To kolejny projekt, który Stowarzyszenie Amicus realizuje od kwietnia w naszej placówce. Jak zwykle przewidziano wiele ciekawych zadań, tym razem mających na celu edukację ekologiczną naszych dzieci. W trakcie projektu razem będziemy się uczyć, jak dbać o naszą planetę i żyć w zgodzie z naturą. Zachodzące w klimacie zjawiska beneficjenci poznają podczas warsztatów w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie nauczą się dbać o zwierzęta, piec chleb na zakwasie czy wykorzystywać ekoodpady stolarskie do budowania, np. budek lęgowych. Spędzą też wieczór z klimatem, podczas którego obejrzą filmy poruszające problemy ocieplenia klimatu, dziury ozonowej oraz podyskutują o ich treści.
Chętni uczniowie ZPSWR wezmą udział w konkursie plastycznym i stworzą prace pokazujące, jak wielką rolę w środowisku odgrywają lasy i w jaki sposób powinniśmy o nie dbać. Najlepsze prace zostanę nagrodzone, a następnie będą stanowić ilustrację do opracowania ekologicznych planów lekcji, które będziemy rozdawać uczniom ostródzkich szkół. Zaplanowano także ekoturniej "Koło z klimatem", podczas którego młodzież będzie rywalizować z wiedzy o klimacie, ochronie środowiska. Wszystkie te działania są możliwe dzięki uzyskaniu dotacji w konkursie grantowym Stowarzyszenia Euroregion Niemen z funduszy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dodała i napisała Grażyna M.
„WYBÓR ZAWODU – PRZYPADEK, PRZEMYŚLANA DECYZJA, A MOŻE ŚWIADOME ROZWIJANIE PASJI ”- każdy młody człowiek kończący gimnazjum zadaje sobie pytania: Co dalej? Jaki zawód wybrać? W tak młodym wieku bardzo trudno podjąć tę ważną i jednocześnie właściwą decyzję. Może zdecydować się na zawód, który wybiera koleżanka/kolega a może podążać za marzeniem. Trudna to decyzja, szczególnie w przypadku, gdy nie wie się jak dobrze wykonywać zawód, o którym się marzy.
Z pomocą w odnalezieniu odpowiedzi na trudne pytania, związane z wyborem wymarzonego zawodu uczennicom Zespołu Palcówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Ostródzie przyszły panie Dorota Tetmer i Beata Wieczorek, które poprzez realizację projektu „W poszukiwaniu siebie” postanowiły przybliżyć zawód fryzjera. Innowacyjność projektu polega na tym, że sześć uczennic placówki będzie uczestniczyło w warsztatach fryzjerskich: „Ostre cięcie”, „Wachlarz barw”, „Fantazyjne plecionki” oraz „Pielęgnacja i kosmetyka”.Pierwsze kroki przyszłe fryzjerki skierowały do salonu fryzjerskiego Pani Anny Szymańskiej w Łukcie na warsztaty „Ostre cięcie”. Pani Ania Szymańska to prawdziwa artystka oraz kreatorka fryzur. Wykonywany przez nią zawód jest jej pasją. Mistrzyni technik strzyżenia omówiła budowę głowy, zasady prawidłowego cięcia oraz koloryzacji włosów. Okazało się, że strzyżenie to rzeźbienie, dzięki któremu powstaje wyjątkowa fryzura, tak jak wyjątkowe i niepowtarzalne są rzeźby wielkich artystów. Dawniej fryzjer był rzemiślnikiem, obecnie stał się artystą, kreatorem fryzur i wizerunku. Osoby uprawiajace ten zawód muszą mieć świadomość, że jest to zawód rozwijający się bardzo dynamicznie. Należy pamiętać o ciągłym dokształcaniu się i poznawaniu nowych trendów związanych z technikami strzyżenia, koloryzacji oraz czesania włosów.Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ nasza mistrzyni chętnie odpowiadała na pytania naszych uczennic. Już nasze przyszłe fryzjerki nie mogą doczekać się kolejnych warsztatów z równie ciekawymi osobowościami ze świata fryzjerstwa.Zdjęcia.
