100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

KONKURS WIEDZY O POLSCE

Jak nazywa się najdłuższa rzeka w Polsce? Kto zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1996 roku? Gdzie urodził się Karol Wojtyła? To przykładowe pytania, na które musieli odpowiedzieć uczniowie naszej szkoły podczas KONKURSU WIEDZY O POLSCE. Młodzież wykazywała się wiedzą z różnych dziedzin – historii Polski, geografii, literatury. Uczniowie zmierzyli się także z przygotowanymi „łamańcami językowymi” i  wspólnie ze zgromadzoną publicznością ćwiczyli wymowę trudnych wyrażeń i zwrotów. Wszyscy świetnie poradzili sobie z powierzonymi zadaniami. Po dwóch godzinach zmagań każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę. Celem konkursu było przybliżenie wartości patriotycznych i utrwalenie wiadomości o kraju ojczystym.

Organizatorki: M. Deryło, L. Krześniak, M. Beczyńska