siebie utworu literackiego C. K. Norwida. Technika oraz format wykonania pracy  był dowolny. Każda praca była opatrzona etykietą która zawierała informacje o utworze do którego odnosi się praca plastyczna.  Jury miało ciężkie zadanie ale ostatecznie wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

  W kategorii młodszej:

  I miejsce  Sebastian Rutynowski

  II miejsce  Bartek Miecznikowski

  III miejsce Mikołaj Orłowski

  W kategorii starszej :

  I miejsce Adam Falkiewicz

  II miejsce Katarzyna Solis

  III miejsce Kacper Babski

  Wszystkich uczestnikom dziękujemy za udział.

   

  Napisała: Beata Synowiec     Dodała: Edyta P.

 • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

              W dniach 18.05.-22.05.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa i Tatrzańskiego Parku Narodowego w ramach projektu „Istotny CAL- Centrum Aktywności Lokalnej w Ostródzie”.

  Uczestnicy  wycieczki zwiedzili najważniejsze zabytki Krakowa: Wzgórze Wawelskie, Katedrę, Rynek Główny, Sukiennice, kościół Mariacki i oczywiście odwiedzili smoka Wawelskiego.

  Kolejnego dnia oddali się szaleństwom w największym parku rozrywki w Polsce Energylandii, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Karuzele, kino 7D, teatr,  pokazy pirotechniczne i akrobatyczne. 

  Ci którzy chcieli się zmierzyć ze strachem i dostarczyć sobie sporej dawki adrenaliny korzystali ze strefy ekstremalnej, jeżdżąc na największych i najszybszych Roller Coasterach w Europie.

  Następnie odwiedzili Zakopane i najsłynniejszą ulicę Krupówki, zobaczyli skocznię narciarską, gdzie  skakał min. Adam Małysz i Kamil Stoch. Kolejką linową wjechali na Gubałówkę, skąd podziwiali przepiękną panoramę Tatr.

  Zachwycali się pięknem tatrzańskiego krajobrazu, spacerując malowniczą Doliną Kościeliską oraz Doliną Strążyską, położoną u stóp potężnego Giewontu. Mieli okazję  zobaczyć 23-metrowy wodospad o nazwie Siklawica. 

  Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

  Napisała Magdalena Gliszczyńska   Dodała Grażyna M.

 • Uczniowie BS w Hotelu Spa Dr Irena Eris

  Uczniowie BS w Hotelu Spa Dr Irena Eris na Wzgórzach Dylewskich

  W dniu 12 maja 2022r. uczniowie klasy III abc BS i IIa BS kształcący się w zawodach kucharz i cukiernik w ramach wycieczki zawodoznawczej odwiedzili 5* Hotel SPA Dr Irena Eris na Wzgórzach Dylewskich. Młodzieży towarzyszyli nauczyciele zawodu – p. Justyna Kowalska i p. Sylwia Dylągowska. Uczniowie mieli okazję  poznać „prawdziwe życie” hotelu, również od zaplecza. Przyszli cukiernicy i kucharze zapoznali się ze świadczonymi              w hotelu  usługami, poznali pracę hotelarza, kucharza, cukiernika i kelnera. Uczniowie zostali oprowadzeni po obiekcie m.in. pokojach  hotelowych, apartamentach, restauracjach, recepcji, instytucie kosmetycznym, kompleksie basenowym, domku leśnym oraz zapleczu kuchennym i magazynowym. Uczniowie obejrzeli także otocznie hotelu – stajnię i boisko multifunkcyjne.  Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat funkcjonowania tego typu obiektów. Po wizycie w hotelu młodzież  podziwiała panoramę Wzgórz Dylewskich  z pobliskiej wieży widokowej. Wizyty w takich miejscach są ważnym punktem nauki. Takie wycieczki pozwalają poznawać zawody i miejsce pracy.

   

  Napisała: Sylwia Dylągowska   Dodała: Małgorzata Beczyńska

   

 • PIOSENKA WIOSENKA-KONKURS OGÓLNOPOLSKI

  „Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy…!”

  Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie klasy V a (Sebastian, Weronika, Nikolas i Zuzia) oraz klasy VI a (Oliwer i Oliwia) zdobyli I miejsce z piosenką „Wiosna” w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki o Wiośnie „Piosenka Wiosenka”. Konkurs organizowany był przez SOSW w Załuczu. Występ naszego Zespołu Wokalnego został doceniony przede wszystkich „za kreatywność, radosny przekaz, doskonały akompaniament rytmiczny, piękną scenografię”. Zespołowi Wokalnemu gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

  Anna Grala Dodała: M. Beczyńska

 • Z ORTOGRAFIĄ NA TY

  Z ORTOGRAFIĄ NA TY -

      KILKA SŁÓW O SZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

  Język polski uchodzi za jeden z najtrudniejszych na świecie. Nic dziwnego deklinacja, koniugacja, a w ortografii aż roi się od wyjątków. Czytamy, uczymy się, zaglądamy do słowników i ciągle zdarzają się nam błędy. Ale nie wszystkim! Oto laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego:

  • Szkoła Podstawowa:
  • Klasy IV-V: Maksymilian Bucholc, Nikolas Odak, Weronika Starzyńska

  Klasy VI, VII, VIII: Paulina Sawicka, Janusz Ciszewski, Amelia Ciszewska

  • Branżowa Szkoła: Kamil Sochoń, Kinga Binder, Paweł Łuczak,Kalina Kostiok

  GRATULUJEMY!!!

  Wymienieni uczniowie na pewno bezbłędnie napiszą takie oto zdania:

  Raz w szuwarach się zaszywszy w jednym szyku wyszły trzy wszy.

  Po chwili się rozmnożywszy ruch w szuwarach stał się żywszy.

              A TY?

  E. Janicka, l. Krześniak     Dodała: M. Beczyńska

 • Młodsi SuperKoderzy- projekt z Fundacji Orange

    Grupa młodszych koderów (uczniowie klasy IV SP) rozpoczęła swoja przygodę z Lofii-robotami w ramach projektu Fundacji Orange - SuperKoderzy- majsterkowicze. Przy wsparciu nauczycieli świetnie radzili sobie podczas wszystkich zajęć. Pomimo drobnych trudności z uciekającymi śrubkami- naszym uczniom nie zabrakło motywacji. Na początku maja 2022 roku roboty zostały skończone, kilka ćwiczeń z programowania i nasze Lofii- roboty potrafiły rysować. Dziękujemy Fundacji Orange za możliwość nauki, ale przede wszystkim świetną zabawę. 

  Napisała I. Cherkowska  Dodała Grażyna M.

 • Starsi SuperKoderzy - projekt z Fundacji Orange

  Pod koniec marca 2022 pierwsza grupa SuperKoderów biorąca udział w projekcie Fundacji Orange zakończyła przygodę z robotami. Młodzież wykazała się dużymi umiejętnościami i sprawnością manualną podczas skręcania robotów. Grupa stała się nie tylko  majsterkowiczami, ale także programistami, ponieważ Lofi-roboty nie tylko doskonale się prezentowały, ale przede wszystkim wykonywały zaprogramowane funkcje np. podążały za światłem lub rysowały. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z majsterkowaniem😀

  Napisała I. Cherkowska           Dodała Grażyna M.

 • WIADOMOŚCI Z INTERNAU: Podsumowanie konkursu recytatorskiego „Warmia i Mazury w poezji”

  10.05.2022

  Dnia 27.04.2022r w internacie odbyło się podsumowanie konkursu recytatorskiego „Warmia i Mazury w poezji”. Wychowankowie recytowali wiersze współczesnych poetów Warmii i Mazur w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Maria Jędrzejczyk – wicedyrektor ds. wychowania i opieki oraz Iwona Olszewska i Anna Żebrowska z biblioteki szkolnej LO w Ostródzie wyłoniło zwycięzców:

  Młodsza grupa

  I miejsce Mikołaj Orłowski

  II miejsce Wiktoria żelazna

  III miejsce Dawid Szwarczak

  wyr. Oliwer Kłosiewicz

  Starsza grupa

  I miejsce Mateusz Sulley

  II miejsce Mateusz Niedbalski

  III miejsce Natalia Brenda

  wyr. Beata Kleber

  Napisała: Beata Synowiec   Dodała: Edyta P.

 • CZYTANIE MA MOC

  Poszukiwania Kefira trwają. W ramach majowego spotkania „Czytanie ma Moc”, młodzi podróżnicy z klasy V rozpoczęli przygodę z książką  Christiane Dorion „Wynalazcy”. Dzięki niej poznali zwierzęta, które inspirują ludzi do wymyślania zdumiewających wynalazków. Podczas warsztatów przypomnieli sobie również czym jest recykling, jak należy prawidłowo segregować odpady i dbać o naszą planetę. Recyklingowym hitem okazała się ośmiornica z plastikowej butelki oraz pojemnik na ołówki lub kredki z rolek po papierze toaletowym. Zabawa była przednia! 

