INTERNAT OPIEKA - WYCHOWANIE - REWALIDACJA NASI PRZYJACIELE 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 2009/2010 2008/2009 2007/2008

2010/2011

W maju zakończono prace remontowe w całym internacie – z dnia na dzień nasz internat stawał się piękniejszy!

Dnia 9 maja 2011 r. chłopcy z grupy III i Milena Mosteniec udali się do Szymbarka. Po drodze wstąpili do Malborka, przejeżdżali też przez Pszczółki.

A w Szymbarku czekały na nich takie atrakcje jak:

·        widok najdłuższej deski na świecie,

·        siedzenie przy najdłuższym stole,

·        chodzenie po Domu do góry nogami,

·        widok największego na świecie fortepianu.

Pobyt w Domu do góry nogami wywołał wiele pozytywnych emocji.

Grupa uczestniczyła też w rajdzie na sam szczyt Wieżycy.

19 kwietnia 2011 r. w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbył się II Wojewódzki Festiwal Piosenki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej  ,,  Śpiewać każdy może ”.

Zrodził się pomysł, aby wiosnę powitały ekologiczne Marzanny. Odbył się też konkurs plastyczny: ,, Jak widzę wiosnę, tak i Wam ją namaluję”. Zorganizowaliśmy też Kiermasz kartek wielkanocnych.

Internacki Bal Karnawałowy przygotowali chłopcy z grupy VI. Wychowankowie mieli bardzo oryginalne stroje. Śmiechu było sporo także za sprawą konkurencji sportowych.

W styczniu otrzymaliśmy propozycję, aby wykonać zaproszenia na ślub. Zaproszenia na tego rodzaju okoliczność wykonywaliśmy po raz pierwszy.

Ze sprzedaży kartek i ozdób bożonarodzeniowych uzyskaliśmy kwotę w  wysokości 1871 zł i 80 gr.

W listopadzie chłopcy z grupy III wraz z dziewczętami: Kasią Machnowską, Patrycją Połeć i Weroniką Słodkowską przygotowali zabawę andrzejkową.Na początku wszyscy zebrani wysłuchali gawędę o źródłach ludowej tradycji. Następnie zostały odczytane przysłowia związane z Andrzejkami. A potem był już czas tylko na zabawy i wróżby. Tegoroczne zabawy to: wyścigi butów, serce z imieniem- sprawdź z kim los Cię połączy, Twoja szczęśliwa gwiazda, wróżby z butelką, zawody – symboliczne karty, mowa kwiatów, rzędy kresek, andrzejkowy Piotruś.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziewczęta z grupy II dla wychowawców internatu przygotowały montaż słowno – muzyczny.

W październiku Starostwo Powiatowe w Ostródzie złożyło nam ofertę, abyśmy ręcznie wykonali zaproszenia na Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Z przyjemnością podjęliśmy się tego zadania. Wykonaliśmy 100 zaproszeń. Pracy mieliśmy sporo, ale i radość tworzenia była wielka. W ramach nagrody naczelnik Wydziału Oświaty Pani Bożena Janowicz ufundowała chłopcom z grupy III wyjazd do kina ,, Helios” w Olsztynie. Chłopcy oglądali film 3D pt:  ,, Zaplątani”.

Dnia 28 wrzesnia 2010 r. chłopcy z grupy III i VI wzięli udział w rajdzie pieszym na trasie: Ostróda - Kajkowo - Szafranki - jezioro Ornowskie. Celem tego rajdu było przede wszystkim poznawanie walorów turystyczno- krajoznawczych okolic Ostródy i jak zwykle aktywne i atrakcyjne jednocześnie spędzenie czasu wolnego. Chłopcom towarzyszyli wychowawcy: Anna Morawska, Joanna Maciejewska i Tomasz Urbanowicz.

Od września 2011 r. w naszym internacie funkcjonuje VII grupa. Jest to grupa dziewcząt. A oto skład grupy: Weronika Słodkowska, Nina Choińska, Agata Tomczak, siostry Emilia i Natalia Włodarskie, Aleksandra Kraśnicka, Sylwia Firan, siostry Katarzyna i Izabela Kordalskie, Jessica Hajduk.