Napisała Dorota Tetmer Dodała Grażyna M.
Po udanym zeszłorocznym konkursie plastycznym WIELCY I SŁAWNI OSTRÓDZIANIE, bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji tegoż konkursu.
Tym razem do udziału zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych oraz szkół PDP z miasta, gminy i powiatu ostródzkiego.
Wystarczy wykonać pracę dowolną techniką, która będzie przedstawiać znaną postać wywodzącą się z Ostródy lub związaną z miastem. Pracę należy wykonać w formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A3. Bardzo serdecznie zapraszamy.
Termin nadsyłania prac to 9 maja 2016 r.. Więcej informacji w regulaminie konkursu.
REGULAMIN_KONKURSU_PLASTYCZNEGO
Dodała Grażyna M.
UDZIAŁ ZPSWR W TARGACH EDUKACYJNYCH POWIATU OSTRÓDZKIEGO
W dniu 22 marca 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie przy ul. Wyszyńskiego 2 odbyły się Targi Edukacyjne powiatu ostródzkiego. Organizatorami Targów byli Starosta Ostródzki oraz wyżej wymienione szkoły. Ofertę kształcenia ponadgimnazjalnego zaprezentowała m.in. Nasza Placówka. Swoją ofertę kierowaliśmy do młodzieży z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Przygotowaliśmy tablice informacyjne, foldery i ulotki z ofertą kształcenia w Szkole Zawodowej oraz Szkole Przysposabiającej do Pracy proponowaną na rok szkolny 2016/2017. Gimnazjaliści mogli zabrać ze sobą informatory z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, wzór podania i opis kryteriów przyjęcia do szkoły panadgimnazjalnej. Nauczyciele udzielali zainteresowanym uczniom informacji dotyczących funkcjonowania Placówki m.in. zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w szkole a także informacji z zakresu funkcjonowania internatu. Na stoisku jak co roku nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów Szkoły Zawodowej. Wzrok przyciągała dekoracja stoiska z akcentem ludowym.
Napisała: Sylwia Kowalska-Dylągowska
Umieścił na stronie:K.S.
„Zielone Gry” – czyli zajęcia edukacyjno-ekologiczne realizowane przy pomocy gier planszowych („Władcy Doliny”, „Ropa z Catanu”) i gry internetowej („Gra z klimatem”).
W internacie ZPSWR w Ostródzie podopieczni Stowarzyszenia „AMICUS” biorą udział w realizacji projektu „Zielone Gry. Biblioteki i organizacje włączają młodych do gry o przyrodę”.Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie – Centrum Rozwiązań Systemowych (Wrocław) w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z Warszawy i Fundacji EkoRozwoju z Wrocławia, a także w ramach programu P L02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, finansowanego z Fundacji EOG. Głównym celem jest poszerzenie wiedzy i zwrócenie uwagi na tematy związane z ekologią. Poprzez gry możemy zobaczyć, w jaki sposób działalność człowieka wpływa na nasze otoczenie. Możemy zaobserwować jakie zmiany zachodzą, gdy nasze środowisko jest nadmiernie eksploatowane, a także spróbować temu zaradzić poprzez odpowiednie decyzje zarówno w grze, jak i w życiu.Inspiracją jest idea serious games , czyli gier, które nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji, przekazują wiedzę lub pozwalają nabywać umiejętności. Fotorelacja Gry z Klimatem i Władcy Doliny w następnej odsłonie.
Realizatorzy: Tomasz Urbanowicz, Ilona Krawczyk Dodala Grażyna M Zielone Gry.
