AKTUALNOŚCI SPRAWOZDANIA MERYTORYCZNE SPRAWOZDANIA FINANSOWE O NAS STATUT WŁADZE STOWARZYSZENIA PROGRAMY KONTAKT RODO

"Amicus" Stowarzyszenie na Rzecz Wspomaganie Rozwoju Osób Niepełnosprawnych w Ostródzie ul. Grunwaldzka 13

O NAS

AMICUS - bo chcielibyśmy, aby dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz ich bliscy mogli zawsze znaleźć w nas oparcie.

Stowarzyszenie powstało w styczniu 2004 roku z inicjatywy grupy osób zaangażowanych we wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Od tego czasu nieprzerwanie działa wspierając rozwój dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.
Grupę tworzą, zarówno specjaliści pracujący na co dzień z młodzieżą niepełnosprawną, jak i ludzie wrażliwi na potrzeby innych. Stowarzyszenie w chwili obecnej liczy 46 członków (w tym 2 honorowych), którzy z oddaniem starają się poprawiać warunki życia i funkconowania niepełnosprawnych dzieci.

Bezpośrednim impulsem do powstania Stowarzyszenia Amicus, była chęć niesienia pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostródzie. Do ośrodka uczeszcza aktualnie ponad 200 uczniów upośledzonych w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Uczą sie w szkole podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkole zawodowej i zespołach terapeutyczno - edukacyjnych.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych "Amicus" jest organizacją pozarządową, niedochodową, uzyskane środki przekazuje na działalność statutową. Jego działalność opiera się głownie na bezpłatnej pracy jej członków. A głównym źródłem utrzymania są składki członkowskie oraz darowizny od osób fizycznych i prawnych.
Ponadto bierzemy udział w konkursach organizowanych przez jednostki samorządowe, fundacje, banki, itp. dla organizacji pozarządowych,  pisząc projekty na realizację róznych zadań z zakresu wsparcia osób niepełnosprawnych, zagrożonych marginalizacją społeczną.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy w niesieniu pomocy naszym niepełnosprawnym podopiecznym.