Certyfikat WMKO SzPZ 2023

Certyfikat WMKO SzPZ 2023

Certyfikat  Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty

„Szkoła Promująca Zdrowie”

Obraz zawierający clipart, rysowanie, symbol, ilustracja

Opis wygenerowany automatycznie

2 października 2023 roku w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, na której po raz siódmy otrzymaliśmy Certyfikat  Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń zaproszonych placówek oraz prezentacją działań podejmowanych przez te placówki w ramach szeroko pojętego zdrowia. Swoim doświadczeniem podzielili się również dyrektorzy placówek, które otrzymały „Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie” oraz „Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie”.

Uczestnicy Konferencji wysłuchali wykładu „Strategie wspierania dzieci i młodzieży w ich pozytywnym rozwoju”,  który wygłosił profesor dr hab. Krzysztof Ostaszewski – Kierownik Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej „Pro-M” w Zakładzie Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie Certyfikatów Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie” 17- tu placówkom naszego województwa, wśród których byliśmy my - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.

W konferencji udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele szkół realizujących program Szkoła Promująca Zdrowie, przedstawiciele lokalnych władz i instytucji oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty- Wojciech Cybulski, przedstawicielka Wojewódzkiej Kapituły- wizytator Aneta Dubielewska oraz wicedyrektor  Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie - Jacek Pawlik oraz Burmistrz Biskupca- Kamil Kozłowski.

Wyjątkową i ciepłą atmosferę oraz oprawę całego spotkania stworzyły występy dwóch chórów: „Fałszujących dyrektorów” oraz Zespołu Wokalnego z SP3 w Biskupcu.

Nad przebiegiem całej Konferencji czuwała Pani Ania Zdaniukiewicz- Wojewódzki Koordynator Programu Szkoły Promującej Zdrowie, osoba o wielkim sercu, dobry duch i przyjaciółka  szkolnych zespołów promujących zdrowie.