Uczestnicy projektu „POZNANIE PRZEZ DZIAŁANIE” wzięli udział w kolejnym działaniu pod nazwą „Poznanie przez uprawianie”, które pozwoliło im spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Dzięki uprzejmości pana Kamila Słowika właściciela Ostródzkiego Fitness Clubu, młodzież z ZPSWR w Ostródzie, wzięła udział w zajęciach na siłowni, gdzie dowiedziała się jakie ćwiczenia wpływają na zwiększenie masy mięśniowej oraz poprawiają kondycję fizyczną. Pod okiem wykwalifikowanego trenera korzystali z nowoczesnych i specjalistycznych urządzeń kulturystycznych.
Kolejna aktywność fizyczna, jaką doświadczyli uczestnicy projektu, to udział w zajęciach na basenie. W zależności od umiejętności pływackich, sportowcy mieli do pokonania dystans 25m dowolnym stylem z przyborem lub bez. Grupa bardziej zaawansowana musiała dodatkowo wykonać skok startowy i przepłynąć kilka metrów pod wodą. Dalsze poznawanie przez uprawianie związane było z „Mini piłką siatkową”, która jako gra może stanowić doskonałą odmianę zabawy. Podczas zajęć na sali gimnastycznej ZPSWR uczestnicy projektu doskonalili umiejętności techniczne i taktyczne z zakresu piłki siatkowej. Rozegrali turniej „czwórek” w systemie każdy z każdym. Na zakończenie wszyscy ocenili własne zaangażowanie, czerpaną przyjemność oraz korzyści dla organizmu. Przekonali się, że sport kształtuje pozytywne cechy charakteru takie jak: pracowitość, sumienność, koleżeństwo, poczucie silnej woli i odpowiedzialności. Poznanie przez działanie-UPRAWIANIE.
Napisała M. Gliszczyńska Dodała Grażyna M.
KOLEJNE DZIAŁANIA PROJEKTU POZNANIE PRZEZ DZIAŁANIE- POZNANIE PRZEZ PRÓBOWANIE
W lutym 20-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach kulinarnych w ramach projektu „Poznanie przez działanie”dofinansowanego przez Fundację BZ WBK w ramach konkursu "Tu mieszkam Tu działam". Celem tych warsztatów było poznanie różnych sposobów odżywiania, porównanie wartości odżywczych, smakowych oraz ocenienie kosztów. W czasie naszych zajęć mieliśmy okazję własnoręcznie przygotować i degustować dwa posiłki – jeden od podstaw, drugi z półproduktów oraz zakupiliśmy i spożyliśmy posiłek w barze.
Zajęcia te okazały się fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów, kolorów. Dzięki warsztatom nabyliśmy umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwinęła się kreatywność i samodzielność uczniów, zapoznaliśmy się z zasadami savoir-vivre przy stole. W trakcie warsztatów uwzględnione zostały również zagadnienia z zakresu higieny osobistej i higieny produktu. Wspólne przyrządzanie posiłku było także okazją do współdziałania wzmocnienia przyjaźni między uczniami.Poznanie przez działanie - PRÓBOWANIE.
Napisała: Magdalena Miller Dodała Grażyna M.
Dnia 24.02.2016 r. odbyło się winternacie kolejne spotkanie integrujące grupy opiekuńczo - wychowawcze pt. „Malowanie na dywanie”. Zajęcia poprowadziły p. Ewa Ostrowska i p. Kamila Fryczyńska oraz gość z przedszkola „Remiś” w Ostródzie p. Katarzyna Piechocka . Były to zajęcia plastyczno - teatralne oparte na zabawie KLANZY pt. „Bajka o Tadku - Niejadku”. Wszyscy wychowankowie wspólnie z prowadzącymi stworzyli piękne, kolorowe i zabawne ilustracje do bajki, którą następnie wspólnie animowali. Zabawa była wyśmienita, wszyscy aktywnie w niej uczestniczyli i wykazali się swoimi talentami plastycznymi, tanecznymi i aktorskimi. Dziękujemy Pani Kasi za oryginalne zajęcia i czekamy na następne ciekawe pomysły.
