INTERNAT OPIEKA - WYCHOWANIE - REWALIDACJA NASI PRZYJACIELE 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 2009/2010 2008/2009 2007/2008

2009/2010

Zajęcia integracyjne w ramach wymiany polsko – niemieckiej

W dniach od 13 do 19 września 2009 r.  po raz kolejny gościliśmy u siebie wychowawców i młodzież z Nienburga. W celu integracji zaplanowano wiele zajęć. Były gry i zabawy  na świeżym powietrzu, a w tym  gra w siatkówkę, wycieczki do: Gdańska, Sopotu, Malborka, dyskoteka i biwak w ośrodku : ,, BRZOZOWA KĘPA”. Przez wszystkie te dni słońce nie szczędziło nam swych promieni !!!

Akcja: SPRZĄTANIE ŚWIATA

We wrześniu 2009 r. wychowankowie gr. IV i VI wraz z wychowawcami udali się w stronę Jeziora Kajkowskiego, aby zebrać śmieci w ramach akcji: Sprzątanie świata. Ktoś kiedyś powiedział:

,, Każda praca jest godna , jeśli się ją tylko godnie wykonuje ”. Trzeba przyznać, że w tym powiedzeniu kryje się jakaś mądrość życiowa. Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty !!!

Drogą piaszczystą, drogą leśną … - rajd pieszy połączony

z ogniskiem integracyjnym

Dnia 29 . 09. 2009 r. grupa III wraz z paniami wybrała się na rajd pieszy na trasie: Jezioro Sajmino- Lichtajny. Grupa zawsze chętnie uczestniczy w różnego rodzaju aktywnych formach wypoczynku. Tego dnia była piękna pogoda i humory wszystkim dopisywały. Było to bardzo udane popołudnie.

Zajęcia integracyjne w ramach wymiany polsko – niemieckiej

W dniach od 13 do 19 września 2009 r.  po raz kolejny gościliśmy u siebie wychowawców i młodzież z Nienburga. W celu integracji zaplanowano wiele zajęć. Były gry i zabawy  na świeżym powietrzu, a w tym  gra w siatkówkę, wycieczki do: Gdańska, Sopotu, Malborka, dyskoteka i biwak w   ośrodku : ,, BRZOZOWA KĘPA”. Przez wszystkie te dni było ciepło. Słońce nie szczędziło nam swych promieni !!!

Wyjazd na rancho ,, KANSAS CITY”.

Wrzesień okazał się miesiącem bogatym w różnego rodzaju atrakcje. Otóż grupa IV i V wyruszyła w podróż, aby poznać bliżej życie na Dzikim Zachodzie. Jednym słowem młodzież i dzieci uczestniczyły w lekcji historii i przyrody na żywo. Skansenowy charakter obiektów przybliżył wychowankom obraz pionierskich lat osadników, ich życie, zabawy i zwyczaje. Młodzież była między innymi świadkiem pokazów kaskaderskich, tresury koni. Przez cały pobyt młodzież mogła korzystać z Parku rozrywki. Chłopcy byli pod wielkim wrażeniem!

30 wrzesień – Data nam nie obca – tego dnia bowiem jest

Dzień Chłopca.

Tego dnia dziewczęta z grupy II rzekły:

,, Przemili koledzy w dniu Waszego święta

serdecznie witamy i do wspólnej zabawy zapraszamy.

My, Wasze koleżanki , życiowe podpory,

Chcemy Wam dzisiaj poprawić humory.

Wy ród wielce męski, odważny i rycerski,

My słabe kobietki bez Waszej pomocy

Doznajemy klęski.

O Wy, nasi koledzy, prześwietni z Was dżentelmeni,

Jedno Wasze spojrzenie

Los nasz babski odmieni.

Dowcipy najlepsze znacie,

Na pizzę i lody nas zapraszacie,

Pomagacie sprzątać,

Jak trzeba ciężkie szafy i tapczany dźwigacie.

Podziwiamy Wasz urok, wdzięk i siłę wielką,

Jesteście dla nas chłopcy najlepszą wyręką.

Na tym pochwały nasze kończymy,

Bo Was za bardzo dziś rozpieścimy.

W pamięci to wszystko miejcie,

Tylko się broń Boże nam tu nie odmieńcie.

,, Jest jesienią taki dzień – Dzień Nauczyciela,

który wszystkie inne kryje w cień, a ten myśli rozpromienia” –

tak 15 października 2009 r. mówił jeden z wychowanków podczas uroczystości, która odbyła się na jadalni. Było wiele miłych słów, szczere uśmiechy i podziękowania. Każda z grup podarowała nauczycielom piękne własnoręcznie wykonane ozdoby.