  Dodała: M. Beczyńska

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Słodkie zagadki na ostatki”

  Rozstrzygnięcie konkursu „Słodkie zagadki na ostatki”

  Od lutego do marca 2022 roku, uczniowie klas: I a BS, II a BS, III a BS, III b BS oraz III c BS mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie o tematyce gastronomiczno – cukierniczej pt. „Słodkie zagadki na ostatki ”. Młodzież zapoznawała się na zajęciach praktycznych z przepisami na rozmaite potrawy i ciasta karnawałowe Następnie na języku polskim uczniowie tworzyli  zagadki dotyczące potraw i wyrobów ciastkarskich charakterystycznych dla okresu karnawału. 29 kwietnia, komisja konkursowa oceniła efekty pracy uczniów – zagadki. W Konkursie wzięło udział  12 uczniów. Przyznano miejsca – I, II        i III oraz trzy wyróżnienia. Najwyżej ocenieni otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie dostali słodycze. „Słodkie zagadki na ostatki” zostały zamieszczone na tablicy zawodoznawczej w holu szkoły.

  Miejsce I – Mateusz Sulley, klasa III a BS;

  Miejsce II – Katarzyna Solis, klasa II a BS;

  Miejsce III  - Kalina Kostiok, klasa III a BS;

  Wyróżnienia:

  Kacper Kawiak, klasa III a BS;

  Aneta Zielińska, klasa III b BS;

  Wiktoria Domagalska klasa III a BS;

  Uczniowie biorący udział w wydarzeniu wzbogacili swoją wiedzę na temat potraw i ciast karnawałowych. Ćwiczyli umiejętność czytania ze zrozumieniem przepisów gastronomicznych i cukierniczych. Wzbogaciła się również ich wiedza na temat sposobu tworzenia zagadek.

  Konkurs zorganizowały: p. Lidia Krześniak, p. Ewa Janicka, p. Sylwia Dylągowska.

  Dodała: M. Beczyńska


 • WIADOMOŚCI Z INTRNATU: „Łączą nas barwy biało- czerwone”

  Biało-czerwona flaga jest nasza wspólnym symbolem narodowym i powinniśmy być z niej dumni. Flaga jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Biel i czerwień towarzyszą emocjom polskich kibiców i triumfalnym gestom naszych zawodników. 2 maja obchodzimy jej święto w związku z czym wszyscy wychowankowie internatu wykonali kwiaty białe i czerwone, które następnie umieścili na dużym stelażu. Zobaczcie jak nam wyszło…

  Napisała: Beata Synowiec   Dodała: Edyta P.

 • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Wycieczka w ramach programu edukacji regionalnej pt. „Tajemnice zamknięte w starych murach”

  29.04.2022

  W dniu 26.04.2022 r. wychowankowie internatu uczestniczyli w wycieczce do Malborka.  Wyprawa ta zorganizowana była w ramach programu edukacji regionalnej pt. „Tajemnice zamknięte w starych murach” – filmowe i nie tylko, spotkania z polskimi zabytkami”. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku, gdzie poznali tajemnice największego na świecie średniowiecznego zamku, a także przeszli szlakiem Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji, po odrestaurowanych wschodnich i zachodnich murach miejskich. Wyprawa ta była okazją do poznania fragmentu dziejów naszego kraju w oparciu o jeden z ważniejszych zabytków oraz związanych z nim postaci i wydarzenia. Jak na prawdziwych poszukiwaczy przygód przystało, wszyscy z wyprawy wrócili zmęczeni ale i bardzo zadowoleni.

  Napisała K. Fryczyńska    Dodała: Edyta P.

 • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: „Ostróda moje miasto”

  W styczniu wychowankowie internatu mieli zadanie uchwycić najciekawsze miejsca w Ostródzie podczas swoich spacerów z wychowawcami. Zadanie miało na celu kształtowanie poczucia przynależności do miejsca zamieszkania, uwrażliwianie na piękno przyrody i obiektów naszego miasta i popularyzację fotografii wśród wychowanków.  Zdjęcia na których uchwycono atmosferę miasta, niebanalne ujęcia architektury, walory krajobrazowe lub uroki przyrody zostały wywołane i umieszczone na wystawie „Ostróda moje miasto” . Wszystkim uczestnikom zadania dziękujemy za zaangażowanie i dostarczenie pięknych zdjęć.

  Napisała i dodała: Edyta P.

 • WARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIE

  Za nami  kolejna już  wizyta w ośrodku Ostróda Camp, w której uczestniczyła klasa 8C. Pod opieką pań:  Ewy Żarczyńskiej, Joanny Chmielewskiej i Małgorzaty Beczyńskiej malowaliśmy farbami na płótnach. Dziękujemy podopiecznym ośrodka za przyjemnie i twórczo spędzony wspólnie czas.

  Organizatorki:                

  Joanna Chmielewska

  Ewa Żarczyńska

  Małgorzata Beczyńska

  Dodała: Małgorzata Beczyńska

   

 • 1 MIEJSCE w wojewódzkim konkursie pięknego czytania

  Nasza uczennica Aneta Zielińska zajęła 1 miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Pieknego Czytania "Sztuka Słowa" organizowanym przez SOSW w Giżycku. Tematem przewodnim były utwory poruszające problemy miłości. Anetka pod opieką pani Grazyny Modrzewskiej przygotowała fragment rozmowy Michała Wołodyjowskiego i Basieńki z "Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza. Konkurs odbywał się w formule online.  W konkursie wzięła również uczennica klasy 5 Weronika Starzyńska przygotowywana przez panią Magdalenę Jackowską. W obu kategoriach występowało po 14 uczestników.

  Dodała i napisała Grażyna M.

 • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: Wielkanocne życzenia

  14.04.2022

  Wolontariusze Klubu Ośmiu wspólnie z kolegami i koleżankami z internatu wysłali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi pensjonariuszom oraz pracownikom Hospicjum stacjonarnego dla dzieci Caritas w Olsztynie. Pamiętali także o zaprzyjaźnionych z naszą placówką Seniorach, którym również przekazali świąteczne kartki z życzeniami. Ufamy, że te drobne gesty dadzą odrobinę radości obdarowanym.

  Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz przyjaciołom naszego Ośrodka

  życzymy  

  ZDROWYCH I PIĘKNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

  Wolontariusze i opiekunowie Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu

  Napisała: Ewa Ostrowska     Dodała: Edyta P.

   

 • Wielkanoc

  13.04.2022

  Szanowni Rodzice, Uczniowie, Pracownicy ZPSWR

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

  zdrowia, radości, pokoju w sercach

  oraz miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych 

  życzy

  Dyrektor ZPSWR 

   Tomasz Brzeski

  Informujemy Państwa, że przerwa świąteczna trwa od czwartku 14 kwietnia do wtorku 19 kwietnia.

  Dodała Grażyna M.

 • OBRAZY TROPIKALNE

  Uczniowie klasy 8C ZET ponownie odwiedzili ośrodek Ostróda Camp. Tym razem wraz z podopiecznymi ośrodka tworzyli obrazy tropikalne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz możliwość przeprowadzenia warsztatów. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

  Organizatorki:                                            

  Małgorzata Beczyńska

  Joanna Chmielewska

  Ewa Żarczyńska

  Dodała: Małgorzata Beczyńska

 • WIADOMOŚCI Z INTRNATU: Święta tuż, tuż ….

  10.04.2022

  Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, Szkolne Koło PCK oraz cała społeczność naszej placówki po raz kolejny wzięła udział w zbiórce żywności oraz chemii niezbędnej w gospodarstwie domowym  w ramach Akcji Charytatywnej dla Seniora ,, Wielkanoc”. Dziękujemy darczyńcom. Pomaganie ma sens!

  Napisała: Anna Morawska   Dodała: Edyta P.

 • WIADOMOŚCI Z INTERNATU: XX Gala Powiatowego Konkursu Samorządowego Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” z udziałem naszego Ośrodka

  04.04.2022

  Wychowankowie internatu uświetnili Powiatową Galę „ Ośmiu Wspaniałych” przedstawiając pantomimę „W dobru jest moc”. Przedstawienie przygotowały opiekunki wolontariatu: E. Ostrowska, A. Morawska, M. Jędrzejczyk oraz wychowawczyni Beata Synowiec. Nad stroną techniczną i dźwiękową czuwał Tomasz Urbanowicz. Występ naszych wychowanków został przyjęty z dużym aplauzem, a o głównym przekazie przedstawienia rozmawiano jeszcze po występie w kuluarach. Adekwatnie do dzisiejszej sytuacji politycznej wybrzmiały też słowa piosenki wieńczącej przedstawienie „…cieszmy się wolnością, dzielmy się miłością…”.

  Napisała: Maria Jędrzejczyk    Dodała: Edyta P.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych
  14-100 Ostróda, ul. Grunwaldzka 14
 • 89 646 30 73 - szkoły
  89 646 26 51- internat
  e-mail: sosw-ostroda@wp.pl

Galeria zdjęć