Napisała: Kamila Fryczyńska Dodała: Edyta P.
Pracownicy i wychowankowie internatu ZPSWR pragną serdecznie podziękować ludziom dobrej woli, firmom i instytucjom, które wspierają nasze działania wychowawcze i rewalidacyjne. Dzięki Państwa zrozumieniu naszych potrzeb, życzliwości i ofiarności wychowankowie naszego internatu mogą mieć chwile prawdziwej radości i możliwości do rozwijania swoich zainteresowań i talentów. Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji paczek bożonarodzeniowych, które zawsze niosą ze sobą ogromną radość dla naszych podopiecznych.
Przyjaciele naszej Placówki:
Bricomarche Ostróda Fundacja Muszkieterów
Paweł Leśnicki Centrum meblowe CONCEPT SC Ostróda
Ostróda YACHT
ALLES-ALL Ostróda
Zbigniew Babalski BIURO POSELSKIE Ostróda
Ireneusz Sobieski DBK Olsztyn
Mariusz Bieńkowski Zespół muzyczny MAXEL LIVE Iława
Iwona Wrzesińska Carrefour Polska Sp. Z o.o.
Fundacja VOTUM
Energa – Operator S.A.
Marcin Grynkiewicz Centrum Dobrego Smaku
Monika Szymczyk Pekao FINANCIAL Warszawa
T. Polito i C. Zalewski NEO Komputer
Indykpol S.A.
ROPOŻ Ostróda
OSI FOOD SOLUTIONS POLAND SP Z O O
Dj Szymon Szypczyński
Wszystkim Przyjaciołom naszej Placówki dziękujemy i życzymy wielu sukcesów oraz realizacji życiowych zamierzeń.
Dodała: Edyta P.
17 lutego wychowankowie naszego internatu świętowali Światowy Dzień Kota razem z miłośnikami kotów z Ostródy. W sali reprezentacyjnej zamku odbyła się uroczystość zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie. Wśród atrakcji nie zabrakło konkursów dla najmłodszych i dorosłych. Nasi podopieczni mieli okazję odkryć w sobie kocią pasję i wykazać się znajomością wierszy i piosenek o tych miłych zwierzakach. Podczas spotkania panie z Fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie przedstawiły smutny los bezdomnych kotów, zachęcając do adopcji i rozwijając tym samym empatie i szacunek do zwierząt.
Dodała: Edyta P.
W piątek 12 lutego 2016 r. odbyły się szkolne walentynki. Na uczniów czekało wiele atrakcji: kiermasz walentynkowych ciasteczek, malowanie twarzy, karaoke oraz poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie mogli przekazać życzenia wybranym osobom. Wszyscy bawili się wyśmienicie, aż szkoda że walentynki są raz w roku. Walentynki w szkole.
Dodała Grażyna M.
Już po raz drugi w pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbyło się PÓŁZIMOWISKO. Wzięło w nim udział 20 dzieci w różnym wieku. Zajęcia trwały od godziny 9.00 do 14.00. Dzieci miały zapewnione II śniadanie i obiad. W trakcie trwania półzimowiska uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. wyjazd do kina Helios w Olsztynie na film pt. „Alvin i wiewiórki- wielka wyprawa”, wyjazd do teatru lalek w Olsztynie na spektakl pt. „Psiakość”, wyjście do Centrum Zabaw Kidz Fun, wyjście na basen oraz na kręgielnię. Oprócz atrakcji zorganizowanych poza szkołą, dzieci brały udział w ciekawych zajęciach na miejscu: w grach i zabawach sportowych na sali gimnastycznej, zajęciach plastycznych i świetlicowych. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ zorganizowane zajęcia dostarczyły im wiele radości i wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznie spędziły ferie. Na zakończenie półzimowiska każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Półzimowisko zostało zorganizowane dzięki dofinansowaniu Pełnomocnika Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy!!! Półzimowisko czyli ferie w szkole.
Napisała M. Gliszczyńska Dodała Grażyna M.
