Certyfikat WMKO SzPZ 2019

Certyfikat  Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty

„Szkoła Promująca Zdrowie”

Po raz szósty otrzymaliśmy Certyfikat  Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty„Szkoła Promująca Zdrowie” na  Wojewódzkiej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie – Nidzica 2019.

10 września 2019 roku w Sali Rycerskiej Nidzickiego Zamku odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie” grupie 12 szkół i placówek naszego województwa, wśród których byliśmy my - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

W konferencji udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele szkół realizujących program Szkoła Promująca Zdrowie, przedstawiciele lokalnych władz i instytucji oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, krajowy koordynator sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie – Valentina Todorovska-Sokołowska, przedstawiciel Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich ORE – Agnieszka Karczewska-Gzik, Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny – Janusz Dzisko, Starosta Nidzicki – Marcin Paliński, zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie – Jacek Pawlik.

Wykład inauguracyjny „Kultura szkoły a zachowania ryzykowne uczniów” wygłosił profesor dr hab. Krzysztof Ostaszewski – Kierownik Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej „Pro-M” w Zakładzie Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Podczas konferencji swoim doświadczeniem podzielili się również dyrektorzy placówek, które otrzymały „Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie” oraz „Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie”.

Link do artykułu na stronie WM KO w Olsztynie:

Informacje o Konferencji na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie