Szkoła Promująca Zdrowie

Wtorek 05.07.2022

PODRĘCZNIKI, KURS PRAWO JAZDY I BASEN ZA DARMO!!!

W roku szkolnym 2020/2021 uczeń, który rozpocznie naukę w naszej szkole we wrześniu,   otrzyma zupełnie BEZPŁATNIE KOMPLET PODRĘCZNIKÓW. Natomiast uczniowie szkoły branżowej będą mogli wziąć udział W KURSIE PRAWA JAZDY NA KOSZT SZKOŁY. Wszystkim chętnym uczniom spoza Ostródy oferujemy  ATRAKCYJNY POBYT  W INTERNACIE NASZEJ PLACÓWKI. W przyszłym roku szkolnym będą się również odbywały bezpłatne zajęcia na basenie.

KRAJOWY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE 2022

KRAJOWY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE 2022

ZESPÓŁ PLACÓWEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZO-REWALIDACYJNYCH W OSTRÓDZIE

"SZKOŁĄ PROMUJACĄ ZDROWIE"

CERTIFIKAT  GRATULACJE

 „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

PROGRAM UNII EUROPEJSKIEJ DLA SZKÓŁ

PROGRAM UNII EUROPEJSKIEJ DLA SZKÓŁ

Nasza placówka bierze udział w programie organizowanym przez Unię Europejską o nazwie:

"Szkolna przerwa śniadaniowa, mleczna, z warzyw owocowa!"

CERTYFIKAT KSZTAŁCENIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO W ZPSWR W OSTRÓDZIE

#SUPERKODERZY

                                                                                        

AKTUALNOŚCI

Nastąpił koniec roku szkolnego i upragnione dla większości uczniów wakacje. Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa. Do zobaczenia we wrześniu. Rada Pedagogiczna ZPSWR


FILM O NASZEJ PLACÓWCE 

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Pocztówka z Polski"

                  Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z Polski” został rozstrzygnięty.

           W tym roku otrzymaliśmy blisko 100 prac konkursowych! Można je obejrzeć w galerii poniżej. Celem konkursu było między innymi promowanie ciekawych miejsc w Polsce jako elementów dziedzictwa narodowego oraz ukazywanie piękna naszego kraju. Chcieliśmy zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na dostrzeganie piękna przyrody, zabytków oraz charakterystycznych cech krajobrazów zarówno środowiska lokalnego, jak i całej Polski. Z przyjemnością oglądaliśmy „pocztówki z Polski” przysłane nam przez młodych artystów, podziwialiśmy kreatywność w podejściu do tematu, jak też w zastosowanych technikach i środkach wyrazu.

            Jury konkursowe w składzie: Anna Rutkiewicz, Grażyna Pietrzak i Anna Pisarska, po długich naradach wybrało zwycięskie prace w dwóch kategoriach wiekowych.

Oto lista zwycięzców, wraz z nagrodzonymi pracami:

Kategoria młodsza:

I miejsce – Dawid Maszotta,  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Pucku

II miejsce – Wiktoria Okurowska,  Zespół Szkól Specjalnych w Łomży

III miejsce – Dawid Wyraźny,   Zespół Szkól Specjalnych w Świebodzicach

Wyróżnienia:

Mateusz Jamrozy,  Szkoła Podstawowa Specjalna nr 17 w Bielsko – Białej

Stanisław Niemowny,  Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach

Kategoria starsza:

I miejsce – Aleksander Wasiak,  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Hajnówce

II miejsce ex aequo –  Beata Kleber,  Zespół Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Ostródzie
                                      i Aleksandra Żach,  Zespół Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Ostródzie

III miejsce ex aequo Julia Gawrych,  Zespół Szkól Specjalnych w Łomży

                                       i Klaudia Sabela,  Zespół Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie

Wyróżnienia:

Jakub Kalinowski,  Zespół Szkól Specjalnych w Łomży

Filip Saja,  Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach

Hanna Grabek,  Zespół Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie

Anna Czarnecka,  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Pucku

Patrycja Mitko,  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Makowie Podhalańskim

Kamil Koper,  Zespół Placówek im J.P. II w Lubaczowie

       Ponadto jury przyznało nagrodę dla Stowarzyszenia dla Dzieci Niepełnosprawnych z Oświęcimia za ciekawe podejście do tematu, różnorodność i kreatywność.

         Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe wraz z gadżetami promującymi Powiat Ostródzki, przekazanymi przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie.

         Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i już dziś zapraszamy  do udziału w III ogólnopolskim  konkursie plastycznym w przyszłym - 2023 roku!

 Organizatorzy.

Napisała: Maria Jędrzejczyk    Dodała: Edyta P.

 • Śpiewaj na zdrowie!

  21 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs "Śpiewaj na zdrowie". Wzięło w nim udział 15 uczestników. Przy letniej aurze i prawie wakacyjnych uśmiechach wszyscy spędzili ten czas radośnie i bardzo śpiewająco. Jury w składzie p. Iwona Orzechowska i p. Anna Grala postanowiła nagrodzić następujące osoby:

  I miejsce - Paulina Sawicka

  I miejsce - Daniela Wesołowska i Wiktoria Nattermann

  II miejsce - Helena Polewiak

  II miejsce - Weronika Starzyńska i Paulina Osicka

 • Bezpieczeństwo podczas wakacji w dobie aktualnych zagrożeń

  21 czerwca 2022 r. uczniowie ZPSW - R wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-prewencyjnym, ukierunkowanym na zapoznanie się z zagrożeniami jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku.

  W spotkaniu udział wzięli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie z sekcji Profilaktyki. W spotkaniu uczestniczyło około 110 uczniów.

  Pan policjant będący czynnym ratownikiem wodnym, zaprezentował uczniom sprzęt służący do udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia na wodzie. Panie policjantki zapoznały młodszych uczestników spotkania z przygodami ich rówieśniczki Poli, którą z opresji ratuje jej niebieski przyjaciel - policjant.

 • „ZIEMIA-NASZA PLANETA”-KONKURS PLASTYCZNY

  22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Ziemia-moja planeta”. Jego celem było zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Ważną kwestią było uwrażliwienie na piękno przyrody, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, a także rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz kreatywności. Konkurs, a także jego tematyka wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, czego efektem były bardzo ciekawe prace plastyczne. Wychowankowie naszej szkoły wiedzą, jak dbać o naszą planetę. Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz laureatom konkursu.

 • No i zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2021/2022. Dopisała nam piękna pogoda, więc uroczyste rozdanie świadectw i nagród odbyło się na posesji szkoły. Uczniowie przyszli dzisiaj do szkoły trzymając w dłoniach kwiatki dla swoich nauczycieli. Piękny gest podziękowania za całoroczny trud i serce włożone w wychowanie i edukację. Były także słowa podziękowania: ŻEGNAMY, PRZEPRASZAMY, DZIĘKUJEMY.

  Cieszymy się, że kolejny rok za nami. A przed nami wakacje i czas odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu. Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

 • Bardzo miło spędziliśmy ostatni dzień nauki. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Potrzebującym im. Janiny Pelczarskiej zorganizowało naszym uczniom wspaniały piknik jako podsumowanie wspólnie realizowanego projektu z funduszy unijnych "Istotny CAL - Centrum Aktywności Lokalnej". Po uroczystym otwarciu pikniku przez panią Irenę Rubczewską Prezes Stowarzyszenia oraz dyrektora naszej placówki pana Tomasza Brzeskiego wszyscy rozpoczęli beztroską zabawę, kóra wprowadziła nas w wakacyjny klimat. Było wiele atrakcji: występy, animatorka, dmuchańce, gry plenerowe, wata cukrowa i popcorn, słodkości oraz grill. Również i na twarzach naszych nauczycieli zagościł uśmiech :)

 • W ramach realizacji INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ uczniowie klas III BSIS Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie kształcących się w zawodach: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, cukiernik oraz kucharz w okresie od 01.09.2021 do 30.05.2022 odbywali praktyczną naukę zawodu w hotelu oraz w pracowniach szkolnych: cukierniczej i gastronomicznej.

  Głównym celem innowacji było: poszerzenie wiedzy i umiejętności zdobytych na zajęciach szkolnych i zastosowanie ich w praktyce w hotelach i pracowniach, podniesienie wiary we własne możliwości, a przez to zwiększenie szans na przyszłe zatrudnienie i uzyskanie niezależności życiowej.

 • 22.06.2022

  Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. W tym roku obchodziliśmy je 8 czerwca ze względu na pogodę. Warto było czekać, aby zawitać na „Wyspie piratów”. Tam właśnie czekało na naszych wychowanków dużo zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń w pirackich klimatach. Wszystkich uczestników powitał pan dyrektor oraz pani wicedyrektor ds. opieki i wychowania. Świętowanie rozpoczął „kapitan” Szymon, który wraz z grupą animatorów „Zielony Balonik – Kreatorzy dobrej zabawy” poprowadził imprezę. Nasi podopieczni mogli skorzystać z pirackich przebrań i makijażu. Aby zmotywować wszystkich do aktywnej zabawy, każdy uczestnik za udział w poszczególnych konkurencjach otrzymywał „złote monety”, które w dalszej części imprezy służyły do licytacji fantów (słodycze, maskotki itp.). Każde dziecko mogło wziąć udział w zabawach ruchowych, konkurencjach sportowych, integracyjnych tańcach przy szantach płynących z głośników, zabawie bigo oraz zjeść watę cukrową i świeżo zrobiony popcorn. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której można było zrobić śmieszne zdjęcia oraz dmuchane zjeżdżalnie. Dużo zabawy i emocji wzbudziło rozbicie przez zwycięzców konkurencji piniaty pełnej słodyczy oraz rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą mapę skarbów. Na zakończenie zabawy smaczną niespodzianką była kolacja przygotowana w formie grila i ogniska oraz słodki poczęstunek. Jesteśmy pewni, że ten dzień nasi podopieczni zapamiętają jako radosny i pełen

 • 20.06.2022

  Finał Akcji Charytatywnej Nakrętki dla Dzieci Hospicjum Stacjonarnego Caritas Archidiecezji Warmińskiej już za nami. Wolontariusze Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu działającego w ZPSWR zebrali i przekazu na pomoc chorym dzieciom kilkanaście worków nakrętek. Łącznie w dniu 10.06. 2022 w Centrum Użyteczności Publicznej zebrano ich 2700 kg. ,,Razem możemy więcej "

  Napisała: Anna Morawska Dodała: Edyta P.

 • Dnia 2 czerwca 2022 r. uczniowie z klasy IV-V c wraz z p. Małgosią Sarbiewską i p. Bożeną Tylicką wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w „Manufakturze Cukierków”, gdzie każdy z nas wykonał dla siebie smacznego lizaka i otrzymał dyplom Małego Cukiernika. Ręczne wyrabianie cukierków to nie takie proste zadanie. Następnie w Domu Legend Toruńskich poznaliśmy kilka legend o Toruniu . Aktorzy prowadzący zajęcia zaprosili nas do odgrywania ról z historii Starego Torunia .Było dużo emocji. Spacerkiem przeszliśmy pod pomnik i Dom Mikołaja Kopernika, zakupiliśmy pamiątki oraz zjedliśmy pyszne lody. Nie zapomnieliśmy oczywiście odwiedzić „Muzeum Piernika”, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach samodzielnego wyrobu i wypiekania pierników. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń i przeżyć. Może kiedyś to powtórzymy.

 • Brawo klaso V !

  10 maja klasa IV, V i VI stanęły do boju o miano superbystrego poszukiwacza. Uczniowie z dobrym skutkiem i bardzo szybko odnajdowali trudne wyrazy w słowniku ortograficznym.

  Kto myśli, że to łatwe zadanie – głęboko się myli.

  Konkurs wygrała drużyna reprezentująca klasę V. Miejsce II zajęły klasa IV i VI.

  Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju, ponieważ doskonale poradzili sobie z zadaniem.

  E Janicka, L. Krześniak Dodała: Małgorzata Beczyńska

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych
  14-100 Ostróda, ul. Grunwaldzka 14
 • 89 646 30 73 - szkoły
  89 646 26 51- internat
  e-mail: sosw-ostroda@wp.pl

Galeria zdjęć