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy książki!
21 stycznia w internacie odbyła się IV edycja konkursu o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. O ten zaszczytny tytuł walczyły dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Celem imprezy było promowanie mody na czytanie oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. Jak co roku konkurs wspierali opiekunowie i młodzież z zaprzyjaźnionego internatu ZSZ im. S. Petofi w Ostródzie. W pięknie przygotowanej scenerii chętni wychowankowie internatu zaprezentowali wybrane utwory o tematyce „Najpiękniejsze bajki – usypianki”. Do zmagań w tegorocznym konkursie przystąpiło 8 uczestników, których oceniało jury w składzie: pani Alicja Sposób – opiekun klubu „Ośmiu” młodzieżowego wolontariatu w internacie ZSZ im. S. Petofi, pani Ewa Janicka, pani Małgorzata Beczyńska ze szkolnej biblioteki naszej placówki i Wicedyrektor ds. Opieki i Wychowania pani Maria Jędrzejczyk. Wyłonienie zwycięscy nie było łatwe, gdyż wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu. W kategorii dzieci do lat 14 Mistrzem pięknego czytania została Kinga Binder, II miejsce zajął Mateusz Niedźwiecki. W kategorii starszych wychowanków Mistrzem pięknego czytania został Łukasz Wyrębiak, II miejsce zajął Seweryn Mróz, III- Sylwia Mackiewicz. Dodatkową atrakcją był występ zespołu „Trzeci poziom” działający w internacie ZSZ im. S. Petofi pod opieką pani Agnieszki Kołodziejskiej.
Nad przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: p. Beata Synowiec i p. Anna Morawska. Gratulujemy laureatom zwycięstwa a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Dodała: Edyta P.
WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI – SZKOLENIE „ZDROWIE NIE TYLKO NA TALERZU”
Podczas spotkania z rodzicami podsumowującego I semestr, czyli 22 stycznia 2016 roku, odbyło się szkolenie skierowane do rodziców uczniów naszej placówki pt. „Zdrowie nie tylko na talerzu”. Szkolenie to zostało podzielone na dwie części. Pierwsza pt. „Dojrzewanie – jak rozmawiać ze swoim dzieckiem? Jak skutecznie wspierać własne dziecko?” zaś druga dotyczyła zasad zdrowego trybu życia i poprowadziła ją dietetyk z Naturhause pani mgr inż. Aleksandra Pietryszyn. Szkolenie to było odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy podczas rozmów z wychowawcami często powtarzali, że nie poznają zachowań własnych dzieci, które nagle bardzo się zmieniły i coraz częściej stwarzaja problemy. Dlatego postanowiłyśmy przedstawić rodzicom zmiany zachodzące w rozwoju emocjonalnym, fizycznym i psychicznym dzieci i młodzieży podczas okresu dojrzewania oraz wesprzeć ich w tym trudnym dla nich czasie. Prelekcję przygotowały: Magdalena Miller, Dorota Tetmer i Mariola Kuras.
Notatkę napisała: M. Kuras., Dorota Tetmer, Mariola Kuras. Zebranie rodziców z warsztatami.
Dodała Grażyna M.
19 stycznia w internacie odbył się bal karnawałowy pt. „KOLOROWE, ZWARIOWANE I SZALONE NAKRYCIA GŁOWY ” zorganizowany przez p. Ewę Ostrowską i p. Kamilę Fryczyńska. Karnawałową imprezę rozpoczął dj pan Szymon Szczypiński zabawą muzyczną „Pociąg”. Następnie wszystkie dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w konkursach, zabawach i innych atrakcjach przygotowanych przez wychowawców oraz dj’a. Główną atrakcją balu była karnawałowa parada najciekawszych nakryć głowy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i humorem. Każdy przebrany został nagrodzony upominkiem. Chętni wychowankowie wzięli również udział w konkursie „Jaka to melodia”, wykazując się dużą znajomością melodii z najlepszych bajek, tych współczesnych, ale również z czasów dzieciństwa naszych wychowawców
Czas upłynął miło i wesoło na wspólnej zabawie tanecznej prowadzonej przez dj’a Szymona, któremu serdecznie dziękujemy.
Dodała: Edyta P.
Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Amicus” oraz Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie w dniach 23 - 29.01.2016 r. wspólnie zorganizowali obóz sportowo - rekreacyjny dla 10 uczniów zespołu. Miejscem sportowych zmagań był SOSW w Miłakowie. W czasie pobytu uczestnnicy brali udział w zajęciach sportowych, takich jak: piłka nożna halowa, piłka koszykowa, unihock, badminton, tenis stołowy ucząc się zdrowej rywalizacji, współpracy w grupie, szacunku dla przeciwnika i współzawodnictwa fair play. W wolnym czasie uczestniczyli w zajęciach świetlicowych, między innymi turnieju warcabowym oraz turnieju FIFA 2016 na IXBOX. Dla uczniów odbyły się również zajęcia warsztatowe, w trakcie których zrealizowane zostały elementy profilaktyki skierowanej przeciw uzależnieniom: „Drugi elementarz, czyli program siedmiu kroków”. Celem warsztatów było wskazanie uczniom sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego, zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz wskazanie sposobów unikania i radzenia sobie z uzależnieniami. Zorganizowany został także wyjazd do kina w Olsztynie oraz Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Opiekunami i organizatorami obozu sportowo-rekreacyjnym byli Michał Maj i Ryszard Kowalski z Zespołu Szkół Szkolno-Wychowawczo- Rewalidacyjnego w Ostródzie, którzy pozyskali na organizację obozu fundusze z Gminy Miejskiej w Ostródzie z Biura Pełnomocnika ds. Profilaktyki Antyalkoholowej, z Powiatu Ostródzkiego oraz od prywatnycvh sponsorów. W imieniu uczniów oraz własnym chcemy serdecznie podziękować wyżej wymienionym instytucjom samorządowym oraz indywidualnym darczyńcom za okazaną pomoc materialną, bez której nie doszłoby do realizacji obozu sportowo-rekreacyjnego dla naszych uczniów w czasie ferii zimowych. Dzięki ich hojności wszyscy uczestnicy wzięli udział w obozie nieodpłatnie. Zimowy obóz sportowo-rekreacyjny w Miłakowie.
Dodała Grażyna M.
22 stycznia w ZPSRW w ramach Szkoły Promującej Zdrowie odbył się Dzień Jogurtowy. Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej wysłuchali prelekcji pani Justyny Kowalskiej dotyczącej wartości odżywczych jogurtów. Najmłodsi dowiedzieli się też innych, bardzo ważnych informacji, na przykład, że nie każdy jogurt jest dobrym wyborem oraz jak kupować te najzdrowsze jogurty. W prelekcji bardzo pomogła pani Wioletta Piwowarczyk, która wspomagała panią Justyną swoją wiedzą. Obie panie zaktywizowały uczniów w bardzo atrakcyjny dla nich sposób, a oprócz wiedzy, przekazywały najmłodszym także pyszne jogurty, które otrzymaliśmy od Mleczarni Ekologicznej EkoŁukta. Promocja zdrowia- Dzień Jogurtowy.
Dodała Grażyna M.
W czwartek 21 stycznia 2016 roku odbył się w naszej placówce „Wielki Fioletowy Bal Karnawałowy”. Impreza została zorganizowana w dwóch turach - dla uczniów gimnazjum, szkoły zawodowej i szkoły przysposabiającej do pracy oraz dla uczniów szkoły podstawowej. Nazwa „Wielki Fioletowy Bal Karnawałowy” wzięła się stąd, że kolorem dominującym na pięknie udekorowanej sali balowej był fiolet, a uzupełniającym – biel. Również wielu uczestników Balu miało na sobie elementy fioletowe i białe lub też inne atrakcyjne stroje, co nadało naszej imprezie bardzo uroczysty charakter. Za piękne zaprezentowanie się podczas Balu szczególnie wyróżniono słodkościami klasę IC Gimnazjum wraz z wychowawcą - panią Grażyną Jędraszko. Podczas Balu przeprowadzono atrakcyjne konkurencje i zabawy ze słodkimi nagrodami. Punktem kulminacyjnym był wybór Króla i Królowej Balu, którzy otrzymali korony i rożki obfitości, pełne słodyczy. Po przejściu po białym dywanie zasiedli na specjalnie dla nich przygotowanym tronie. Królową Balu w klasach starszych została Anna Brenda, a Królem – Piotr Bojar. W klasach młodszych Królową Balu została Klaudia Tys, a Królem – Piotr Kraśniewski.
Bal został organizowany przez nauczyciela świetlicy – Mariolę Świerzewską oraz panie: Małgorzatę Karpińską i Teresę Knaf. Organizatorki serdecznie dziękują nauczycielkom, które bardzo zaangażowały się w pomoc w organizacji imprezy – pani Annie Mówińskiej za piękną oprawę muzyczną i przeprowadzenie atrakcyjnych zabaw muzycznych oraz pani Marioli Deryło – za pomoc w udekorowaniu holu szkolnego przed Balem. Podziękowania należą się również paniom wspomagającym nauczycieli w klasach: III, IV/V, IIC, IIID, IPA ( paniom: Róży, Kasi, Agnieszce, Ani i Kindze) za pomoc w wykonywaniu dekoracji na zajęciach w świetlicy
i w klasach lub też w montowaniu dekoracji w holu szkoły. Podczas Balu bardzo aktywni byli również nauczyciele, którzy bawili się razem z uczniami, za co również należą im się podziękowania. Organizację imprezy sfinansował Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Impreza miała bardzo atrakcyjną oprawę dzięki dużej ilości materiałów tekstylnych, wykorzystanych do wykonania dekoracji, udostępnionych nieodpłatnie przez osoby prywatne spoza placówki, za co organizatorki bardzo serdecznie dziękują. Wielki Fioletowy Bal Karnawałowy.
Informację zredagowały organizatorki: Małgorzata Karpińska, Teresa Knaf i Mariola Świerzewska
Dodała Grażyna M.
W środę, 20 stycznia 2016r. uczniowie naszej placówki wzięli udział w warsztatach pt. ,,Razem bezpieczniej”. Nadrzędnym celem tych zajęć było uwrażliwienie uczniów na różne sytuacje niebezpieczne, które mogą zdarzyć się podczas ferii zimowych i nie tylko. Obejrzeli krótkie filmy ukazujące skutki nieodpowiednich zachowań. W oparciu o materiał filmowy odgrywali scenki dramowe, odpowiadali na pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Uczestniczyli w quizie ,,Mówię, nie obcemu”.
Miejmy nadzieję, że wiadomości i umiejętności zdobyte podczas tego spotkania pozwolą naszym uczniom bezpiecznie spędzić ferie. Galeria Razem bezpieczniej.
Dodała Grażyna M.
NASI GÓRĄ!
13 stycznia 2016r. w Kętrzynie odbył się I WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK
I PIOSENEK ŚWIATECZNYCH.
Nasi uczniowie zajęli I,II i III miejsce w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. W kategorii gimnazjum I miejsce zajął Seweryn Mróz z kolędą: ,,Kolęda dla nieobecnych” pod opieką pani M. Sztenderskiej. W kategorii szkoła podstawowa II miejsce zajął zespół „Gwiazdeczka” z kolędą: „Świeć gwiazdeczko, świeć” pod opieką pani W. Krasuli W tej samej kategorii III miejsce zajęła Kinga Binder z kolędą: ,,W ubogiej stajence” pod opieką pani A. Mówińskiej.
GRATULUJEMY!!!
Umieścił na stronie: K.S.